Wpis z mikrobloga

Witam Mirków programiastów, informatyków i hobbystów! Zwracam się do was z pomocą w projekcie na studiach podyplomowych które nie dawno zacząłem! W dużym skrócie, do zrobienia: diagram przypadków użycia UML, diagram ERD oraz schemat tabel dla wymyślonego systemu. Moim pomysłem jest system rejestracji w przychodni lekarskiej!. Poniżej przedstawiam moje wypociny w UMLU oraz diagram ERD. Proszę o przejrzenie, sugestię, porady, gdyż robię już 10 wersję i a każdym razem jest coraz gorzej, wydaje mi się że już nic tu nie pasuje i nie współgra. Mam już tak namieszanie w głowie od tego że potrzebuje świeżego spojrzenia :D

http://pokazywarka.pl/0xa6e2/

#sql #programowanie #informatyka #januszeinformatyki #mssql #programista #bazydanych #mysql #erd

#uml
  • 16
@l3cho: kiedys cos takiego roilo sie na 1-2 roku, a dzis na podyplomowkach dopiero, co to sie dzieje z polska nauka to co bedzie za 10lat ludzie na doktoratach beda sie calek uczyc a przez czesci to dopiero habilitacja
@l3cho: szczerze to juz nic nie pamietam ale id pacjenta, id kartoteki pacjenta, numer pacjenta - to chyba tak jakos dziwnie i wbrez zasadom sql do tego zakladajac ze pesel jest numerem jednoznaczyn to juz id pacjenta tez odpada ale musialbym powtorzyc diagramy
@000loki: W sumie też się nad tym zastanawiałem co ma lekarz do kartoteki... Jak mówiłem to już 10 wersja i nie umiem dojść z nią do ładu, ale twoje wskazówki są bardzo przydatne! Poniżej przedstawiam zmodyfikowaną wersję ERD według twoich zaleceń! @bazingaxi: masz rację, usunąłem ID_Pacjenta, gdyż PESEL faktycznie jest niepowtarzalny.

@000loki: a co sądzisz o diagramie przypadków użycia?

http://pokazywarka.pl/mcriba/
@l3cho: zamiast robic 2 atrybuty z wizyta odbyta anulowana, zrob tabelke slownikowa mala (typid, nazwa) z typami wizyty. Np planowana, odbyta, potwierdzona (cokolwiek potrzebujesz). Polacz ja po ID do tej tabelki z wizyty, a w wizycie zrob tylko flage typid. I tam bedziesz wrzucal numerki z tego slownika.

Nie spojrzalem na case, bo za duzo tego bylo na moje sily :D Na kiedy to masz?

@bazingaxl: wiesz, to
@000loki, @bazingaxl: tak jak piszę 000loki, miałem magisterkę po logistyce, ale ta branża mnie wykończyła, dlatego postanowiłem się przebranżowić i poszedłem na podyplomówkę roczną z systemy baz danych, więc to chyba normalne że takie rzeczy są uczone w ciągu jednego roku? Po za tym 3/4 osób na tej podyplomówce nie ma nic związanego z informatyką. Podyplomówka to nie kontynuacja studiów.

@000loki, mam jeszcze tydzień (tak na ostatni moment :(
@l3cho: dla mnie to nie normalne ale ok :)

podyplomowke robi sie by rozszerzyc wiedze a tu widac ze robi sie od zera wiec de fakto to taka sciema dla mnie pracodawcy ktory ma kogos przyjac do roboty to oszustwo systemu edukacji :(

no bo jak ktos pojdzie na AWF a potem zrobi podyplomowke z medycy (gdyby sie tak dalo) to by bylo smieszne ;)

albo nie wiem mgr politologii robil