Wpis z mikrobloga

Mam 26 lat, zamierzam sie wybrac na studia IT w przyszlym roku. Chce zostac programista. Czasami dopadaja mnie mysli ze jestem za stary, ze juz za pozno...

Co o tym myslicie? Mial ktos podobna sytuacje? Dodam ze umiem programowac calkiem zacnie mozna powiedziec ze jestem stworzony do tego jednak czuje ze to za malo. Brakuje mi doświadczenia.

#studia #pytanie #programowanie
  • 51
@sometwo: Jeśli wiesz co chcesz robić to nie idź na studia tylko ćwicz jak najwięcej, a potem nie zwlekaj tylko szukaj pracy w tym co Cię interesuje i nie patrz na kasę, bo wiadomo że dużo nie dostaniesz, za to bardzo się rozwiniesz. Studia wg mnie to strata czasu i pieniędzy w tym wypadku. Większość zajęć będzie nudna + matma i fizyka, no i będziesz miał mniej czasu na rozwijanie się
@msgreen:

@aaandrzeeey:

@dagon_666:

Zgadzam sie ze studiami jednak obawiam sie ze w pewnym momencie papierka zabraknie. Mam mozliwosci ogromne ze wzgledu na potencjal - programowanie to cos co dopadlem w wieku 14 lat i czulem sie jak rybka w wodzie. Niczego tak nie ogarniam i do tego lubie to.

Przeraza mnie jedynie fakt ze czuje sie za stary:f chyba przeginam ;)
@sometwo: Nie jesteś za stary. Jak ja studiowałem to miałem trochę ludzi na roku w okolicach 30 i jakoś sie nie przejmowali (za bardzo). Jesli chcesz studia to proponuję zrobić inżynierskie, a potem to jak Ci sie będzie chciało.
@matiit:

@qubeq:

@Ragnarokk:

Co do pracy musze poukladac nieco siebie - zwłaszcza deprecha itp - czasami jak siade to nie mam sily wstac. Ale to tak jeszcze 2 lata max bo juz 2 sie lecze i jest duzo lepiej.

Podbudowaliscie mnie nieco :) w sumie trzeba od czegos zaczac i pogodzic sie z tym czego sie nie zrobilo :)
@sometwo: Nie licz, ze się na nich czegoś nauczysz (jeśli już teraz jesteś ogarnięty), ale ja bym poszedł (znajomości np.). Skoro czujesz się w tym jak ryba w wodzie to kiedyś może przyjść czas, że twój szef będzie Cie widział na wyższym stanowisku, a tu papier się przyda. Może się również przydać przy późniejszej zmianie pracy na wyższe stanowisko. A co do wieku, kolega opowiedział mi historię magazyniera, który w wieku
@lubie_rude: no taka wypowiedz mi sie podoba. Obiektywnie przedsrswiles za i przeciw. A do tego motywacja. Mozna ? No mozna. Wlasnie poukladalem sobie w glowie co mam zrobic i jak to zrobic :) uf to moj pierwszy realny zyciowy plan :) zapewne bedzie ewoluowal :) tymczasem czas zejsc na ziemie i poczytac ksiazke x)