Wpis z mikrobloga

Mam 26 lat, zamierzam sie wybrac na studia IT w przyszlym roku. Chce zostac programista. Czasami dopadaja mnie mysli ze jestem za stary, ze juz za pozno...

Co o tym myslicie? Mial ktos podobna sytuacje? Dodam ze umiem programowac calkiem zacnie mozna powiedziec ze jestem stworzony do tego jednak czuje ze to za malo. Brakuje mi doświadczenia.

#studia #pytanie #programowanie
  • 51
bez wykształcenia wyższego jesteś brany pod uwagę jako chętny drugiej kategorii.


@rskk: Do pracy jako programista..? No nei wszedzie #zagranico. Przy obecnej sytuacji na rynku pracy w IT wyksztalcenie nie jest tym na co wiekszosc firm patrzy w pierwszej kolejnosci.

Pracujac jako programista moze po 6 latach zachce mi sie byc project managerem ? A wyksztalcenie wtedy zapewne wymagane jest


@sometwo: Jesli za 6 lat rynek bedzie wygladal tak
@msq: Oczywiście mówię o pracy w korpo. Mnie od dostania pracy w zagranicznym oddziale IBM dzielił właśnie brak wyższego wykształcenia mimo, że byłem polecony przez PM'a.
@rskk: Co ty człowieku #!$%@? za przeproszeniem? http://www.wykop.pl/wpis/10453200/programowanie-pytanienowego-czy-ktos-majacy-napraw/

Twoje pytanie, 5 dni wstecz.

http://www.wykop.pl/wpis/10524888/szukam-materialow-w-ktorych-jest-dobrze-wytlumaczo/

Następne. Bez komentarza.

Na co Cie niby polecał ten PM? Na sprzątaczkę?

Bez kosmicznego doświadczenia w CV w przypadku szukania pracy #zagranico bez wykształcenia wyższego jesteś brany pod uwagę jako chętny drugiej kategorii.


Mam 22 lata, żadnych studiów. CV kosmicznego też nie mam.

4 miesiąc pracuję w UK jako programista.

Rekrutację przeszedłem jeszcze będąc w Polsce. Miałem
1. Programowanie sterowników PLC nie wymaga znajomości matmy.

2. Ani doskonałej znajomości programowania obiektowego.

3. Fajnie, że ci się udało. Pytanie brzmi jak wyglądało twoje CV i doświadczenie w porównaniu do innych przeciętniaków.

4. Może dlatego, że miałem okazje poznawać ludzi i pojeździć trochę po Europie kiedy właśnie ty siedziałeś i klepałeś kod.
@sometwo: ja studiuję z gościem, który ma 43 lata, ma żonę i dziecko. Jak zaczynał to nie ogarniał programowania, teraz po 3 latach nauki jest dobry w programowaniu, nawet na pracę inżynierską napisał aplikację do zarządzania firmą, która już funkcjonuje w jakiejś firmie.

Myślę, że nie jest za późno.