Wpis z mikrobloga

Mam 26 lat, zamierzam sie wybrac na studia IT w przyszlym roku. Chce zostac programista. Czasami dopadaja mnie mysli ze jestem za stary, ze juz za pozno...

Co o tym myslicie? Mial ktos podobna sytuacje? Dodam ze umiem programowac calkiem zacnie mozna powiedziec ze jestem stworzony do tego jednak czuje ze to za malo. Brakuje mi doświadczenia.

#studia #pytanie #programowanie
  • 51
@matiit: wiem wiem i jeszcze raz wiem. Do tego z matmy i fizy jestem noga ;) to by bylo ogromne wyzwanie. Wiem ze dalbym rade ale duzym kosztem. Jednak nie mam zamiaru zgnic na jednej posadce bez awansow przez brak papierka ;)

Studia na depresje? Kazde zajecie umyslowe/fizyczne jest lepsze niz uzalanie sie nad soba ;)
@sometwo: przestan pitolic z ta staroscia. Tez jestem stary, starszy od Ciebie, po prostu robie swoje. Tez lubie kodowac i to robie. Skonczylem studia techniczne ale nie IT, poswiecam swoim pasjom duzo czasu. Rob tak samo.

Mozesz zaczac od jakiegos stazu albo praktyk (za psie pieniadze) w jakiejs dobrej firmie - wszystkiego sie nauczysz sam jak bedziesz chcial i poswiecisz temu odrobine czasu.

Zycze Ci powodzenia.
@sometwo: spróbuj gdzieś się załapać i pomyśl o niestacjonarnych. Na pewno nie jest za późno, ja np. dobiegam trzydziestki i od kilku miesięcy pracuję jako junior, a studiów IT nie kończyłem.
@abc1112: jak idzie praca? Ciezko odnalezc sie w zespole ? Jak to jest przejsc z standardow wlasnych ( piszesz kod dla siebie pod siebie ) na standardy korpo? Co musisz robic ?
@sometwo: nie jesteś za stary, ale lepiej kombinuj z zaocznymi i równoległą pracą jako programista. Studia to tylko 3 lata licencjat dzienny, 3.5 zocznie. Więcej (magistra) nie trzeba.
@sometwo: generalnie dobrze się odnajduję - myślałem, że będzie trudniej, ale trafiłem też do świetnego zespołu. Co do standardów - to wchodzi automatycznie. Zadania dostaję różne - najczęściej chyba zajmuję się robieniem formularzy i podczepianiem ich do bazy albo webservice'ów, czyli taki korporacyjny standard.
@abc1112: to brzmi banalnie. Robisz formularz, baze danych a nastepnie w php to laczysz... i to wszystko? Czy ja cos pomijam czy to takie proste? Mozna zapytac ile placa za to?
@sometwo: no, akurat nie w php, tylko w javie, ale reszta się zgadza. Oczywiście zawsze coś wyskakuje - np. specyfikacja jest niedoprecyzowana albo zmienia się w połowie pracy nad taskiem, albo jakieś dziwne zachowania frameworka, czy serwera aplikacyjnego - często nad tym można spędzić długie godziny. Nie zarabiam kokosów, ale starczy żeby wynająć mieszkanie, wyżywić się i jeszcze coś odłożyć.
@abc1112: no wiem jak jest ;) spedzilem 3000h w perlu w ciagu roku i bylo zawsze #!$%@? cos do dzis wielu spraw nie jestem w stanie pojac:) to normalka zawsze cos nie dziala
@msq: piszac "no taka wypowiedz mi sie podoba" mialem swiadomosc ze uzyskalem potwierdzenie tego co chcialem uslyszec ;) zmarnowalem czas? Hmmm no obawy sa na pewno nie raz bede o tym myslal do czerwca. Majac 30 lat poczatkujacym juniorem? W najlepszym wypadku awansuje na seniora na to licze w tym wieku. Ofc jesli zaczne prace w czasie studiow.

Mialem wlasny biznes jakis czas temu troche php baz danych i seo i
@normanos: nie wiem i nie dowiem sie kim chce byc. Pracujac jako programista moze po 6 latach zachce mi sie byc project managerem ? A wyksztalcenie wtedy zapewne wymagane jest. Bede nad tym wszystkim myslal jeszcze / konsultowal sie z roznymi osobami