Wpis z mikrobloga

Mirki, pomocy! Znowu! Tym razem soczewki kontaktowe!

Od dłuższego czasu noszę się z zamiarem wypróbowania soczewek. Na czym polega problem?

Mam krótkowzroczność (czyli noszę "minusy"), astygmatyzm i oczopląs. Okulista powiedział, że teoretycznie mogę nosić, ale muszę po prostu na sobie sprawdzić jak to wyjdzie.

Nie wiem gdzie się udać na dobranie soczewek, nie wiem ile to może kosztować i nie wiem ewentualnie co wybrać. A może jest na wypoku jakiś oczopląsowiec, który szczęśliwie nosi soczewki?

EDIT: Miasto Warszawa.

Bardzo Was proszę o poradę. #rozowypasek w potrzasku.

#mirkipomocy #soczewki #okulistyka #zdrowie #wzrok #pomocy
  • 24
@slowikowna: Soczewki są spoko, ja sam mam #!$%@? wielką wadę, bo -3,75 i -4.00, noszę miesięczne od.. a ze 5 lat. Spróbuj 1-dniowe, są delikatne giętkie i prawie ich nie widać (miesięczne są troszke niebieskawe). Soczewki kupuję i badam się w Vision Express
@slowikowna: Mnie kiedys z Oko Lasera z Grzybowskiej skierowali na dobieranie soczewek do Poly Lens na Nowym Swiecie. Nie mam skali aby ocenic profesjonalizm, ale nic mi sie nie stalo i dostalem, o ile dobrze pamietam, sporo jakichs probnych.
@slowikowna: Najłatwiej będzie chyba pójść do vision express. Oni ci dobiorą soczewki i nauczą zakładać. Koszt => tyle ile kosztują soczewki jednorazowe czyli jakieś 80zł. Jak się nauczysz to będziesz w stanie dobrać sobie lepsze. Ja np. od dłuższego czasu jadę na miesięcznych z rossmana które są dla mnie dużo wygodniejsze niż jednorazówki Aquacomfort Plus (które ci pewnie polecą w VE). I kosztują 20zł miesięcznie zamiast 160.
@slowikowna: W placówce powinien być lekarz. Wiem, że w krakowie w jednej galerii jest sklep bez lekarza z w drugim jest lekarz, musiałabyś zobaczyć czy w Twoim sklepie jest na pewno. Badanie kosztuje, ile nie pamiętam, ale przy zakupie soczewek jest za darmo. Z tego co pamiętam, to daje Ci taką kartkę jakie soczewki kupić etc.
@slowikowna: jeśli lekarz w recepcie wpisały wymiary oka to sprzedadzą bez badań. Są tam jakieś standardowe wymiary na krzywiznę i promień soczewki, ale jeśli masz jakieś inne to lepiej sprawdzić i zbadać się niż nawet przymierzać złe.
@anmecpeo: W pierwszym paragrafie artykułu jest napisane, że ktoś nosił przeterminowane, płukał wodą i trzymał w wodzie. Soczewki się trzyma w płynie dezynfekującym. W ogóle ważna jest higiena rąk i twarzy przy zakładaniu i zdejmowaniu soczewek. Jak się stosuje człowiek do instrukcji użytkowania to żadnej fabryki wirusów nie będzie.
@anmecpeo: spoko zacytować wybrany fragment artykułu tak z dupy. Na samym początku jest > researchers in France described a rather disturbing example of what could happen if you're not careful about cleaning your contact lenses