Wpis z mikrobloga

Robert Kubica w jednym z wywiadów:

- Czasami wydaje mi się, że w naszym kraju było już stu kierowców Formuły 1 i tysiące rajdowców. A jednak przed pewnym kierowcą z Krakowa, takiego zawodnika z Polski w światowym kartingu nie było. Kierowcy, który wygrywał wyścigi Formuły 3 czy w zasadzie każdej juniorskiej kategorii, w której startował, na najwyższym poziomie, nie było. Kierowcy Formuły 1 nie było. Pole position nie było. Zwycięzcy wyścigu F1 nie było. Kierowcy, który wygrał mistrzostwo WRC 2 nie było. Kierowca, który wygrywał odcinki specjalne mistrzostw świata był? Nie było. Kierowcy, który po sześciu rajdach mistrzostw świata pojechał w zespole fabrycznym z najwyższej półki też nie było. I tak sobie możemy mówić długo, ale u nas fajniej się patrzy, gdy komuś się powinie noga i łatwo jest krytykować, nie mając tak naprawdę pojęcia, o czym się mówi. Ale to już taka cecha... Ja nie jestem z tych, co lubią się chwalić i wystarczają mi czyste fakty z mojego życia, ale to temat na za dwadzieścia lat może, gdy będę starszy i będę tęsknił za tym, co robiłem. Może wtedy będę wracał w przeszłość i spojrzę na to z innej perspektywy.


Wywiad z Robertem

#kubica #wrc #f1 #rajdy
  • 29
@czlapka:

W tym wywiadzie nie tyle chodzi o #!$%@?... tylko o to że on ma praktycznie dwie ojczyzny Polskę i Włochy.

I ma zabawne porównanie jak różnie jest traktowany w obu tych miejscach,

gdzie na dokładkę Włochy są stolicą motosportu, a Polska motosportową czarną dziurą.
@erbo: właśnie coś podobnego miałem pisać.

Bo gdyby faktycznie Polska nie była taką czarną dupą, to te tysiące gadaczy moze faktycznie miałoby zawód kierowcy nie tylko tira, ale i kogoś wyżej w hierarchii. Ale nie mamy, zostaje narzekanie. Vide tory w Tychach i Lublinie.
@kacper-parol-3: dokładnie. Cała prawda.

Najbardziej smucą mnie ludzie od czasów gdy Robert zaczął jeździć w WRC. Komentarze typu "co on chce osiągnąć jak tak ciągle wypada. Dałby sobie już z tym spokój." Szlag człowieka trafia.

Albo wieczne teorie spiskowe gdy Robert jeździł w BMW Sauber: "na pewno coś mu Niemcy zepsuli w tym aucie". Litości...
Komentarze typu "co on chce osiągnąć jak tak ciągle wypada. Dałby sobie już z tym spokój."


@Traviu: W podobnym tonie ludzie gadali jak miał 14 lat i mówi że chce jeżdzić w F1.
@kacper-parol-3: Jest fajnym kierowcą i tym powinien się zająć zamiast #!$%@?ć mądrości o narodzie polskim. Od tego jest osobą publiczną, kasuje hajs za reklamy i sponsoringi. Dlatego w ogóle ma sponsorów i może sobie podróżować po świecie, bo ludzie się nim interesują. Interesują się nim i oceniają.

Sam się po te oceny zgłasza występując publicznie więc niech się zachowa odrobinę bardziej dojrzale i nie płacze jak skrzywdzona dziewczynka.