Wpis z mikrobloga

#symfony2 #php

Wdzialiście kod biblioteki DoctrineExtensions?

https://github.com/Atlantic18/DoctrineExtensions/blob/master/lib/Gedmo/Tree/Strategy/ORM/Nested.php

Jako, że znalazłem w tym kilka bugów a autor nie bardzo ją rozwija to chciałem zrobić forka ale jak zacząłem analizować kod to zwątpiłem. Już wiem dlaczego ten kod się tak sypie i nikt nie chce tego rozwijać.

Szkoda, że nie ma żadnej rozsądnej alternatywy :-( Jedyne co mi przychodzi do głowy jako alternatywa to Doctrine PHPCR ale tutaj z kolei brakuje mi obsługi relacji z ORM-em.
  • 11
@NiktNieTroszczy: Ja mam trzy problemy z tym:

- W Sortable przesunięcie na szczyt tworzy lukę w numeracji elementów

- Drzewka NestedSet potrafią się rozsypać. Np. gdy w jednym requescie zmienisz rodzica i pozycje elementu. Aby zrobić to w jednym requescie muszę po tych operacjach naprawiań drzewo a to trwa kilka sekund :/

- Translatable jest fatalnie zaprojektowane i działa wolno.
@JakisTamKtosek: jest forkiem atlantica z poprawionymi kilkoma bugami. Phpcr to go gowno ktore niemal do niczego sie nie nadaje. Jest ekstremalnie niedopracowane i nie ma wsparcia w postaci bibliotek. Chcesz drzewa? Uzywaj postegresa. Jesli uzywasz nested sets to nie dziw sie, ze sie sypie. Lockuj baze i wykonuj operacje na idkach realtime. Tlumaczenia nie sa idealne, ale uwierz ze dobrze obsluzone dzialaja swietnie. Obejrzyj sobie dkorsak/symfony-sandbox na gh. Sortable implementuj samemu.
jest forkiem atlantica z poprawionymi kilkoma bugami. Phpcr to go gowno ktore niemal do niczego sie nie nadaje.


@kmicolo: No po tym zdaniu to wiem, że w zasadzie nie masz o niczym pojęcia ale się mądrzysz strasznie. W composer.json masz zależność od Gedmo który obecnie kieruje ja repo Antalics18. Już nie mówiąc o tym, że repo Atlatics18 jest zarzadzane przez... stof'a. To po pierwsze.

Po drugie "te gówno" szturmem zdobywa popularność
@JakisTamKtosek: moze javowe implementacje zdobywaja popularnosc, phpowa jest uzywana jedynie z duzych projektow jedynie w symfony cmf ktore tez nadaje sie jako ciekawostka do muzeum niewypalow. Pomylilem nazwy paczek, racja, ale pracowalem z phpcrem i szczerze mowiac... Powodzenia, baw sie dobrze :) Wrzuc to na produkcje i have fun :)