Wpis z mikrobloga

Mam Androida. I to jest koszmar. Mam dużo cierpliwości, ale mam swoje granice.

Nie mam zamiaru wydawać grubych pieniędzy na Nexusa bo mnie nie stać a chciałabym normalnie DZIAŁAJĄCY telefon, bez potrzeby resetowania go co parę dni.

Gdy rozmawiam przez Skype, to co chwila pojawia mi się szary ekran z białym napisem "Inicjuję..." i nijak nie mogę tego szybko skillować. Jak chcę wtedy przejść do ekranu, gdzie mogę killować włączone aplikacje to damski głos gada mi wtedy "Proszę czekaj". Nie, nie będę czekać i nie chcę ciebie aplikacjo kimkolwiek jesteś! To są jakieś żarty, żeby bez mojej ingerencji coś mi się włączało samo z siebie i nie mam jak tego wyłączyć w ustawieniach. Wyłączyłam wybieranie głosowe (czy jakoś tak), bo także podczas rozmowy na Skype samo mi się to włączało i był ekran z wybieraniem głosowym gdy ja NIC ale to NIC nie klikałam. No i co? Nadal samo się włącza do jasnej anielki. Oczywiście standardem jest, że nie mogę mieć jednocześnie mieć 2 aplikacji włączonych (np. Wykop i jakdojade) bo jest 50% szans na to, że mi się telefon zawiesi. A jak zawiesi to na amen, bo czasem muszę WYJMOWAĆ BATERIĘ i wkładać ponownie bo inaczej nie uruchomię telefonu.

Jak przy podobnych bebechach telefon od Apple sobie z takimi rzeczami radzi a ja muszę się użerać z szybko padającą baterią, częstym zawieszaniem się systemu, dziwnymi rzeczami które pojawiają się same z siebie, niemożnością rozmawiania przez słuchawki bo głośność jest na maksimum a jest tak cicho że nic nie rozumiem co rozmówca ma do przekazania i wiele, wiele innych rzeczy.

Mam Samsunga Galaxy S jedynkę. Tak, niby stary telefon ale jakoś produkty Apple prawie tak samo stare sobie radzą doskonale.

Jestem oburzona.

I nienawidzę Androida.


#gorzkiezale #cotahannah #android #bojowkaandroid daję ten tag żebyście wiedzieli że ten system jest inwalidą znacznego stopnia
H.....a - Mam Androida. I to jest koszmar. Mam dużo cierpliwości, ale mam swoje grani...

źródło: comment_6LmiRwAUtN6WXbFIPvem61WAWtsKny63.jpg

Pobierz
  • 97
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@delo86: Ale czy ja chcę gór złotych? Chcę tylko, żeby mi Skype normalnie działał. Nie mówię tu o FB, bo to potwór na wszystkich platformach. Gdyby moja stara Nokia 5230 obsługiwała WiFi to bym walnęła tym Szajsungiem o ścianę i używała Nokii.
  • Odpowiedz
@Hannahalla: nie mówię tu o górach złotych. Po prostu staram się pomóc znaleźć jakieś sensowne rozwiązanie. W sumie jak na to wszystko popatrzeć to nic odkrywczego nie powiedziałem, przynajmnij nic czego sama już nie wiesz:) Swoją drogą sam ostatnio byłem w podobnej sytuacji ponieważ telefon którego używałem to był najtańszy smartfon na rynku (moja karta SIM wymaga telefonu 3G) przez co był okrutnie wolny i doprowadzał mnie do szewskiej pasji.
  • Odpowiedz
@Hannahalla: @sebobik: @artos: @BlueSpark: @Krs90: Uwielbiam jak Androidowcy piszą, że "przecież masz tani i stary telefon" i "spuszczają się" nad cyferkami w swoich "wielordzeniowych" szrotach od Samsunga. Mam iPhone'a 3GS z prockiem 600 MHz ARM Cortex-A8 i 256MB pamięci RAM na pokładzie (Samsung Gaxy S ma 1GHz i 512 RAM) i mogę jednocześnie rozmawiać na Skype, przeglądać Wykop, sprawdzać sobie maile, itd.
  • Odpowiedz
@wywlekacz: Ehh.. przeczytałeś chociaż mój poprzedni komentarz o tym, że iPhone na tylko kilka urządzeń, a android kilka tysięcy i nie da się wszystkiego idealnie zoptymalizować?

Edit: I nie hejtuje. Nigdzie nie powiedziałem, że iPhony to złe smartfony.
  • Odpowiedz
@artos: Ok, ale co z tego że ma kilka tysięcy urządzeń? To wina producentów, taki Szajsung rocznie wypuszcza kilkadziesiąt różnych modeli nazwanych tak że nie da się zrozumieć który mocniejszy od drugiego. Microsoft z tego co słyszałem narzuca producentom telefonu jakie bebechy ma zawierać model na którym zostanie zainstalowany WP8.1 więc można dokonać sprawnej optymalizacji pod konkretną konfigurację. Apple samo w sobie jest zarówno producentem oprogramowania i sprzętu, dlaczego Google
  • Odpowiedz
@artos: Przeczytałem Twój komentarz w którym napisałeś, że nie ma to jak porównywać stary telefon do iPhone'a za kilka tysięcy… więc porównałem ten telefon do iPhone'a z połową ilości RAM i taktów procesora. Resztę wyjaśniono Ci już w komentarzu wyżej.
  • Odpowiedz
@wywlekacz: W czasie jak wychodził sgs android był jeszcze młodym systemem, była mniejsza liczba urządzeń, było łatwiej zoptymalizować wszystko, a teraz? Więc nie dziwię się, że ten smartfon tak szybko się postarzał.
  • Odpowiedz
@Hannahalla: To wina szajsunga, a nie androida. Sam mam nokię 5230 i na tyle odzwyczaiłem sie od ekranu dotykowego w nokii, że nie da się z niej korzystać. No i bez przerwy muszę na niej wyłączać aplikacje. Na androidzie działa wszystko spoko. Kup chińskie Lenovo A820 za 100USD i będzie działało lepiej niż nokia za 300zł.
  • Odpowiedz
@wywlekacz: nie wiem czy już miałeś jakiegoś androida w łapach, bo te które ja kupowałem lub miałem w rękach, to narazie smigały że aż miło. Nie wiem skąd ludzie mają takie problemy, bo ja nigdy nie miałem. Nie wiem skąd masz powód myśleć że książka telefoniczna się zawiesza. I trudno porównywać sprzęt z różnych klas cenowych. Za cenę iPhona można sobie kupić 2 zajebiście smigające androidy które działają podobnie szybko
  • Odpowiedz
a android kilka tysięcy i nie da się wszystkiego idealnie zoptymalizować?


@artos: Ale co to ma do rzeczy? System wszędzie ten sam tylko sterowniki się zmieniają pod konkretny hardware.
  • Odpowiedz