Wpis z mikrobloga

Mam Androida. I to jest koszmar. Mam dużo cierpliwości, ale mam swoje granice.

Nie mam zamiaru wydawać grubych pieniędzy na Nexusa bo mnie nie stać a chciałabym normalnie DZIAŁAJĄCY telefon, bez potrzeby resetowania go co parę dni.

Gdy rozmawiam przez Skype, to co chwila pojawia mi się szary ekran z białym napisem "Inicjuję..." i nijak nie mogę tego szybko skillować. Jak chcę wtedy przejść do ekranu, gdzie mogę killować włączone aplikacje to damski głos gada mi wtedy "Proszę czekaj". Nie, nie będę czekać i nie chcę ciebie aplikacjo kimkolwiek jesteś! To są jakieś żarty, żeby bez mojej ingerencji coś mi się włączało samo z siebie i nie mam jak tego wyłączyć w ustawieniach. Wyłączyłam wybieranie głosowe (czy jakoś tak), bo także podczas rozmowy na Skype samo mi się to włączało i był ekran z wybieraniem głosowym gdy ja NIC ale to NIC nie klikałam. No i co? Nadal samo się włącza do jasnej anielki. Oczywiście standardem jest, że nie mogę mieć jednocześnie mieć 2 aplikacji włączonych (np. Wykop i jakdojade) bo jest 50% szans na to, że mi się telefon zawiesi. A jak zawiesi to na amen, bo czasem muszę WYJMOWAĆ BATERIĘ i wkładać ponownie bo inaczej nie uruchomię telefonu.

Jak przy podobnych bebechach telefon od Apple sobie z takimi rzeczami radzi a ja muszę się użerać z szybko padającą baterią, częstym zawieszaniem się systemu, dziwnymi rzeczami które pojawiają się same z siebie, niemożnością rozmawiania przez słuchawki bo głośność jest na maksimum a jest tak cicho że nic nie rozumiem co rozmówca ma do przekazania i wiele, wiele innych rzeczy.

Mam Samsunga Galaxy S jedynkę. Tak, niby stary telefon ale jakoś produkty Apple prawie tak samo stare sobie radzą doskonale.

Jestem oburzona.

I nienawidzę Androida.


#gorzkiezale #cotahannah #android #bojowkaandroid daję ten tag żebyście wiedzieli że ten system jest inwalidą znacznego stopnia
H.....a - Mam Androida. I to jest koszmar. Mam dużo cierpliwości, ale mam swoje grani...

źródło: comment_6LmiRwAUtN6WXbFIPvem61WAWtsKny63.jpg

Pobierz
  • 97
  • Odpowiedz
@Hannahalla: Przez większość życia nie miałem telefonu, a teraz mam Nexusa 5, bo mnie stać ##!$%@? ( ͡ ͜ʖ ͡) Płacę, to wymagam, a za jakość trzeba płacić. Za grosze nie możesz oczekiwać cudów.

@wywlekacz: Na Nexusie wszystko działa i też nie da się wyjąć baterii.
  • Odpowiedz
@Hannahalla: Jeżeli nie chcemy wydawać kasy na jakiegoś flagowca, to najlepiej zainstalować sobie czystego androida bez żadnych producenckich nakładek, który chodzi jak burza nawet na słabszych sprzętach. Ewentualnie kupić jakiś tani telefon z czystym andkiem, np. Moto G.
  • Odpowiedz
@Hannahalla: IPhone ma tylko kilka urządzeń, android ma kilka tysięcy różnych urządzeń o różnych podzespołach. Powiedz mi, co będzie łatwiej zoptymalizować?


Zrób sobie factory reset, bo może masz jakiś syf.

@artos: nie liczy się ilość, tylko jakość.
  • Odpowiedz
@wywlekacz: Ja mam czesciowo uszkodzone wejscie na sluchawki i jak mam cos wpiete to problem u mnie tez wystepuje gdy porusze kablem, czasem wystarczy ruszyc minimalnie. Gdybam, ze normalnie ta obsluga glosem uaktywnia sie przy uzyciu pilota przy sluchawkach, gdy taki wystepuje.
  • Odpowiedz