Wpis z mikrobloga

Nie jestem bynajmniej sympatykiem PiS (choć zdecydowanie bardziej po drodze mi z nim niż z PO), ale w celu zauważenia pewnej istotnej różnicy pomiędzy rządami PiS i Platformy Obywatelskiej chciałbym w tym miejscu przypomnieć pewne wydarzenia, które miały miejsce u schyłku rządów PiS, to znaczy 7 lat temu:

Trwał wtedy protest pielęgniarek. Podczas jego trwania pod budynkiem Kancelarii Premiera funkcjonowało tzw. "Białe miasteczko", tzn. obozowisko, gdzie pielęgniarki koczowały w rozbitych namiotach. Co więcej, w międzyczasie mała grupka pielęgniarek w blasku fleszy okupowała - uwaga! - gabinet premiera, będąc tam w międzyczasie odwiedzane przez różne salonowe osobistości. Nie jakąś tam siedzibę PKW, tylko gabinet premiera, który na czas protestu musiał się przenieść z robotą gdzie indziej.

I co? Nich ich nie zwinął z gabinetu, siedziały tam sobie do woli. Miasteczka też nikt nie rozpędził, a jedyna akcja policji to było udrożnienie pasa ruchu Al. Ujazdowskich, za co zresztą mocno oberwało się PiS-owi w mediach. Cały protest trwał - uwaga! - miesiąc. Nie kilka godzin, nie kilka dni - miesiąc.

Natomiast dzisiaj mamy sytuację, że kiedy na fali wzburzenia społecznego dochodzi do okupacji publicznej placówki, sprawa jest pozamiatana przez policję już po kilku godzinach a protestujący gęsiego lądują w areszcie. Takę to mamy wolnę Polskię.

A to wtedy straszono, że PiS funduje Polakom państwo policyjne...

#polska #gorzkiezale #25latwolnosci
  • 22
@zawodowiec: morał tego taki, że trzeba tym #!$%@? z po pogratulować wytrwałości. Potrafili jako opozycja gówno burze miesiąc robić. I potrafią zamieść pod dywan nawet największe gówno.

skuteczność w mediach też duża.

Ps. od wakacji psl dostaje po dupie bo to embargo, bo to sawicki się wypowiadaj jak frajer. Ale te sprzedawczyki 17% zdobywajo!?

JA #!$%@?, GDZIE JA ŻYJĘ?

CZAS #!$%@?Ć Z TEGO #!$%@?ŁKU.
@szasznik: w sumie...to nie jest afera rzadowa tylko PKW ktora jest niezalezna mocniej niz sad i trybunal konstytucyjny... a wiec w sumie to mozna pogratulowac elektoratu ktory wylazi na ulice i nie wie na kogo krzyczec
@PeaceUN: w sumie to o tych wyborach nic nie wiadomo. czy są prawdziwe, czy są sfałszowane, czy są sterowane, czy w Polsce mamy tylu idiotów, czy ktoś nie przytulił kasy za ten bubel nazwany kalkulatorem, czy... nie za dużo "czy"?
@zawodowiec: Władza państwowa raczej niezbyt chętnie oddaje swoje przywileje, więc nawet jeśli PiS doszedł by do władzy, wątpię, aby coś się zmieniło. Weź sobie dla przykładu Stany Zjednoczone. Tylko dwieście lat zajęły zmiany, które spowodowały, że kraj najbardziej wolnościowy, stał się największym znanym inwigilatorem.
@zawodowiec: przecież gdyby kaczyniak się nie przekrecil to by bronowski nie został prezydentem - proste - takie sztuczki i zachowania na które sobie można pozwolić skoro mogli sobie pozwolić na zabicie prezydenta to co dla nich jest rozgonienie protestu jakiś tam krzykaczy? Jedyne co ratuje Brauna i jkma od stryczka to ta właśnie unia europejska.
@Arcyksienciuniu: To są po prostu profesjonaliści z poparciem mediów, które siedzą im w kieszeni, PO była od samego początku promowana przez TVN, pamiętam jak się dziwiłem, że taka mała partia jest tak mocno promowana. Teraz już bym to rozumiał, a wtedy o polityce nie wiedziałem chyba nic, nawet nie wiedziałem kim jest Donald Tusk.