Wpis z mikrobloga

Mirki którzy wiedzą czym jest #prawo potrzebuje porady.

Chcemy wziąć z żoną #kredyt. Moja żona studiuje i ma rentę rodzinną. Oficjalnie nic nie zarabia. Obniża nam to zatem zdolność kredytową. Chcielibyśmy zrobić rozdzielność majątkową. Możemy? Czy wtedy jak wezmę mieszkanie to będzie ono na mnie? Czy w takiej sytuacji #banki policzą mi wyższą zdolność kredytową?

#pytanie #pytaniedoeksperta
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kam1l Rozdzielność majątkową możecie zrobić, wtedy bierzesz kredyt tylko na siebie, no i oczywiście mieszkanie jest na Ciebie. Czy jednak od tego manewru zdolność kredytowa wzrośnie - bez większej ilości danych powiedzieć nie umiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@emmmsi: Tak, hipoteczny, ale renta tylko tak długo jak się uczy więc czasowa. Niestety nam nie liczą

@hashtag: Wiesz to czy tak sądzisz? Byłem u doradcy kredytowego i przez to, że żona nie ma stałego dochodu obniżona jest zdolność przez to że jedna osoba utrzymuje dwie.
  • Odpowiedz
@kam1l: Wiem to z sytuacji mojej sprzed 5 lat i mojego wujka sprzed 3 lat. Bank lepiej patrzy na małżeństwo, niż na kawalera/jedną osobę, no chyba, że masz >50% wkładu własnego albo zarobki rzędu 20k/ms.
  • Odpowiedz
@kam1l: a nie za daleko trochę? Po co aż rozdzielność? Składasz wniosek kredytowy sam, bez zgody współmałżonka na zaciągnięcie zobowiązania. Natomiast nie jestem przekonany, że nie będzie to miało skutku odwrotnego do zamierzonego w kwestii zdolności kredytowej- jak już wyżej napisano.
  • Odpowiedz