Wpis z mikrobloga

Mireczki mam pytanie odnosnie #praca w #it

Sporo ogłoszeń o pracę ma w wymaganiach "wykształcenie wyższe" tymczasem mówi się dużo że papierek nie ma znaczenia, liczą się umiejętności. I tu chciałbym zapytać - czy jeżeli jest jasno postawione wymaganie odnośnie studiów, to czy jest jeszcze szansa dla tych, co ich nie mają? (chodzi mi o ludzi którzy coś umieją i mają trochę doświadczenia)

#kiciochpyta #pytanie #praca
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@blisher: mimo takiego wymagania i braku studiów dostałem pracę ;) Ale to zależy od firmy. Niektóre bardzo poważnie do tego podchodzą ale jest wiele takich, które patrzą bardziej na umiejętności i doświadczenie.
  • Odpowiedz
tymczasem mówi się dużo że papierek nie ma znaczenia,


@blisher: Zależy jaka firma i jak do tego podchodzi. W tej której ja pracuję, jeżeli chcesz mieć stanowisko inżyniera, musisz mieć wykształcenie wyższe. W innym wypadku maks to stanowiska technika (niższa stawka). I zawsze przy pozycji inżyniera mają zaznaczone "wymagane wyższe wykształcenie".
  • Odpowiedz
@blisher: Jak masz 15 lat doswiadczenia to Cie nikt o wyksztalcenie nie pyta.

Zreszta nigdy nie pytaja, maja to napisane w CV :)

Ludzie zrozumcie wreszcie, jak macie zerowe doswiadczenie w IT i wyksztalcenie z d--y to Was nie przyjma na programiste za 15KPLN. Trzeba byc juz killerem zeby bez wyksztalcenia IT dobrze zarabiac.

I niestety, programisci po dobrych uczelniach IT sa w wiekszosci wypadkow lepsi od tych co uczyli
  • Odpowiedz
@bst: Skończyłem 2 lata studiów z dobrymi wynikami i programowanie ogarniam dość dobrze jak na ten poziom, ale niestety programowanie się skończyło.

Nigdzie nie napisałem że chcę 15k, chciałbym żeby było możliwe w ogóle dostać pracę jako programista bez doświadczenia i studiów żeby owe doświadczenie zdobyć i móc wciąż się rozwijać
  • Odpowiedz
@blisher: sa uczelnie trudniejsze i latwiejsze, mozna studiowac it na politechnice mozna na uczelni prywatnej. No a jezeli samo studiowanie wykancza Cie nerwowo, to uwiesz, pracujac zawodowo stres jest o niebo wiekszy.
  • Odpowiedz
I niestety, programisci po dobrych uczelniach IT sa w wiekszosci wypadkow lepsi od tych co uczyli sie programowac sami.


@bst: w jaki sposob skoro student ma sie samodoskonalic a przy nawale gowno przedmiotow tego nie robil wiec z 2-3 semestrow programowania w pascalu czy c ma isc na jave. Chlopie no nie oszukuj ludzi bo sie zalamia niepotrzebnie
  • Odpowiedz
@bazingaxl: Mowie z praktyki pracy z programistami. To prawda, maja nawal gownoprzedmiotow (szczegolnie jezeli to sa studia w stylu 'informatyka w energetyce'). Druga sprawda to to, ze student 5 roku informatyki np UW/PW bez doswiadczenia to zly pracownik :)

Oczywiscie czasami lepiej jest wybrac studiowanie np na prywatnej uczelni/zaocznie aby miec czas na wlasny rozwoj.

Ale mowimy o sredniej, nie o wyjatkach.

Zmiennych jest duzo. Ale finalnie wynik jest taki
  • Odpowiedz