Wpis z mikrobloga

Wiecie czemu KNP to partia aspirująca w 8-10% w wyborach do Parlamentu? Ja nie do końca, ale:

- Przy wejściu do EP przy frekwencji 22.7% mieliśmy 7.2%

- W tych wyborach co były - frekwencja była 2x wyższa 46.4%; co tak średnio oznacza 2x więcej

- Jeśli przekładamy wynik EP na wynik sejmików - to z 3.6% jest progres do 4.1% (oczywiście jeśli wyniki się potwierdzą, ale raczej dużych odchyłów nie będzie)

- Jeszcze do EP mogli głosować ludzie z zagranicy

Więc #neuropa #neuropacwel - Tej siły nie powstrzymacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#knp #polityka
  • 34
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@fervi: W tych wyborach też można było głosować zza granicy - na listy warszawskie. Doucz się, ale oczywiście się zgadzam, bo lekarz kazał przytakiwać i nie drażnić pacjenta. Soon.
  • Odpowiedz
@fervi: sam korwin mowil, ze sie spodziewal 7-8% a w c--j osob, ktore znam mimo popierania korwina na fejsbuczku nie poszlo glosowac ( ͡° ͜ʖ ͡°) tej sily nie trzeba powstrzymywac, wy sami sie powstrzymacie
  • Odpowiedz
@platkiowsiane: Te wybory są mało ważne - mówił to sam Korwin - i pokazuje to praktyka

Czemu do sejmu czy EP PSL ledwo co się kwalifikuje, a w samorządowych ma 15-20%?
  • Odpowiedz
Te wybory są mało ważne


@fervi: w zasadzie są najważniejsze, ale nie dla partii. A prawda jest taka, że KNP nie ma nic do zaoferowania na poziomie lokalnym.
  • Odpowiedz
@fervi: Wiem o tym, ale wiem tez jak wygladala sytuacja podczas wyborow do europarlamentu. Nie wiem dlaczego sadzisz, ze sie cos zmieni drastycznie w sejmowych. Jestescie mocni w internecie a jak przyjdzie co do czego to straszna lipa. Podejrzewam, ze te 5% przekroczycie przy farcie, ale wynik nie bedzie wysoki.
  • Odpowiedz
@platkiowsiane: Proste - zawsze jest większa frekwencja do sejmu niż do unioparlamentu, więc łatwiej wbić do EP

Do sejmu większa mobilizacja będzie, ale czy wystarczająca? Nie wiem - To pokaże przyszłość

Mamy na razie trochę deklaracji ludzi, którzy specjalnie przyjadą do Polski zagłosować na KNP, dodatkowo zwiększy się liczba głosujących - umrze parędziesiąt / set tysięcy neuropejczyków - więc wynik może nie być taki zły o jakim myślisz
  • Odpowiedz
@mysteriousnotme: ja tez mowie, ze 5% jest realne, moze i 7, ale nie zdziwie sie jak nie przekrocza progu wyborczego a wyliczenia 8-10% to wg. mnie nieosiagalne na chwile obecna zyczenia. Do czasu wyborow pewnie jeszcze cos odjebia. Mnie juz zdazyli zniechecic do glosowania chociaz do EP na nich oddalem glos
  • Odpowiedz
@Ginden: Tak średnio dziennie w Polsce umiera 1000 osób - smutne, ale prawdziwe

500 (średnio) głosuje na jakąś partię

Z czego (tak obstawiam) 90-98% głosuje na lewicę

Oczywiście to luźne obliczenia, ale starsze osoby zazwyczaj nie głosują na KNP - i choć temat smutny, sprawia dla ludzi wiele problemów; np. to, iż mamy za dużo "emerytów", a za mało się dzieci rodzi i są proporcje nierówne
  • Odpowiedz
umrze parędziesiąt / set tysięcy neuropejczyków


Wiedziałem, ze warto zajrzeć w ten wątek.

@mysteriousnotme: Wg mnie wybory samorządowe bardziej wpływają na życie obywatela - decyzje władz lokalnych mają wręcz namacalny wpływ na jego życie codzienne. Z tej perspektywy zmiany na Wiejskiej są dla Kowalskiego mniej istotne, mimo że waga spraw dużo większa.
  • Odpowiedz
bardziej wpływają na życie obywatela - decyzje władz lokalnych mają wręcz namacalny wpływ na jego życie codzienne.


@Tamerlan: Niby 11: 30, ale mentalnie nadal poranek ;/
  • Odpowiedz
@Internet_the_explorer: Nie ma co śmiechać :P

Cały problem jest w podziale - w Ameryce partie dzielą się na dwie - demokraci (lewica) i republikanie (prawica)

W Polsce jest taki b----l, że nie wiadomo do końca czy dana partia jest lewicowa, czy prawicowa, czy centrolewicowa czy centroprawicowa czy skrajnie prawicowa (skrajnej lewicy nie ma, bo by się źle kojarzyło) - nie ma jasnego podziału. Dlatego podział na lewicę (rozdawnictwo) i prawicę
  • Odpowiedz