Wpis z mikrobloga

Wiecie czemu KNP to partia aspirująca w 8-10% w wyborach do Parlamentu? Ja nie do końca, ale:

- Przy wejściu do EP przy frekwencji 22.7% mieliśmy 7.2%

- W tych wyborach co były - frekwencja była 2x wyższa 46.4%; co tak średnio oznacza 2x więcej

- Jeśli przekładamy wynik EP na wynik sejmików - to z 3.6% jest progres do 4.1% (oczywiście jeśli wyniki się potwierdzą, ale raczej dużych odchyłów nie będzie)

- Jeszcze do EP mogli głosować ludzie z zagranicy

Więc #neuropa #neuropacwel - Tej siły nie powstrzymacie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#knp #polityka
  • 34
@fervi: W tych wyborach też można było głosować zza granicy - na listy warszawskie. Doucz się, ale oczywiście się zgadzam, bo lekarz kazał przytakiwać i nie drażnić pacjenta. Soon.
@fervi: Wiem o tym, ale wiem tez jak wygladala sytuacja podczas wyborow do europarlamentu. Nie wiem dlaczego sadzisz, ze sie cos zmieni drastycznie w sejmowych. Jestescie mocni w internecie a jak przyjdzie co do czego to straszna lipa. Podejrzewam, ze te 5% przekroczycie przy farcie, ale wynik nie bedzie wysoki.
@platkiowsiane: Proste - zawsze jest większa frekwencja do sejmu niż do unioparlamentu, więc łatwiej wbić do EP

Do sejmu większa mobilizacja będzie, ale czy wystarczająca? Nie wiem - To pokaże przyszłość

Mamy na razie trochę deklaracji ludzi, którzy specjalnie przyjadą do Polski zagłosować na KNP, dodatkowo zwiększy się liczba głosujących - umrze parędziesiąt / set tysięcy neuropejczyków - więc wynik może nie być taki zły o jakim myślisz
@mysteriousnotme: ja tez mowie, ze 5% jest realne, moze i 7, ale nie zdziwie sie jak nie przekrocza progu wyborczego a wyliczenia 8-10% to wg. mnie nieosiagalne na chwile obecna zyczenia. Do czasu wyborow pewnie jeszcze cos odjebia. Mnie juz zdazyli zniechecic do glosowania chociaz do EP na nich oddalem glos
@Ginden: Tak średnio dziennie w Polsce umiera 1000 osób - smutne, ale prawdziwe

500 (średnio) głosuje na jakąś partię

Z czego (tak obstawiam) 90-98% głosuje na lewicę

Oczywiście to luźne obliczenia, ale starsze osoby zazwyczaj nie głosują na KNP - i choć temat smutny, sprawia dla ludzi wiele problemów; np. to, iż mamy za dużo "emerytów", a za mało się dzieci rodzi i są proporcje nierówne
@Internet_the_explorer: Nie ma co śmiechać :P

Cały problem jest w podziale - w Ameryce partie dzielą się na dwie - demokraci (lewica) i republikanie (prawica)

W Polsce jest taki burdel, że nie wiadomo do końca czy dana partia jest lewicowa, czy prawicowa, czy centrolewicowa czy centroprawicowa czy skrajnie prawicowa (skrajnej lewicy nie ma, bo by się źle kojarzyło) - nie ma jasnego podziału. Dlatego podział na lewicę (rozdawnictwo) i prawicę (brak