Wpis z mikrobloga

W mojej komisji wyborczej odmówiono mi wydania kart do głosowania na podstawie okazanego dokumentu w postaci Patentu Żeglarskiego. Że tylko dowód albo paszport bo takie wytyczne. Poprosiłem o podstawę prawną na piśmie. Jeden chłopak w tej komisji zaczął ze mnie śmieszkować, że on jest studentem prawa i trochę "w tym siedzi" i gdyby miał wifi to pokazałby mi jakie dokumenty obowiązują. Gdy powiedziałem, że złożę skargę, to pan prawnik zaproponował, że mi taką skargę dla mnie niedrogo napisze, bo to trudne i mi ją odrzucą. Pani przewodnicząca w tym czasie wykonała telefon do szefowej i oznajmiła, że jednak to jest DOKUMENT PAŃSTWOWY.

Podziękowałem za wspólną naukę a wychodząc słyszałem jeszcze #heheszki z zarozumiałego prawnika. #takbylo #truestory #wyborysamorzadowe2014
  • 63
@whitewolfik: Nie ma żadnej ustawy regulującej to w skali całego kraju, ale generalnie we wszystkich sprawach urzędowych jako "dokumenty stwierdzające tożsamość" uznawane są dowód osobisty i paszport. Ja byłem w komisji w 2010 roku i też rozkaz był żeby wydawać karty tylko na podstawie tych dwóch dokumentów, ale nie sprawdzałem tego w żadnej ustawie. W sumie mogę się mylić, trzeba by zajrzeć do ordynacji wyborczej. Ale szczerze to jestem zbyt leniwy
@Zbychoo: Nie wiem w jakiej komisji byłeś, ale ja jestem co rok od ładnych kilku lat i fakt faktem można głosować przy użyciu prawa jazdy czy legitki studenckiej.

W takim razie powiedz mi kolego... osoba, która 2 tygodnie temu skończyła 18 lat i jest w spisie wyborców a nie ma jeszcze dowodu jak ma zagłosować według Ciebie jak nie na legitymację szkolną? Miałem takie przypadki.