Wpis z mikrobloga

A teraz bedzie mniej pozytywnie.

#!$%@?, Bali to wioska. Nie ma segregacji smieci, smieciarki tylko wiekszymi umicami sie przemieszczaja. Kosze na smieci takie male na papierki, butelki nie istnieja w Ubud. Po prostu nie ma. I #!$%@? czasem z kieszeniami pelnymi papieru albo w plecak wsadze, bo nie lubie smiecic.

Ludzie nie sa tu przyzwyczajeni do smietnikow. Od wiekow jak cos zjedli to tego liscia bananowca rzucili pod siebie i poszli dalej. Dlatego spotyka sie smieci wszedzie. W wodzie plastikowe torby, kubki, patyczki do uszu, klapki itd to normalka w niektorych rejonach. Nie sa nauczeni, ze plastik wraca i sie nie rozklada.

Ale co jeszcze mnie #!$%@? to to, ze oni palą wszystkie śmieci


I nie, ze na uboczu czy cos. Chodnik, usypią sobie kupę smieci i podpalaja. Tak po prostu.

Jest to problem na skale regionu, bo nie tylko na Bali tak sie dzieje. Wiatry niosa caly ten syf nad singapur, malezje itd. I tam to jeszcze wiekszy problem.

Mnie osobiscie #!$%@? to, ze ten dym mi leci na chate i mam od tego bol glowy.

W zalaczeniu panoramka. #!$%@? mac. #!$%@? dym.



#friqnabali #friqbawiiuczy #bali #indonezja #kultura #srodowisko #ciekawostki
F.....Q - A teraz bedzie mniej pozytywnie. 



#!$%@?, Bali to wioska. Nie ma segrega...

źródło: comment_W91mG4mH1o4KVmPDrW1loKyWMFVc0B3e.jpg

Pobierz
  • 14
Bylem w Ubud, moge potwierdzic. Na poczatku myslalem ze trawy po prostu wypalaja.

Chociaz mnie osobiscie bardziej przeszkadza wszedobylski smrod spalin, jak sie dluzej pochodzi glownymi ulicami w godzinach szczytu, nie tylko na bali ale ogolnie w Indonezji, to mnie zaczynala glowa bolec, a oczy szczypac :/

I to nagabywania - Sarong! Sarong!

Z ciekawostek to mnie rozsmieszyl zakaz wchodzenia do swiatyni dla kobiet w czasie menstruacji :)
@FriQ: W zasadzie w całej azji tak jest. Jesteś z Europy zjesz sobie coś idąc ulicą, jesteś nauczony wyrzucić śmieci do kosza, i ni #!$%@? czasami nawet przez 5km potrafi nie być śmietnika w centrum miasta. Nie wspomnę o jakiś mniejszych wysepkach, na których jest tragedia.