Wpis z mikrobloga

@George_Patton: Dzisiaj się dzień nie skończył, a ta ofensywa o której wcześniej pisałem, a której na okrągło się dopominają, to prawdopodobnie dopiero teraz będzie. Plany się zmieniły przez ustalenie wyborów i starali się wszystkimi siłami ich powstrzymać do tego czasu. Tam wszystko wisi na najcieńszym włosku, smycz się zerwie. 100%.
@internetowyjanusz: Ukraińcy nieco okrzepli, stawią teraz bardziej zażarty opór. Poza tym, separatyści muszą zmagać się z wewnętrznymi konfliktami które narastają, a poza tym idzie zima, a to nie sprzyja jakimkolwiek ruchom ofensywnym. Na dodatek Rosjanie mogą dosyłać im uzbrojenie, ale wiedzą, że próba zdobycia całej "Noworosji" wiązać się będzie z zaostrzeniem sankcji które i tak dały już na ten moment nieźle po dupie.
Ukraińcy nieco okrzepli, stawią teraz bardziej zażarty opór. Poza tym, separatyści muszą zmagać się z wewnętrznymi konfliktami które narastają, a poza tym idzie zima, a to nie sprzyja jakimkolwiek ruchom ofensywnym.


@George_Patton: Wewnętrzne konflikty wynikają IMHO częściowo z zatrzymania ofensywy, bo nie tak Striełkow zapowiadał... mają ogromne ciśnienie na przejęcie terenów, które im zarysował, a tony sprzętu dotarły. Poczekajmy. Wyniki najdalej jutro rano lub dzisiaj wieczorem - tak wyczytałem.
Dzisiaj się dzień nie skończył, a ta ofensywa o której wcześniej pisałem, a której na okrągło się dopominają, to prawdopodobnie dopiero teraz będzie. Plany się zmieniły przez ustalenie wyborów i starali się wszystkimi siłami ich powstrzymać do tego czasu. Tam wszystko wisi na najcieńszym włosku, smycz się zerwie. 100%.


@internetowyjanusz: no dobra, powiedzmy że konflikt znowu zacznie się na nowo. Sepsi będą okrążać Mariupol, zaatakują większymi siłami lotnisko w Doniecku czy
@gangsteris: A przede wszystkim nie można patrzeć na to co się dzieje wyłącznie z perspektywy Donbasu i walk bezpośrednio tam na dole, bo skrzywi to obraz konfliktu (przykładem nero, który mówi, że to konflikt wewnętrzny - po tym co widzi, owszem, ale to jest gra dużo wyżej).