Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@2orboiz: Kawę z Orlena każde dziecko wypije. Yerba jest dla ludzi z wykształconymi kubkami smakowymi
@ZackOscielny: Pamiętaj, temperatura 75C + nie parzyć więcej niż 2-3 minuty, powtórzyć zalanie można max 3-7, nie pić dalej jak 6 godzin od 1 zalania.
@ZackOscielny: Pamiętaj, temperatura 75C + nie parzyć więcej niż 2-3 minuty, powtórzyć zalanie można max 3-7, nie pić dalej jak 6 godzin od 1 zalania.
Yerba jest dla ludzi z wykształconymi kubkami smakowymi
@TamamShud: potwierdzam. Moje kubki smakowe ukończyły Oxford i posiadają tytuł naukowy doktora habilitowanego.
Wyrobiła mi się tolerka na #yerbamate . Jaką przerwę muszę sobie zrobić żeby kopało jak dawniej? Co robić żeby nie łapać tolerancji?
@psychoultras: ja ostatnio stwierdziłem, że yerba na mnie nie działa. Piję nawed do 3-5 zasypań dziennie. Wypiłem o 19, do 3 w nocy oczy otwarte ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@yamnichek_pyesio: napisałem "nawed" xD
Jak to jest z dawkowaniem różnych substancji w #yerbamate ? Czy wiadomo, ile tych witamin, kofeiny i innych cudów może być w jednym naparze?
Pytam, bo gdzieś czytałem że ma więcej kofeiny niż kawa, później dotarłem do info że jednak mniej. Nie piję tylko dla zdrowia, ale ciekaw jestem jak jest z tą resztą substancji.
Pytam, bo gdzieś czytałem że ma więcej kofeiny niż kawa, później dotarłem do info że jednak mniej. Nie piję tylko dla zdrowia, ale ciekaw jestem jak jest z tą resztą substancji.
- 0
@yamnichek_pyesio Jasne, chodziło mi o jakieś usrednione wartości.
W tamtym tygodniu przez przypadek trafiłem na wpis z yerba mate, a dzisiaj taką paczkę otrzymałem. Myślałem że picie yerby to jakaś chora akcja. Na całe szczęście Mirki bardzo szybko sprowadziły mnie na ziemię. Przejrzałem tag i pytałem prywatnie. Padło na mieszankę Verde mate 20x50g, Amande Cytrynową, bombile i czyściki. Do tego termosik z pracy i można pić. Na razie spróbowałem tylko Mas IQ. Pewnie za mało wyspałem ale nawet przy takiej
źródło: comment_W5On3nl6D98HaAbN7CxLzCV1uAj84TNW.jpg
Pobierz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 6
Mirki możecie coś powiedzieć o Guarani Menta Limon? nie jest sztuczne w smaku ta mięta i cytryna? Jest jakaś promocja za 12zł 500g ^^ #yerbamate
źródło: comment_R4rlp9BhJfDGptqxqN1NxJnsuCCUKGeP.jpg
Pobierz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 1
Komentarz usunięty przez moderatora
- 1
@CzeXD
@ZdenerwowanyBialorusin nie mogę dać linka ale sklep się nazywa NATURALmarket_pl z allegro
co polecicie z Verde dla amatora?
@ZdenerwowanyBialorusin nie mogę dać linka ale sklep się nazywa NATURALmarket_pl z allegro
co polecicie z Verde dla amatora?
- 1
Jak dbać o palo santo? Mam od 2 miesiecy i jeszcze nic nie robilem z nia (a trzeba? ), tylko normalnie uzywanie a pozniej przemycie z suszu.
#yerbamate
#yerbamate
@qjy48613: ja już ponad rok robię tak jak ty + dodatkowo co jakiś czas (co miesiąc) przelewam wrzątkiem by ten cudowny zapach Palo Santo się wyłonił, ale też by nie spleśniało, co się rzadko zdarza, więc niczego specjalnego robić nie musisz (。◕‿‿◕。)
@qjy48613: mam tak samo - najważniejsze, żeby zbyt często nie schło, bo popęka. Ale ogólnie, takie Palo Santo to dość odporne naczynko. Żywica ma właściwości grzybo- i bakteriobójcze.
Dzięki temu bożemu napojowi napisałem sprawdzian z chemii na 5+ zapisując się na kartach historii mojej szkoły bo nikt wcześniej tak dobrze nie napisał
Pozdro wariaciki
#yerbamate #yerbamatewykopclub #pozdronamorzu #mamamamama #szkola
Pozdro wariaciki
#yerbamate #yerbamatewykopclub #pozdronamorzu #mamamamama #szkola
źródło: comment_nC660leEz2khWoCp1hLBPx53ZM7cTzKT.jpg
Pobierz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
konto usunięte via Android
- 2
- 3
@Velion: może cię zaskoczę, ale na tym polega pointa tego dowcipu. #czlowiekbeton
- 0
Ale co wy kupujecie mieszanki? Ja tam robię swoje mieszanki bo lubię mieć kontrolę nad składem. Rumianek czy trawa cytrynowa to nie jest coś nie do dostania w Polsce. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#yerba #yerbamate #cebuladeals #ziola
#yerba #yerbamate #cebuladeals #ziola
@yamnichek_pyesio: Kupujesz rumianek i trawę cytrynową? Ja wolę mieć kontrolę nad składnikami i sam jeżdżę do puszczy białowieskiej zrywać trawę żubrówkę i inne zioła.
- 3
@Gorejacy_krzak_agrestu: Ale ziemię ogrodniczą mam nadzieję robisz sam selekcjonując najlepsze materiały mineralne i organiczne? I te drugie sam tworzysz? Dbając oczywiście o swoją dietę w czasie procesu powstawania tego komponentu?
- 13
Zajebista yerba. Świetnie smakuje a jeszcze lepiej pachnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Polecam. Wydaje mi się że lepiej by pasowała do picia na zimno ale nie będę jej w grudniu pił z lodem przecież.
#yerbamate #yerbamatewykopclub
#yerbamate #yerbamatewykopclub
źródło: comment_i4spaUSoZANC9EzPTlCPKDGGLzXTHDY5.jpg
PobierzJaką część tego kubeczka czy jak to się nazywa zasypujecie yerba? Bo mam wrażenie że marnuję
#yerbamate #yerbamatewykopclub #pomocy #pytaniedoeksperta #pytanie
#yerbamate #yerbamatewykopclub #pomocy #pytaniedoeksperta #pytanie
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Mirki, używa ktoś z was praski francuskiej (french press) do parzenia #yerbamate? Chciałbym rano zrobić i do roboty zabrać czystą w termosie, są lepese i gorsze te praski, czy byle co kupić? Zależy mi na gęstej siatce aby jak najmniej śmieci się przedostało.
Pojemność, max 600ml.
Ktoś coś?
Pojemność, max 600ml.
Ktoś coś?
@SanFable: Jak robiłem yerbę w termos do pracy, to filtrowałem przez filtr do kawy. Kiedyś zrobiłem Pajarito i przelałem tylko przez gęste sitko, to mało mi ryja nie urwało parę godzin później, bo naciągnęła od pyłu ( ͡° ʖ̯ ͡°). Przelanie przez filtr zajmuje parę minut, ale efekt jest niezły. Gęste sitko za to powinno się sprawdzić przy jakiejś grubo krojonej, bez pyłu.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
- 1
@SanFable: Kupiłem zwykły w Ikei i sprawdzał się rewelacyjnie
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
Jeszcze w łóżku, ale już dawno po śniadaniu. Bosz ta cbse pomelo smakuje świetnie.
#yerbamate #yerbamatewykopclub
#yerbamate #yerbamatewykopclub
źródło: comment_OIhblk3QOJKxST0WSBqEsnch7l4sYTWe.jpg
Pobierz@KrwawyPacyfista: Wodę z mydłem pijesz?
- 0
@KrwawyPacyfista: pieni się ta yerba, mówiłem ci ostatnio żebyś wylał ten płyn do naczyń z yerby a ty nie




















#yerbamate #yerba #papiez #heheszki #humorobrazkowy
źródło: comment_IXv1wGqJLxBHXMmpQZ0oXIghvTHrHxhy.jpg
Pobierz