Ruszamy ze Świąteczną Akcją YerboPrezentów! Do każdego zamówienia powyżej 150 zł w koszyku (bez kosztów wysyłki) dorzucamy pół kilo yerby Pipore!
Przy okazji, polecam gotowe zestawy na prezent:) ➤➤ https://dobreziele.pl/sklep/zestawy/prezentowe-3

Akcja trwa do wyczerpania puli gratisowych paczek. Spokojnie, mamy ich trochę:)
#yerba #yerbamate #yerbamatewykopclub

PS. jutro (5 grudnia) jest u nas Dzień Darmowej Dostawy.
DobreZielePL - Ruszamy ze Świąteczną Akcją YerboPrezentów! Do każdego zamówienia powy...

źródło: comment_0JBDtP5bonnKzOQR5NsWH50SdR5DkbEu.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki spod tagu #yerbamate #yerbamatewykopclub pytanie mam do was. Jakoś 2 tygodnie zacząłem pic yerba matę co pare dni. Wczoraj powiedziałem o tym bratu, który kiedyś pil i powiedział ze yerba rozregulowała mu ciśnienie. Aż sam dziś sprawdziłem po 3 zalaniach i faktycznie, ciśnienie wyskoczyło 160/82. Norma u mnie 120/80. Jak to jest u was po yerbie? Może za duża dawkę wypiłem?(1/3 kubka suszu). Zacząłem pic bo usłyszałem
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siemanko, co myślicie o sposobie żeby yerbe robić we french pressie a potem przelać do termosu?
Testuje taki sposób, 50g suszu zalewam 500 -600ml (oczywiście najpierw 100-200ml a później dolewka),
zaparzam - przelewam do termosu - biorę do pracy. Na razie yerbe robiłem we french pressie, ciężko mi się odnieść w kwestii smak/jakość/kop bo dopiero zaczynam przygodę z yerbą, ale szukam jakieś alternatywy do matero i yerbomosu (nie polecam).
Co o tym
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@muak47 Yerbamos jest nieszczelny, parę razy obrócił mi się na bok w plecaku i wszystko się wylało... :/
Co do french pressa, całkiem spoko :) zalewam wyciskam i mam czysty napar bez żadnych ziółek, tylko ciężko mi odnieść się jak to wygląda w kwestii smak/moc, bo mnie to w ogóle nie kopie (a smakuje tak samo).. niezależnie czy robię to tradycyjnie w matero czy we french pressie, więc to może kwestia
  • Odpowiedz
@LubieDlugoSpac: To zależy od tego jaką yerbę pijesz. Yerba nie zatyka Ci szczeliny, przez którą przelewasz napar do kubka? Na Twoim miejscu jak chcesz jakoś to przeliczyć to przelicz proporcjonalnie. Sprawdź ile sypiesz do naczynia o objętości 250 ml i pomnóż sobie. Myślałeś o zakupie yerbomosu?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@LubieDlugoSpac:
50-100g? Zależy jaką Yerba jak pylasta to nawet 100g+. Jak same listki to tak z 50-70g. Zależy jaką Yerba i jak ktoś reaguje na smak Yerby.
Pozdrawiam Pana i życzę miłego dnia :)
  • Odpowiedz
Mordeczki kochane!
Jako, że dziś niedziela chciałem posiorbać coś lekkiego o niskiej mocy tak dla relaksu. Mój wybór padł na paragwajską yerbę guarani mięta cytryna(pic rel ( ͡° ͜ʖ ͡°) ). Oj ja głupi i naiwny myśląc, że skoro smakowa to będzie lżejsza, zaśmiałem się pod nosem czując pierwsze łaskotanie kubków smakowych na języku. Typowa paragwajska yerba z lekką nutą smakową mięty i cytryny w tle, wyczuwalna i
KrwawyPacyfista - Mordeczki kochane!
Jako, że dziś niedziela chciałem posiorbać coś ...

źródło: comment_E2on2kR6Ob6kZMxnceFdANBP2VfU9Tmy.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@chosenon3: Jakoś najczęściej wszyscy piszą w skrócie samo Yerba zamiast Yerba Mate. I wtedy jak piszemy? Kupiłem sobie dwie nowe Yerba czy Yerby? Bez odmiany wygląda jakoś głupio ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@muak47: Może to wina próbek, sam nie jestem jakimś wielkim znawcą yerby, ale kilka już próbowałem i muszę przyznać, że różnią się smakiem jak i aromatem (nie mówię oczywiście o smakowych lub z dodatkami, bo w tych to od razu czuć inny zapach i smak, tylko o klasycznych).
  • Odpowiedz
@muak47: aby dobrze spróbować i ocenić yerbę, to trzeba tak z 250 gram "zjeść" ;) Ja np. wiem, że tak lubiana tu na tagu Amanda niebieska mi nie smakuje zupełnie ;) za to pajarito zawsze i wszędzie ;)
  • Odpowiedz
Ludzie z tagu #yerbamate też macie problemy ze spaniem po 3-4 zalaniach polduniową porą? Bo ja pózniej mam taki jakby świadomy sen, ze wiem co mysle itd przez prawie cały czas (dosłownie)
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

już nie wytrzymie z tą #yerbamate. Czemu te wszystkie opakowania (obecnie piję Guayaki Rainforest ale z innymi było podobnie) tak szybko pękają od góry i wtedy cały susz sypie się na boki? Codziennie uważam gdy sypię z opakowania do kubka i zawsze nasyfię, czasem mocno (a że to w pracy to nie mam pod ręką odkurzacza ani nic). Próbowałem też opakowań na produkty kuchenne - oczywiście wszystkie one mają
animuss - już nie wytrzymie z tą #yerbamate. Czemu te wszystkie opakowania (obecnie p...

źródło: comment_65nRvvrjRU4FMl0945f77wc1wCaXrIOf.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
Moja babcia sybie sobie 8 granulek herbaty "liściastej" na kubek i mówi że taka mocna że zaraz na zawał padnie od tej kofeiny ! spoiler tru story
  • Odpowiedz