Kupiłem bombilę szklaną i to jest to! Nareszcie zero dziwnych posmaków metalu czy bambusa, zero zapychania (od razu zresztą wszystko w środku widać), filtruje elegancko, zero kombinowania jak to umyć (a w zmywarce nawet). No i w końcu koniec móżdżenia czy jest nikiel czy go nie ma. No a nieporównanie tańsza (15zł) od srebrnych czy tytanowych.
Robią i sprzedają to tutaj https://www.facebook.com/YerbaMatePoznan/posts/1541931862595834
#yerbamate #yerbamatewykopclub #yerba
jast - Kupiłem bombilę szklaną i to jest to! Nareszcie zero dziwnych posmaków metalu ...

źródło: comment_SliUvZ5NhWjEeBbGgF6RAJW0sUqQPs5N.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Znacie jakąś yerbę którą bez obaw można pić np po 18 bez efektu pobudzenia? Często mi brakuje tego siorbania po południu ale nie chce też mieć potem problemów z zasypianiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
#yerbamate
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@saper_vodiczka: Wkopałem się bo kupiłem kilogram, a właśnie mnie nie pobudza. Raz potrzebowałem kopa to wypiłem w przeciągu paru godzin 2 zasypania (pół kubka suszu), po parę zalań i nic, a zazwyczaj jak sobie zrobię taką Amandę DESPALADĘ (pozdrawiam @Velion) to 3 łyżki yerby, 3 razy zaleję, wypiję np od 11 do 12, to trzyma mnie cały dzień :)
  • Odpowiedz
Jeśli nigdy nie piłeś, możesz zacząć od jakichś smakowych. Najlepiej zamów próbki i sprawdź, która Ci najbardziej smakuje. Na aledrogo możesz zakupić np 10x100g róznych rodzajów Verde Mate.
Aktualnie piję CBSe owoce leśne i aromat jest wspaniały, smak trochę gorszy ale też niczego sobie. Polecam ;)
  • Odpowiedz
@Wojtekq: Ja bym ci polecił coś z Argentyny: Amanda, Cruz de Malta, Rosamonte, Pipore itd. Nie czuć tam dymu aż tak jak w paragwajskich klasykach i dobrze poznasz smak yerby. A jak chcesz delikatny, przyjemny smak to polecam jakąś Mate Green :)
  • Odpowiedz
@Ziombello: nie wiem ile sypiesz ale ja sypałem tyle, ze ledwo mogłem do naczynia wlać wody. Nie wiem, podwój dawkę czy coś. Ale generalnie dużo ludzi którym zalewałem twierdzi, że ich nie robi. Może kwestia organizmu. Na mnie wszystkie stymulanty typu kawa itp zawsze bardzo mocno działały.
  • Odpowiedz
czyli jak zalewasz 900 ml to wlewasz na dzien cos okolo 150 ml? o boze


@Velion: Lubię solidnego wywaru się napić. Nie zalewam tyle. Zaczynam siorbać od przed południa i jeden zasyp na cały dzień mi styka a z takiej ilości dopiero 6-7 zalanie zaczyna być wodniste. Pijam też dużo herbat wszelakich.
  • Odpowiedz
Jak już omawiamy tematykę bombilli i metali - to czy was też wnerwia, jak okazuje się, że co prawda część rurki jest faktycznie ze stali nierdzewnej, o tyle już np - filtr może się okazać niklowany? Czy też odwrotna sytuacja stalowa sprężyna i niklowana rurka. Albo najgorsze - jak cała jest tylko niklowanym brązem, a sklep sprzedaje to jako "bombilla nierdzewna". Takich sprzedawców to bym po prostu technicznie ......

Człowiek coś kupuje,
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@yamnichek_pyesio: Jedną przyczyną takiego stanu rzeczy jest "gra słów" - pewne osoby twierdzą, że jak coś jest z brązu, czy mosiądzu to nie zardzewieje (bo rdza to przypadłość zwykłej stali), więc można to nazwać "nierdzewne". To w oczywisty sposób wprowadza w błąd i nie powinno mieć miejsca, ale tu przechodzimy do...

...drugiej przyczyny: ceny. Nie kupisz przyzwoitej jakości bombilli ze stali nierdzewnej za mniej, niż 30-40zł. Większość z tego, co jest
  • Odpowiedz
O co chodzi z tym forsowaniem alpaki? Nie dość że to 20% niklu, to reszta to w większości miedź, której zawdzięcza swój pomarańczowy nalot tlenku. Tlenku, który reaguje z kwasmi BTW. Przypominam, że efekt tej reakcji jest toksyczny. Tak, yerba może zareagować z nalotem bo substancje w niej mają wysystarczające PH, zwłaszcza jak ktoś pija jedno "nabicie" zalewając przez cały dzień, a do tego jak ciepłą wodą to już w ogóle. Jak
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@yamnichek_pyesio: Ale weź pod uwagę że ten nalot to bardzo słabo rozpuszczalny i jeszcze słabiej przyswajalny węglan hydroksomiedzi.

Co mam na myśli? Że poza ekstremalnymi przypadkami, takimi jak narażenie na roztwarzanie elektrochemiczne, gotowanie r-r utleniających czy bardzo kwaśnych naczynia wykonane z miedzi/mosiądzu są uważane za bezpieczne dla zdrowia.

Stężenie miedzi dość łatwo można określić w warunkach domowych - jest pole do eksperymentu.

edit: co masz na myśli mówiąc "kijowej jakości
  • Odpowiedz
Pochwalcie się swoimi ulubionymi materkami ;) moje to białe z pajarito,idealnych rozmiarów jeśli chodzi o napełnienie suszem,pało santo od WC które polecam,ceramiczne „diament” ładne aczkolwiek niewygodnie się sypie :/ i oczywiście choć na zdjęciu nie ma najlepszy kubek nescafe ( ͡º ͜ʖ͡º) #yerbamate #yerbamatewykopclub
Dalinar - Pochwalcie się swoimi ulubionymi materkami ;) moje to białe z pajarito,idea...

źródło: comment_lMCXVdLUx4IoIECCMv39MtdQBMOeYcIV.jpg

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach