Mireczki, wracam do #yerbamate. Zaczynałem z zestawem startowym z allegro, podeszły mi cytrusowe i z guarana, tyle że chciałbym coś mało pylącego, co polecacie? Oczywiście żebym nie splajtował XD
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No to na start czy próbę? bo jak na próbę to nie widzę sensu kupowanie niczego więcej ponad bombille i yerbe. Cena matero w każdym w powyższych zestawów to lwia część ceny całego zestawu. A za cene matero kupisz sensowną mate.
  • Odpowiedz
Tak się zastanawiam...Zrobiłem kiedyś terere, wlewając naturalny sok zamiast wody. Wyszło super. Zastanawiam się od tego czasu, jak mogłoby smakować #yerbamate z winem zamiast wody i czy zachowałoby swoje właściwości. Macie jakieś doświadczenia?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#yerbamate
Zalałem cbse energia i pierwsze zalanie dobre, ale jak drugie posiedziało 30 min to było takie kwaśne, że japierdu. Jakieś tipy jak pozbyć się tego "kwasnienia" bo działanie potężne ale ten kwaskowaty smak uniemożliwia picie.
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MrBukka: ideą picia w matero z bombillą jest wypicie naparu w niedługim czasie po zalaniu, nawet od razu. Jeżeli chcesz parzyć w taki sposób to wsypuj mniej, ale wtedy drugie zalanie będzie już jałowe i trzeba będzie sypać od nowa.
  • Odpowiedz
Siemanko
Polecicie jakiś zestaw startowy dla początkującego yerbaholika? Spróbowałem u szwagra i mi zasmakowało. Wiem, że on wział jakiś najtańszy zestaw z allegro, ale ja jednak wolałbym coś lepszego.

Na co zwracać uwage przy wyborze bombilli i tego naczynka (nie wiem jak to sie nazywało), jaki susz na początek? Może jakiś smakowy?

Z góry dzięki mirunie
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@twarzczlowieka: ładnie pachnie, według mnie nadaje nawet lekki aromat skorupki fistaszka. Do tego jest bardzo lekka, poręczna i ja na przykład uszyłem sobie takie nosidełko, dzięki któremu mogę sobie na spacery z synem do wózka tykwę przytroczyć i siorbać ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do tego uważam, że klimatycznie wygląda i przy ognisku lubię sobie z tykwy albo Palo Santo posiorbać i pokontemplować :)
b.....t - @twarzczlowieka: ładnie pachnie, według mnie nadaje nawet lekki aromat skor...

źródło: comment_2Mbz0u0EPfBxm1R4s1F5BDkSJb4OM1nI.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Najlepszego życze temu temu tagowi bo siedzę w sumie na wykopie tylko tutaj, miłej yerbusi a przede wszystkim wklejania wiecej memów z kubkiem nescafe! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#yerbamate #yerbamatewykopclub
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach