Pierwsze wrazenia z xubuntu 16.04 lts (co jezeli dobrze kojarze oznacza nie tylko dlugie wsparcie, ale tez wieksza stabilnosc):
-wyglad sprzed 4 lat (to mozna sobie pod siebie zrobic, ale nie kazdy, szczegolnie poczatkujacy bedzie sie od razu w to bawil),
-po odblokowaniu ekranu znika kursor myszy (pojawia sie z powrotem np. po przejsciu do konsoli i powrocie do xorga),
-przy logowaniu najpierw wlacza sie domyslna tapeta, dopiero chwili zmienia na tapete
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Gallonimus: Z tym terminalem trochę mi podpowiedziałeś, tam leciał wyjątek Exception: tostring() has been removed. Please call tobytes() instead w jednym pliku (/usr/lib/pymodules/python2.7/dockbarx/iconfactory.py), zmieniłem na chama i działa, szkoda że takie obejście.
  • Odpowiedz
Koledzy czy jest jakaś możliwość ukrywania dowolnych ikonek z panelu, tak jak to ma miejsce z tymi z obszaru powiadomień? Chodzi mi o to by niektóre schować, a potem móc strzałką odpalić wszystkie razem z tymi ukrytymi.

#linux #xfce
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Najmniej zbugowane środowisko graficzne? Używam #mate z #mint i już napotkałem trzy bardzo denerwujące bugi:
- ikonka (chyba aplikacji w qt) w trayu nie jest wyśrodkowana w pionie i jest pod nią czarny pasek
- nagle jedno z okien zostaje na wierzchu i nie da się przełączyć na inne (jak się trochę pokombinuje z alt+tab itp. to się naprawia, ale nie wiem co dokładnie trzeba zrobić)
- nie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Może mi ktoś napisać jaki domyślnie motyw do Plymouth znajduję się w Manjaro XFCE? Chodzi mi o ten ekran z kropkami jak się ładują komponenty systemu.


#manjaro #xfce #linux
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@anonim1133: mam dwie intela i nvidi, domyślnie używana jest ta intela, a żeby sprawdzić czy sterowniki się zainstalowały to muszę zrestartować system, więc muszę zainstalować xubuntu ;p (używam live-usb) trochę kicha ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
#linux #samba #debian #xfce
na windowsie laczy a linux <=>linux nie chce laczyc;
dpkg -l |grep samba
ii python-samba 2:4.1.17+dfsg-2+deb8u1 amd64 Python bindings for Samba
ii samba 2:4.1.17+dfsg-2+deb8u1 amd64 SMB/CIFS file, print, and login server for Unix
ii samba-common 2:4.1.17+dfsg-2+deb8u1 all common files used by both the Samba server and client
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jzs44: Ło panie, kto panu tak s--------ł :D

Ciężko mi powiedzieć, w mojej opinii brakuje kilku linijek, między innymi netbios name czy jakoś tak.
  • Odpowiedz
Ogarnia ktoś może jak na #linux pod #xfce znaleźć aktualnie używaną tapetę?
Mam ustawiony pokaz slajdów, dlatego zakodowanie ścieżki „na twardo” nie wchodzi w grę.
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Niedawno przesiadłem się na #xubuntu i nie działa mi przycisk usypiania na klawiaturze. Na #ubuntu z #unity ten przycisk usypiał mi laptopa, tutaj nie reaguje. Czy da się to jakoś włączyć w #xfce? Jeśli tak, to jak?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wiesza mi się X w #debian z #xfce w dość losowych momentach. W X da się ruszać tylko myszką, da się przejść do konsoli (ctrl+alt+f1). W momencie zawieszenia w logu xorg pojawia się

(II) AIGLX: Suspending AIGLX clients for VT switch

Grafika intel i915. Sterownik z jessie-backports, wcześniej używałem sterownika z jessie - też się wieszał, tylko z takim wyjątkiem, że nie dało się przejść do konsoli i
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@-PPP-: windows 7 siedzi obok, ale np. krócej trzyma mi bateria, nie starcza na całą drogę pociągiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Poza tym przyzwyczaiłem się do linuxa.

  • Odpowiedz
#linux
mam takie pytanie, na laptopie zainstalowalem #xubuntu z #xfce
laptop ma rozdziałkę 1366... co można zrobić aby widzieć więcej?
Zmieniłem DPI z 96 na 70 ale szału nie ma...
chciałbym jakoś przeskalować okna aby były mniejsze
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy w linux mint 17.2 xfce da się jakoś powiększyć zegar w panelu? Bo jest strasznie mały a chciałbym żeby był lepiej widoczny tak jak np. w panelu ze środowiskiem KDE

#mint #xfce #pytanie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach