Wszystko
Najnowsze
Archiwum
@nightmaar: Jak uruchamiasz przez terminal to też?
- 0
@Gallonimus: Z tym terminalem trochę mi podpowiedziałeś, tam leciał wyjątek
Exception: tostring() has been removed. Please call tobytes() instead w jednym pliku (/usr/lib/pymodules/python2.7/dockbarx/iconfactory.py), zmieniłem na chama i działa, szkoda że takie obejście.@AvalonYuuna: Niestety zależy od appletu.
- 0
@ca1ek: chyba że masz włączone "show frame" w ustawieniach obszaru powiadomień, to wyłącz
- 0
- 1
@psi-nos: ładnie :3
- 1
@drathvader: to jest osobny program (czy tam skrypt) - screenfetch
- 1
Najmniej zbugowane środowisko graficzne? Używam #mate z #mint i już napotkałem trzy bardzo denerwujące bugi:
- ikonka (chyba aplikacji w qt) w trayu nie jest wyśrodkowana w pionie i jest pod nią czarny pasek
- nagle jedno z okien zostaje na wierzchu i nie da się przełączyć na inne (jak się trochę pokombinuje z alt+tab itp. to się naprawia, ale nie wiem co dokładnie trzeba zrobić)
- nie
- ikonka (chyba aplikacji w qt) w trayu nie jest wyśrodkowana w pionie i jest pod nią czarny pasek
- nagle jedno z okien zostaje na wierzchu i nie da się przełączyć na inne (jak się trochę pokombinuje z alt+tab itp. to się naprawia, ale nie wiem co dokładnie trzeba zrobić)
- nie
- 4
#linux #xfce #dualmonitor
mirki co to za cuda ? :(
Opis sytuacji, dwa monitory, yt ma fullscreen nie dziala nie da sie glownego monitora ustawic na ten w laptopie :(
mirki co to za cuda ? :(
Opis sytuacji, dwa monitory, yt ma fullscreen nie dziala nie da sie glownego monitora ustawic na ten w laptopie :(
źródło: comment_acLjNoXsnT3QwVID1VQYoLkd30BYyQyx.jpg
Pobierz@infamia: może tak być jak masz kartę NVIDIA :-P
- 3
@anonim1133: mam dwie intela i nvidi, domyślnie używana jest ta intela, a żeby sprawdzić czy sterowniki się zainstalowały to muszę zrestartować system, więc muszę zainstalować xubuntu ;p (używam live-usb) trochę kicha ( ͡º ͜ʖ͡º)
@artur9010: "korwin.js"
Ten system jest wolnorynkowy
Ten system jest wolnorynkowy
- 2
@kartezjusz6644: A dobrze
źródło: comment_VToqvMAeF18ktWFhFvzVEMg0raXytMLw.jpg
PobierzSmutne pożegnanie z KDE Plasma na rzecz niezwykle stabilnego XFCE :)
(kde na archu to zły pomysł, środowisko jest zawsze zbyt nowe ( ͡° ͜ʖ ͡°))
#pokazpulpit #kde #xfce #linux #archlinux
(kde na archu to zły pomysł, środowisko jest zawsze zbyt nowe ( ͡° ͜ʖ ͡°))
#pokazpulpit #kde #xfce #linux #archlinux
źródło: comment_cq160uh2OqARtAljuSy8oqzffNybmqcX.jpg
Pobierz- 1
pewnie trzeba odblokować sobie w polkicie, ale mimo wszystko dziwne...
- 1
@psi-nos: Cholera wie, masz SWAP? Może to sprawdza jakoś
- 2
#linux #samba #debian #xfce
na windowsie laczy a linux <=>linux nie chce laczyc;
dpkg -l |grep samba
ii python-samba 2:4.1.17+dfsg-2+deb8u1 amd64 Python bindings for Samba
ii samba 2:4.1.17+dfsg-2+deb8u1 amd64 SMB/CIFS file, print, and login server for Unix
ii samba-common 2:4.1.17+dfsg-2+deb8u1 all common files used by both the Samba server and client
na windowsie laczy a linux <=>linux nie chce laczyc;
dpkg -l |grep samba
ii python-samba 2:4.1.17+dfsg-2+deb8u1 amd64 Python bindings for Samba
ii samba 2:4.1.17+dfsg-2+deb8u1 amd64 SMB/CIFS file, print, and login server for Unix
ii samba-common 2:4.1.17+dfsg-2+deb8u1 all common files used by both the Samba server and client
- 0
@wytrzzeszcz: ja p------ę... nie wiem jak to wczoraj przegapiłem (⊙_⊙')
Przepraszam wszystkie 700 osób, które zawołałem (╯︵╰,), a tobie dziękuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Przepraszam wszystkie 700 osób, które zawołałem (╯︵╰,), a tobie dziękuję ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 1
@NieLubieZiemniakow: to u góry to klasyczne menu a to na dole whisker menu (coś w stylu menu windows 7)
- 2
- 1
- 4
Wiesza mi się X w #debian z #xfce w dość losowych momentach. W X da się ruszać tylko myszką, da się przejść do konsoli (ctrl+alt+f1). W momencie zawieszenia w logu xorg pojawia się
Grafika intel i915. Sterownik z jessie-backports, wcześniej używałem sterownika z jessie - też się wieszał, tylko z takim wyjątkiem, że nie dało się przejść do konsoli i
(II) AIGLX: Suspending AIGLX clients for VT switch
Grafika intel i915. Sterownik z jessie-backports, wcześniej używałem sterownika z jessie - też się wieszał, tylko z takim wyjątkiem, że nie dało się przejść do konsoli i
- 3
Komentarz usunięty przez autora
- 0
@MaddoxX1911: ok a jak mam jakies Intel HD to da rade? Bo nie mogę się doszukać...
@qwelukasz: powinno się dać
- 0
- 0
@Indikatiwus_presentusaktiwus: ja mam na penelu do wyświetlania godziny element "DateTime" i można go konfigurować. Jak masz system po polsku to nie wiem jak się nazywa, ale poszukaj, wywal to co masz i wstaw to co ja mam.













-wyglad sprzed 4 lat (to mozna sobie pod siebie zrobic, ale nie kazdy, szczegolnie poczatkujacy bedzie sie od razu w to bawil),
-po odblokowaniu ekranu znika kursor myszy (pojawia sie z powrotem np. po przejsciu do konsoli i powrocie do xorga),
-przy logowaniu najpierw wlacza sie domyslna tapeta, dopiero chwili zmienia na tapete
źródło: comment_uydBgio7PQMerRPmskTECV7uNF7ZQ3zd.jpg
Pobierz