Już od sporego kawałka czasu w bojówce - teraz jest czas by się pokazać. Iks-Ubuntu po ulepszeniu do wydania 14.10! Aby wszystko pasowało to i ulepszony monitor systemu - Conky.

Ano pewnie, brakuje trochę wyględności do pulpitu bojówkowego herszta i reszty wyjadaczy, ale ja się tylko przyznaję, że i ja jestem.

Wyga ze mnie żaden, ale te prawie 667 mebibajtów pamięci więcej na obliczenia numeryczne, w porównaniu z Windowsem, to po prostu
kadetPirx - Już od sporego kawałka czasu w bojówce - teraz jest czas by się pokazać. ...

źródło: comment_nsJZ8exA1xgnrdCMdSrKDkCEkpED45R1.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kadetPirx: Hmm ja używam fedory mój conky to raczej narzędzie robocze jako dashboard dla serwera monitoring wydajności, temperatury i ruchu na międzymordziach. Wygląda elegancko chociaż na desktopie tylko Łindołs bo gram
  • Odpowiedz
Poleci ktoś jakiś dobry mixer dźwięku w trayu dla PulseAudio pod #xfce ?

Standardowy tylko alsa, pod ubuntu był jakiś ładny ale znaleźć go nie mogę.

#arch #manjaro #linux
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ok, czas na moje #pokazpulpit z netbooka. Wrzucam 4 zrzuty jako jeden obraz bo w zasadzie na samym pulpicie nic nie ma. Całe środowisko przygotowałem pod jak najwygodniejszą pracę na moim eee-pc czyli głownie skróty klawiszowe i jak największą oszczędność miejsca.

Cechy:

-górny i dolny panel normalnie są ukryte.

-w
K.....3 - Ok, czas na moje #pokazpulpit z netbooka. Wrzucam 4 zrzuty jako jeden obraz...

źródło: comment_nfnWduG2tZcnjrdFrnSjByOPDkYjn5JV.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ciągle pojawiają mi się ikony "nad moim zdefiniowanym obszarem, który ma zostać nieruszony" i mnie to strasznie denerwuje. Np. telefon z jakichś dziwnych przyczyn pojawia mi się w lewym górnym rogu, tak jak się ogólnie "zaczynają" ikony.

Czy nie da rady, żeby "montowane" rzeczy pojawiały się pod moimi ikonkami lub nawet lepiej - z prawej strony np. (tam pod Windows zawsze trzymałem skróty do gier)?

No głupi telefon "przesuwa mi" wszystko, ogólnie
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki!

W jaki sposób skonfigurować #xfce #debian żeby po zamknięciu ekranu w laptopie zachowywał się tak jak mu powiem? Usypia się a ma tylko wyłączać podświetlenie ekranu.

Próbowałem coś kombinować z /etc/acpi i laptop-tools ale mizernie mi idzie.

#linux
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy-turbolinuxiarze potrzebuję pomocy z mpd.

Kiedy robię według tutorialu czy to w oficjalnej wiki czy na jakiejś randomowej stronie to zwraca mi błędy:

errno: failed to open log file "/home/greg/.config/mpd/log" (config line 3): Permission denied


Przy
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@TadeuszSynZygmunta: W sumie to nie wiem. Najbardziej prawdopodobna jest wersja, że wtedy chciałem sobie ogarnąć bałagan jaki powstał ze środowiskami (jednocześnie zainstalowane miałem XFCE, XBMC, KDE, GNOME i i3) i każde miało zależności do każdego i w końcu wszystko było strasznie poplątane.

Teraz już wszystko działa poza tym, że przy starcie tekstowo muszę logować się na usera, bo slim nie chce startować, no i x'y też nie chcą startować automatycznie
  • Odpowiedz
@g455: używam Linuksa ale nie dlatego, że się szybciej uruchamia (tym bardziej, że Win 8 uruchamia się szybciej przy "speed boot" czyli wyjściu z hibernacji tak naprawdę). Sprawa jest prosta - jeżeli nie wiesz po co ci Linuks to go nie potrzebujesz i na tym zakończmy dyskusję; twoje wymagania są inne więc dla ciebie Linuks to tylko kompilacja (która na Archu jest praktycznie automatyczna, a i tak jest to dość
  • Odpowiedz
#minimalizm #arch #linuxarch #archlinux #xfce #conky #pokazpulpit

Nie zdążyłem jeszcze się ogarnąć ze swapem. Chciałem do conky'ego dodać opcję sprawdzania poczty, ale jak zobaczyłem, że aby to działało to muszę w czystym pliku przechowywać login i hasło to odpuściłem :P

Może dodam jeszcze statusbar ze stanem akumulatora.
Wyrewolwerowanyrewolwer - #minimalizm #arch #linuxarch #archlinux #xfce #conky #pokaz...

źródło: comment_QRwNhrY7rQ2o3yOGnXMGrGJJWZqJtNxa.jpg

Pobierz
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

muszę w czystym pliku przechowywać login i hasło


@Wyrewolwerowanyrewolwer: Nie musisz. Możesz plik z hasłem szyfrować sobie gpg i w locie odszyfrowywać, gdy się logujesz by sprawdzić pocztę. Ja do powiadamiania używam aplikacji wbudowanej w xfce + osobne hasło aplikacji w gmailu.
  • Odpowiedz
@Wyrewolwerowanyrewolwer:

2. Może na routerze ustawione jest łączenie się tylko znanych urządzeń?

3. Potrzebujesz odpalić gparted z LiveCD czy tam LiveUSB. Nie możesz tego zrobić z zainstalowanego systemu gdyż partycje muszą być nieużywane by je modyfikować. O SWAP się nie martw, można go sobie zrobić w
  • Odpowiedz
@tockar: Na desktop lepszy linux, freebsd bardziej na serwerach jest używane z tego co mi wiadomo, chociaż w sumie na złomkach fajnie to śmiga.


A sam system instalowałem w ramach nauki i zabawy, fajny handbook mają ;)

  • Odpowiedz