Mało się o tym u nas mówi, szczególnie że u nas za miedzą też jest wojna, ale na zachodniej części wyspy Papua Nowa Gwinea (okupowanej de facto przez Indonezję) odbywa się właśnie ludobójstwo rdzennej ludności Papuasów. Możecie zapytać "Czym sobie ci nieszczęśni ludzie zasłużyli na to, że są tępieni co do ostatniego?" Otóż mają (nie)szczęście żyć na bogatych złożach minerałów. Więcej szczegółów w poniższym filmie (niestety angielski obowiązkowy). #wojna #indonezja #papuanowagwinea #
klatwazakolaka - Mało się o tym u nas mówi, szczególnie że u nas za miedzą też jest w...
"Ukraina mogłaby uzyskać członkostwo w NATO w zamian za oddanie części terytorium Rosji, a to mogłoby być częścią zakończenia wojny na Ukrainie" - powiedział szef Biura Sekretarza Generalnego NATO Stian Jensen.

"Nie mówię, że tak musi być. Ale może to być możliwe rozwiązanie. Ukraina powinna sama zdecydować, kiedy i na jakich warunkach chce negocjować" - powiedział.

#wojna #rosja #ukraina #nato #polityka #ruskimir
I specjalnie założyłeś sobie konto, żeby nas o tym poinformować?


@xarcy: Ale was ten news denerwuje. Gościu miesiąć temu założył konto na wykopie właśnie po to, żeby wrzucić dzisiejszą wypowiedź Norwega. Ruskie są coraz lepsze w przewidywaniu przyszłości xD. Patrząc na to jak manipulujecie to ten news będzie dosyć popularny za jakiś czas.
gen. Tadeuszu Rozwadowskim, bez którego nie byłoby wielkiego zwycięstwa nad bolszewikami w 1920 roku!

Architekt zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej, Generał Wojska Polskiego i jego organizator, Szef Sztabu Generalnego WP, wynalazca, obrońca polskiego Lwowa w 1918, obrońca Warszawy przed majowymi bandytami. Był jednym z najzdolniejszych polskich dowódców, znakomitym strategiem i znawcą sztuki wojennej. Miejsce Jego pochówku pozostaje nieznane. ( ͡° ʖ̯ ͡°)


#warszawa #defilada #wojsko #wojskopolskie #historia #wojna #
Pobierz Wanzey - gen. Tadeuszu Rozwadowskim, bez którego nie byłoby wielkiego zwycięstwa nad ...
źródło: F3kHdygXUAEbGZD
@Wanzey: Rozwadowskiemu się należy się wielki szacunek za to co zrobił dla Polski, dlatego przykro się patrzy jak endeckie świnie wycierają sobie generałem swoje ryje, wykorzystując go do swojej walki z Ziukiem. Nie jest wam, #!$%@?, wstyd co roku wrzucać te swoje ahistorczyne wysrywy byleby tylko się przywalić do Piłsudskiego i sanacji? Tysiąc razy już było tłumaczone kto jaką rolę odegrał, a ci zawsze swoje, co roku to samo. Pies wam