Jest stary komputer, który ma XP (legalny z kodem, tylko uszkodzona płyta CD), ale się wieszał, gasł, restartował itp., stąd od paru lat stał nieużywany.

Pewnie wypadałoby postawić od nowa system. Z płyty się nie da i podobno można zrobić bootowalnego pendrive'a, oraz jest jakiś Win XP 2.1 Mini, który bez problemu działa nawet na najgorszych komputerach. Co to oznacza, że ten mini jest jako obraz albo plik ISO coś tam?

Wystarczy
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Już któryś tydzień mam #windowsxp i jeszcze nie zawirusowałem.
Pewnie dlatego że ryzykowne wsadziłem do maszyny wirtualnej na #debian ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam dysk podzielony na partycje
100GB + 100GB + 32 GB
Windows XP z programami + miejsce na dane które podczas formatu powinny być zachowane + Xubuntu

Na komputerze z 2GB RAM i starym Athlonie 2-rdzeniowym Windows 7 i Win 10 to była tragedia.
Odpalałeś przeglądarkę z kilkoma kartami i dokument w Office-ie, potrafił porządnie zamulić.
rukh - Mam dysk podzielony na partycje
100GB + 100GB + 32 GB
Windows XP z programam...

źródło: comment_N0iGFeKMlz6JPXfjVZfvKb5PpiA2i1i4.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy da się udostępnić szynę PCI do #virtualbox na #windowsxp?
Jeśli nie to jaką maszynę wirtualną polecacie (najlepiej z automatycznym dopasowywaniem rozdzielczości).
Mam jedną, prostą kartę na 4 monitory, zaś chciałbym wsadzić dodatkową na której gry zadziałają i udostępnię do wirtualki.

  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ostatnio wiele aplikacji odpuściło sobie z #windowsxp, zaś bardzo lubię ten system na starym sprzęcie.
Tak więc myślę sobie czy najnowszy #firefox oraz akceleracja 2D/3D (przynajmniej OpenGl) będą działać w Cygwinie, zwłaszcza że odtwarzacze multimediów są lepiej zoptymalizowane pod #linux ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#cygwin #pytaniedoeksperta #sysadmin
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co do "hacku" z aktualizacjami POSReady 2009 na XP - niektórym zdarza się że Windows Update mieli całymi godzinami i nie może znaleźć aktualizacji dla komputera. W moim przypadku, tu czytaj - na dwóch różnych maszynach, pomogła instalacja poprawek dla IE8 (KB2898785, KB4052978) oraz aktualizacja Windows Installer 4.5 (KB942288). Po tym zabiegu mogłem już się cieszyć obecnością nowych updateów dla leciwego systemu. Oby tak już zostało do 2019. ( ͡° ͜
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach