Szukam jakiegoś #wentylator i jedna z gorszych rzeczy żeby zdecydować jaki kupić. Czytam opinie różnych firm i modeli, to jedni mówią, że za słaby, a inni, że za mocny. Jednocześnie cichy i głośny. Rozpada się w transporcie albo stoi już kilka lat. Jak to kupić? xD
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
MirkoManx
- 1

ciasteczkowy_otwur
via Wykop- 0
@MirkoManx: duży, wolny i cichy
- 0
Poleci ktoś jakieś tanie i ciche wentylatory 140mm do PC? Potrzebuję 5 szt. bez RGB itd. Planowałem kupić ARCTIC P14 value w 5 paku za około 100zł ale one mają 1700RPM i obawiam się że nawet jak je dam na 800-900RPM to będą wyjce...
#pc #pcmasterrace #wentylator #chlodzeniepeceta #komputery #sprzetkomputerowy
#pc #pcmasterrace #wentylator #chlodzeniepeceta #komputery #sprzetkomputerowy
@cabis: pół roku temu kupiłem bequiet, droższe są ale jest cicho ogólnie polecam
@cabis będzie git. W daisy chain nawet możesz je tam podpiąć, jeśli nie zależy Ci na sterowaniu każdym wentylem indywidualnie
źródło: temp_file5579956083510677190
Pobierz- 0
Cześć!
Co polecicie do 500 zł do pokoju ok. 15 m2 by je schłodzić, odpada na pewno klimator z rurą za okno.
Szukałem róznych wynalazków ale sam nie wiem co jest w stanie w tym budżecie dać cokolwiek, bo wiem że cudów oczekiwać nie można.
#l-------------j #klimatyzacja #upal #wiatrak #wentylator #elektronika #pytaniedoeksperta #agd #upal #przemyslenia
Co polecicie do 500 zł do pokoju ok. 15 m2 by je schłodzić, odpada na pewno klimator z rurą za okno.
Szukałem róznych wynalazków ale sam nie wiem co jest w stanie w tym budżecie dać cokolwiek, bo wiem że cudów oczekiwać nie można.
#l-------------j #klimatyzacja #upal #wiatrak #wentylator #elektronika #pytaniedoeksperta #agd #upal #przemyslenia
- 0
#xiaomi #pytanie #cokupic #wentylator #lato #upal #zakupy #ankieta
Ma ktoś z was może wentylator od Xiaomi? Zastanawiam się nad którymś z tych trzech, ale chyba najbardziej odpowiada mi ten za 320 zł.
Wymagania, żeby mi nie padł miesiąc po gwarancji i był jak najcichszy. Jest jeszcze Wentylator Philips CX3550/01 Seria 3000, ale to już 450 zł
Ma ktoś z was może wentylator od Xiaomi? Zastanawiam się nad którymś z tych trzech, ale chyba najbardziej odpowiada mi ten za 320 zł.
Wymagania, żeby mi nie padł miesiąc po gwarancji i był jak najcichszy. Jest jeszcze Wentylator Philips CX3550/01 Seria 3000, ale to już 450 zł
źródło: szajomi
PobierzJaki wentylator mordo?
- Wentylator XIAOMI Mi Smart Standing Fan 1C 13.3% (2)
- Wentylator XIAOMI Mi Smart Standing Fan 2 20.0% (3)
- Wentylator XIAOMI Mi Smart Standing Fan 2 Pro 13.3% (2)
- Inny (w komentarzu) 13.3% (2)
- Żaden, masz się pocić knurze. 40.0% (6)
konto usunięte via Wykop
- 1
@Krs90: w poniedziałek kupiłem fan 2, do 35% mocy go nie słychać, może działać całą noc i nie przeszkadza.
konto usunięte via Wykop
- 1
@Krs90: wszystko jest okej, nie ma na co narzekać.
Galaxus, 66 chf.
Galaxus, 66 chf.
- 0

- 0
Z piwnicy wygramoliłem Wentylator ZELMER ZTF0400. Ma już z 5 lat, chciałbym mu nasmarować łożyska. Nigdzie nie widzę jakie tam są - na podstawie instrukcji jesteście w stanie stwierdzić jakie (obstawiam kulkowe albo ślizgowe)
OPIS
1. Przednia kratka
2. Zatrzask kratki
3.
OPIS
1. Przednia kratka
2. Zatrzask kratki
3.
źródło: Acrobat_FBQsCnABMs
PobierzZaczyna się upał, uprzedzę więc pytania i polecę mój ostatni zakup. – wentylator kolumnowy Eberg Fyn.
Stosunek ceny do jakości oceniam na 10/10. Wentylator ma pilota, oscyluje w zakresie 90 stopni, posiada 3 prędkości pracy (póki co używam tylko pierwszego biegu, bo w zupełności wystarcza), tryb nocny, jonizację powietrza, timer 1-12h oraz między innymi tryb symulacji podmuchów wiatru na łące (xD).
Jedyne, czego żałuję, to że nie kupiłem go wcześniej. Jego rozmiar
Stosunek ceny do jakości oceniam na 10/10. Wentylator ma pilota, oscyluje w zakresie 90 stopni, posiada 3 prędkości pracy (póki co używam tylko pierwszego biegu, bo w zupełności wystarcza), tryb nocny, jonizację powietrza, timer 1-12h oraz między innymi tryb symulacji podmuchów wiatru na łące (xD).
Jedyne, czego żałuję, to że nie kupiłem go wcześniej. Jego rozmiar
- 2
@look997: ja polece, jak caly swiat, corsair sf750 - mozna traktowac jak 850w, jest cichy, jest SFX. W tym miesiacu wyjda wersje 850w i 1000w.
- 0
Zasilacz Corsair RM750x SHIFT ma boczne złącza, a RM750x nie ma.
Czy różnią się one czymś jeszcze?
#zasilacz #wentylator #pcmasterrace #sprzetkomputerowy #pc
Czy różnią się one czymś jeszcze?
#zasilacz #wentylator #pcmasterrace #sprzetkomputerowy #pc
źródło: Screenshot 2024-05-06 at 20-03-05 RM750x_SHIFT_03.webp (obraz AVIF 1024×1024 pikseli) — Skala (79%)
Pobierz- 0
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@look997: Może spróbuj wziąć ten model od Seasonica, który w ogóle nie ma wentylatora. W pełni pasywne chłodzenie ma
- 0
No i w końcu i tak wziąłem 750W, bo akurat tanio wyszło.
Dokładnie to RM750X 2021 CP-9020199-EU za 475,36 zł z Amazon.
Chyba z RM650x RM750x RM850x akurat ten z Amazon wychodzi najtaniej na wszelkich sklepach, więc nie było sensu brać innego.
A
Dokładnie to RM750X 2021 CP-9020199-EU za 475,36 zł z Amazon.
Chyba z RM650x RM750x RM850x akurat ten z Amazon wychodzi najtaniej na wszelkich sklepach, więc nie było sensu brać innego.
A
- 0
To który z tych?:
corsair Zasilacz RM650X 650W 80+ GOLD F.MODULAR ATX
Zasilacz Cooler Master MWE Gold 650 - V2 Full Modular 650 W 80 PLUS Gold
ZASILACZ CHIEFTEC PowerPlay Platinum GPU-650FC 650W
Dobrze
corsair Zasilacz RM650X 650W 80+ GOLD F.MODULAR ATX
Zasilacz Cooler Master MWE Gold 650 - V2 Full Modular 650 W 80 PLUS Gold
ZASILACZ CHIEFTEC PowerPlay Platinum GPU-650FC 650W
Dobrze
konto usunięte via Wykop
- 1
@look997: corsair jest półpasywny, swojego rm550x nigdy nie słyszałem.
- 0
Co myślisz o tym dźwięku?
https://streamable.com/xdai5g
To zupełnie nowy zasilacz Seasonic G12-GC-650 650 W 80 PLUS Gold.
#zasilacz #wentylator #pcmasterrace #sprzetkomputerowy #pc #ankieta
https://streamable.com/xdai5g
To zupełnie nowy zasilacz Seasonic G12-GC-650 650 W 80 PLUS Gold.
#zasilacz #wentylator #pcmasterrace #sprzetkomputerowy #pc #ankieta
źródło: b12-bc-650_6
PobierzCo myślisz o tym dźwięku?
- W sam raz, jak na nowy zasilacz 29.6% (8)
- Do wymiany 70.4% (19)

@look997 brzmiało jak jakaś tokarka…
konto usunięte via Wykop
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
1
Wentylator budowlany. Oddymianie odpylanie pomieszczeń.

Wentylatory budowlane odpylające to urządzenia, które służą do usuwania pyłów, zanieczyszczeń powietrza, a także wilgoci z budynków lub pomieszczeń.
z- 0
- #
- #
- #
- #
- #
- #
- 0
Mirki, ktoś z Was ma (albo zna kogoś kto ma i powiedział mu to i owo) wentylator Dyson Hot+Cool AM09?
Zależy mi przede wszystkim na tym żeby wentylator był jak najbardziej cichy i chciałbym kupić coś raz, ale porządnego. To urządzenie mi się podoba, bo też można sobie doraźnie dogrzać pokój jak trzeba. Czy ta cena, która jest tera na stronie producenta czyli 1300zł to jest dobra oferta czy była wcześniej znacznie
Zależy mi przede wszystkim na tym żeby wentylator był jak najbardziej cichy i chciałbym kupić coś raz, ale porządnego. To urządzenie mi się podoba, bo też można sobie doraźnie dogrzać pokój jak trzeba. Czy ta cena, która jest tera na stronie producenta czyli 1300zł to jest dobra oferta czy była wcześniej znacznie
- 0
@Jarek_P oj, przeraziłeś mnie porównaniem do tego bezużytecznego garnka z grzałką :). Chyba się nie zgodzę w 100%, bo wentylator i nagrzewnica użyteczne musza być, to prosta sprawa. Tylko czy rzeczywiście jakość odpowiada jakoś cenie. Kupiłem kiedyś wentylator, który rzekomo miał być cichy, a okazało się ze jest głośniejszy niż Chińczyk z bazaru. No i się łatwo złamało mocowanie
przeraziłeś mnie porównaniem do tego bezużytecznego garnka z grzałką :)
@Wyk_opek: garnek z grzałką, mieszadłem, wbudowaną wagą i dostępem do pierdyliona przepisów jest bardzo użyteczny i jako idea jest po prostu zajebisty. Tyle, że niepotrzebnie jest do tej konkretnej marki dorobiona cała religia windująca przy okazji cenę urządzenia poza horyzont zdrowego rozsądku. O to mi chodziło w tym porównaniu, o nic więcej. Sprzęty Dysona też są bardzo dobre. Tyle, że
71
Wentylator zasilany lampą naftową

Wentylator wykonany przez firmę Carl Jost w latach 1910-tych w Zeitz w Niemczech. Wentylator ten jest zasilany lampą naftową i wykorzystuje silnik na gorące powietrze do poruszania łopatkami, zamiast korzystać z energii elektrycznej.
z- 16
- #
- #
- #
- #
- 0
Dzień dobry gorący Mirki!
Postanowiłem zakupić wentylator do salonu (niestety brak klimy).
Zacząłem szukać na Allegro, ale wiadomo - syf. Połowa komentarzy na plus, a druga połowa twierdzi, że to kompletna tandeta.
Szukałem również na wykopie ale ten Castoramowy już chyba nie jest sprzedawany.
Polećcie coś proszę do 200zl.
#wentylator
Postanowiłem zakupić wentylator do salonu (niestety brak klimy).
Zacząłem szukać na Allegro, ale wiadomo - syf. Połowa komentarzy na plus, a druga połowa twierdzi, że to kompletna tandeta.
Szukałem również na wykopie ale ten Castoramowy już chyba nie jest sprzedawany.
Polećcie coś proszę do 200zl.
#wentylator
- 1
Jaki wentylator stojący do mieszkania?
Przede wszystkim:
- sterowany z pilota
- cicha praca
Testowałem
Przede wszystkim:
- sterowany z pilota
- cicha praca
Testowałem
źródło: honeywell-quiet-set-hsf600we4-min
Pobierz@Gumaa: pieniądze wyrzucone w błoto, lepiej kup klimatyzator
- 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@maciorqa: Nie kupuj tego gówna, na 3 zakupione u nas, 2 ludzie zwracają (14 dni zwrot)
- 1
@elvp: Zwykły wentylator za 150 zł. xd
Teoretycznie mógłbym zakupić taką kolumnę, sprawdzić i potem zwrócić, tym bardziej, że u mnie w mieście jest Media Expert i mógłbym odnieść do salonu, zamiast odsyłać kurierem, ale stwierdziłem że nie chce mi się w to bawić, wolę stary sprawdzony wentylator.
Teoretycznie mógłbym zakupić taką kolumnę, sprawdzić i potem zwrócić, tym bardziej, że u mnie w mieście jest Media Expert i mógłbym odnieść do salonu, zamiast odsyłać kurierem, ale stwierdziłem że nie chce mi się w to bawić, wolę stary sprawdzony wentylator.
- 0
Siemanko wentylatorowe świry,
Poszukuję czegoś co pomoże mi z upałem na antresoli. Na dole w mieszkaniu mam znośną temperaturę, a na antresoli jest dużo goręcej ze względu na to, że jakiś baran w tym bloku nie zrobił okna dachowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zastanawiam się nad wentylatorem stojącym lub kolumnowym, ewentualnie straszny przerost nad treścią, ale bardzo mi się spodobał Tefal Eclipse, który jest oczyszczaczem powietrza, ale mega fajnie dmucha.
Preferuję wentylator kolumnowy ze
Poszukuję czegoś co pomoże mi z upałem na antresoli. Na dole w mieszkaniu mam znośną temperaturę, a na antresoli jest dużo goręcej ze względu na to, że jakiś baran w tym bloku nie zrobił okna dachowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zastanawiam się nad wentylatorem stojącym lub kolumnowym, ewentualnie straszny przerost nad treścią, ale bardzo mi się spodobał Tefal Eclipse, który jest oczyszczaczem powietrza, ale mega fajnie dmucha.
Preferuję wentylator kolumnowy ze






















