Bylibyście zainteresowani AMA z Przemkiem - twórcą kultowego phpBB by Przemo, na którym działała większość polskich forów kilka lat temu?
#programowanie #php #webdev #ama
  • 83
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy zna ktoś z Was serwis w którym można opublikować dowolny dokument (np. instrukcję)
która później jest dostępna dla każdego. Wykop ma swój edytor ale nie chcę dodawać swojego
artykułu jako znalezisko.

Od czasu do czasu coś zrobię, wykombinuję. Czasami jest to coś związanego z programowaniem,
czasami coś z elektroniką. Innym razem coś innego.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Pan_Jerzy: @Wut_Mayonaise: "Pokazywać w zmienionej formie".

Już widzę jak portal z ogłoszeniami, gdzie często jest np. numer telefonu w ogłoszeniu lub inne dane pozwalające zidentyfikować daną osobę (adres strony, nazwa firmy, adres prowadzonej działalności) pozwala na np. zmianę treści takiego ogłoszenia.

To że ktoś wystawia API nie oznacza, że można pobrać sobie te dane i robić z nimi
  • Odpowiedz
#programowanie #programista15k #webdev Mircy na b2b - czy w takim układzie obowiązuje praca na miejscu w określonych godzinach (jak na etacie) czy przychodzicie se do roboty w luźnych godzinach ? Pytam bo wg mnie logiczne byłoby pracowanie na etacie = obowiązki etatowe , praca jako firma dla firmy = ja sobie ustalam warunki bo podobno jestem usługodawcą

Jak to jest w praktyce ?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Trent: jak twoim serwerem http jest apache - zapytaj hosta czy ma zainstalowany moduł geoip i wtedy elegancko utwórz rule'a w htaccessie
  • Odpowiedz
@bdfi3: Stwórz klasę .open { display: block} albo display: inline-block. Dodaj event listenera na event kliknięcia w pozycję w menu. Ten event listener będzie dodawał tą klasę open na submenu które chcesz pokazać i będzie nadpisywał display: none które tam masz i będzie je pokazywał. Poczytaj o metodzie addEventListener w JS
  • Odpowiedz
@Xardax: przy com, net, eu i podobnych nie płacisz za transfer tylko każdy transfer to automatyczne przedłużenie o kolejny rok, robisz 3 transfery jednej domeny np com w ciągu miesiąca i masz przedłużona o 3 lata
@zawszespoko: polecam dropped.pl i premium.pl - dobre ceny zwłaszcza hurtowe i od ręki zawsze authinfo na klik myszką
  • Odpowiedz
az.pl nie polecam , pięknie 123 zł za domenę regionalną , gdy w tamtym roku płaciłem u nich 61,50 zł:) dzwonie do typa a on do mnie że dopasowują się do cen rynkowych. Pytam jakich!? A on do mnie ,że wszyscy tak mają. Na co ja mu, no chyba nie bardzo. Parsknął i powiedział że nie nikt mnie nie zmusza do przedłużania. tak wiem transfer domeny, ale ta kończy się jutro a
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@radekrad: A i tak mają ok te ceny - dla mnie akceptowalne i wciąż chyba z 5 czy 6x taniej niż w nazwie, a przynajmniej pomoc techniczna w 10 min odpowiadała nawet jeszcze w momencie, gdy dopiero przymierzałem się do przesiadki. Potem nie uległo to zmianie i co dla mnie wygodne - przez GG można się skontaktować :) I jak do tej pory (a już wyjdzie z kwartał ponad) ani
  • Odpowiedz
Użytkownicy Google Chrome oburzeni, bo przeglądarka od najnowszej wersji zaczęła ich siłą logować na konta i w podstępny sposób sugerować włączenie synchronizacji ustawień, a to może spowodować podzielenie się z Googlem historią odwiedzanych stron. Informujemy co robić, jak żyć: https://www.wykop.pl/link/4548981/google-chrome-zaczelo-automatycznie-sila-i-po-cichu-logowac-sprawdz/

#google #bezpieczenstwo #security #niebezpiecznik #prywatnosc #technologia #informatyka #internet #chrome #webdev
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam śmiesznego obrazka w tematyce #programista15k który jakiś czas temu widziałem. Obrazek był podzielony na 4 okienka (jak komiks). Był programista, który opowiadał kumplowi, że zrobił jakieś mega skomplikowane zmiany w backendzie, opowiadał o tym przez 3 okienka, a potem przeszedł do frontendu i mówi, coś w stylu, "Nie potrafię zrobić żeby to działało. To position powinno być relative, czy jak? Nie ogarniam".

Można się już śmiać.

Znalazłem to jakoś
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach