@PrzodownikPracy Nie chce mi się teraz pisać dokładnych wyliczeń. Rozliczając się w ramach swojej DG, wystawiam fakturę na kwotę pomniejszoną o prowizję Ubera, pomniejszoną o VAT od tej prowizji (odwrotne obciążenie, faktyczny koszt po stronie kierowcy) i w końcu pomniejszoną o prowizję partnera. Jest to kwota, od której płacę VAT i PIT.
  • Odpowiedz
Uber konsekwentnie nie przyjmuje mi płatności via ApplePay. I nie mogę się doprosić interwencji.

Komuś udaje się płacić za przejazdy przy pomocy ApplePay? iPhone 7, karta z mBanku - płatności w sklepach działają, doładowanie Revolut (czyli ta sama technika co w aplikacji) - działa.

Wygląda to tak, że przyjmuje mi kurs, odbywa się, po czym nie przychodzi rachunek. Po jednym/dwóch dniach dostaję podsumowanie z zerami i oczywiście nie mogę wykonac kolejnego przejazdu bez dodania
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#uber dostałem dzisiaj smsa z moim kodem Uber i hasłem 'jeśli chcesz anulować subskrypcję wyślij stop na jakiś tam numer' dla mnie to scam, chyba że coś się zmieniło, bo w sumie dawno nie jeździłem
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy w małych miejscowościach teraz tez działa #uber ? Akurat jestem w mieście około 20 tys i niby jest możliwość zamówienia samochodu tylko ze w danej chwili jest ich brak
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 24
Zabawne jak śmieszne aplikacje mające polegać na wymianę usług pomiędzy prywatnymi osobami szybko zmieniają się w korpo molochy
1. Uber - miało wyglądać tak ze bierzesz własne auto, dajesz w uberze że jesteś chętny na wożenie ludzi i wozisz. Obecnie wygląda tak że Janusz podpisuje umowę z uberem, bierze w leasing x samochodów, zatrudnia Ukraińców i dawaj. Suma summarum niczym nie różni się od taksowkarskiej mafii tyle że zamiast Janusza wiezie cie
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 3
@Issac wystarczy sobie w Google kolejne miasto kontra AirBnB - problem zaczyna rozlewać się na kolejne miasta europejskie
1. Lobby dużych hoteli - z pewnością nie jest im w smak że powstają nowe firmy będące dla nich konkurencją, z drugiej strony łatwiej jest kupić 20 mieszkań i je wynajmować zatrudniając zewnętrzną firmę do ich obsługi niż zbudować hotel że wszystkimi wymogami, kuchnią i obsługą, więc nie wątpię w to że właściciele
  • Odpowiedz
Zauważyłem, że od jakiegoś czasu coraz więcej samochodów jeździ po mieście z dużymi naklejkami Uber na drzwiach i promowaniem pobrania aplikacji. Jakaś akcja Ubera? Czy kierowcy mają dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
#uber #warszawa
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Krowa_i_kurczak: Utrudnia konkurencję i nie daje żadnych wymiernych korzyści. Jaki jest sens egzaminow itd w czasach GPS? Jak student może mi przywieźć pizze to równie dobrze może mnie podwiezc do znajomego. Powinno się maksymalnie uprościć przepisy i ułatwić dojście do zawodu to i ceny w zwykłej taxi spadną do cen ubera.

O jakim limicie mówisz?
  • Odpowiedz
@Krowa_i_kurczak: Z tego co wiem wyrobienie licencji to za mało. Potrzeba jeszcze taksometr cholera wie po co i rachunek z kasy fiskalnej gdzie większość rachunków dostaje już na maila np prąd, gaz itd. i nikt nie ma z tym problemu.

Zgadzam się. Górny limit jest idiotyczny i każdy powinien mieć możliwość brać nawet 100zl/km jeżeli tylko klient przed ruszeniem będzie wiedział jaka jest cena za całą trasę.
  • Odpowiedz