Wpis z mikrobloga

@szansa: Ani razu nie dostałem, za każdym razem trafiałem na ukraińców/ukrainki i jeszcze nigdy nie było nie było wśród kierowców nikogo z pieniędzmi na wydawanie reszty. Ale i tak jeżdżę bo taniej i dopiero po dodaniu gotówki zacząłem.
@szansa: ¯\_(ツ)_/¯ no cóż, ktoś jednak dostarczył Ci usługę zgodną z opisem, to już twoje sumienie. Wiem, że robi to niezgodnie z prawem, ale za Hitlera niezgodne z prawem było ratowanie życia żydów. Oczywiście przerysowanie tylko by uwypuklić, tych sytuacji nie należy porównywać.
@Krowa_i_kurczak: Istnieją sytuację gdy człowiek chwyta się tego co jest. Wiem, że nie zdarza się to ogarniętym ludziom z normalnego domu - a przynajmniej nie zbyt często.
@CoolCake A akurat kwestia podatków jest najbardziej komicznym argumentem taksówkarzy. Oczywiście, zdarzają się kierowcy, którzy nie ujawniają swoich przychodów. Tak samo zresztą jak taksówkarze, którzy część kursów wykonują bez nabijania na kasę. Ale to jest czynnik ludzki, który zawsze był i będzie, i którego absolutnie nie pochwalam niezależnie od tego czy to Uber, czy Taxi. Natomiast w Uberze podatki są płacone przede wszystkim przez pośrednika, partnera który zajmuje się rozliczeniami między Uberem
@selenita66 jak mogę nie nabic kursu na kasę? Przecież jak nie włączę taksometru to pasażer ma prawo odmówić zapłaty za kurs. To po pierwsze a po drugie większość przejazdów odbywa się przy płatności przez aplikację więc dostaje przelew na konto od swojej korporacji zatem jeśli dostanę więcej przelewu misz masz nabite na kasę to coś tu jest nie tak i to proszenie się o kłopoty.

O wysokości podatków płaconych przez Uber owców