Świadoma czy nieświadoma, mam wrażenie, że przez większość mojego życia byłam uwikłana w walkę, w której nie chciałam brać udziału. Wciąż i wciąż ktoś był obrażany, przekrzykiwany, traktowany jako gorszy, a tylko dlatego, że miał inne zdanie albo poglądy. Jako dziecko z powodu tego konfliktu cierpiałam nie od dziś. Nie rozumiem jak dorośli ludzie nadal nie potrafią rozwiązywać sporów bez upokarzania i raniących komentarzy. #przemocyniebedzie #humanizm #jestesmyinnyminiewyzsi
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy obojętność i milczenie może być uznane za dyskryminację?

Tak, obojętność i milczenie w odpowiednich okolicznościach mogą być uznane za formy dyskryminacji. Obojętność wobec problemów związanych z równością i sprawiedliwością, takich jak rasizm, seksizm, homofobia itp., może wzmacniać nierówność i niezrównanie traktowanie. Milczenie w obliczu niestosownego zachowania lub naruszenia praw innych osób, może być uznane za brak wsparcia i akceptacji dla ofiary dyskryminacji.

Ważne jest, aby wyrażać swoje stanowisko w sprawach dotyczących
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jako gej jesteś otwarty na różne grupy społeczne i mniejszości?

  • Tak, wszystkich traktuje jednakowo 34.5% (20)
  • Unikam imigrantów 10.3% (6)
  • Unikam osób czarnoskórych 10.3% (6)
  • Unikam ludzi starych 1.7% (1)
  • Unikam ludzi biednych 1.7% (1)
  • Unikam ludzi słabiej wykształconych 8.6% (5)
  • Unikam ludzi ze wsi 6.9% (4)
  • Unikam ludzi nieatrakcyjnych fizycznie 8.6% (5)
  • Unikam niepełnosprawnych 1.7% (1)
  • Unikam ludzi chorych psychicznie 15.5% (9)

Oddanych głosów: 58

  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DonCNC: Okej i co z tego? Mogą nawet zachęcać do seksu z niewidzialnymi kosmitami, nie zmienia to faktu, że to nie była radykalna akcja.
I nie widziałem, żeby Noizz nazwał marsz niepodległości marszem długich noży, wątpie że tak było, ale możesz mi podlinkować. Chociaż i tak nie cenie Noizza. Marsz ma swoje wandalizmy i chore akcje typu spalenie mieszkania czy empika, ale daleko mu do takiego określenia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@luxkms78: niczego sie nie wyrzekaja bo wlasnych zainteresowan czy pogladow nigdy nie posiadali. Wiekszosc ludzi to npce stworzeni do zycia w grupie i naturalnie sie z nia zestrajają.
  • Odpowiedz
1.Czarnoskórzy rycerze czy patrycjusze rzymscy?
Tak! Przecież to tylko film, a nie praca historyczna.
2.Czarnoskóra królowa angielska?
Oczywiście! Przecież tu chodzi tylko o ODEGRANIE postaci ty rasisto.
3.Postać, która ma w książce białą skórę, a w serialu jest grana przez afroamerykankę?
To nie jest wizja autora książki, tylko showrunnerki, jeśli ci się nie podoba, nie musisz oglądać!
DonCNC - 1.Czarnoskórzy rycerze czy patrycjusze rzymscy?
Tak! Przecież to tylko film...

źródło: comment_1660145052s3mJe2XbsedOgjz72FDBTV.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#anonimowemirkowyznania
Jest noc i mam takie #przemyslenia na temat współczesnego świata.. mówi się o świadomości na temat ekologii, t0lerancji, p0stęp0w0ści, kryzysie klimatycznym, równ0ści i innych mniejszych lub większych problemach. Jako reprezentant przegrywu owszem jestem w pełni świadomy tego wszystkiego ale co mnie to ostatecznie obchodzi? Po pierwsze natura ludzka jest egoistyczna i nie będę udawał matki teresy żeby wyjść na fajnego (ani nie mam firmy żeby udawać pro-społecznego dla zysków). Po drugie nie czuje sensu popierania tego wszystkiego mając przegrywowe życie. Nawet głupia hipergamia i brak spełnienia podstawowej potrzeby biologicznej jak poczucie miłości, akceptacji, czułości sprawia, że obojętne mi co się stanie z planetą za 50 lat albo czy walczymy z rasizmem. Gdybym był w pełni zdrowym milionerem i miałbym wszystko to owszem, mam powody by uczynić świat lepszym i skoro byłbym szczęśliwy to mógłbym to szczęście szerzyć dalej. Większość jednostek jednak nie jest szczęśliwa (moja teza), więc dlaczego mieliby się silić na jakiś altruizm. Kogo obchodzą takie problemy? To mały % ludzi najbardziej wrażliwych (na co nie mieli wpływu). Nawet tysiące ludzi na manifestacjach klimatycznych to chwilowa moda. Sam bym poszedł, porobił sobie fotki dla lajków że byłem a potem poszedł konsumować fast food w plastikowych opakowaniach bo jestem tylko CZŁOWIEKIEM. Jeśli już miałaby zajść jakaś zmiana to musielibyśmy wrócić do totalitaryzmu bo inaczej nie da się przekonać milonów społeczeństwa. To nie jest krytyka kapitalizmu, ani nawet natury ludzkiej która obiektywnie może być zła. Po prostu tacy jesteśmy.


---
Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Jest noc i mam takie #przemyslenia ...

źródło: comment_16599571685p4CY7TcszBVPQFB5LZMLO.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Poludnik20: Wszedłeś w moje życie jak we freestyle
Chciałeś, żebyśmy uciekli jak Bonnie i Clyde
Chciałem przebić Twoje tytanowe serce
Szybko zorientowałem się, że nie dam rady
Kochanie, więc? Gdzie idziemy? Co robimy?
Uciekamy, uciekamy
  • Odpowiedz
Nie wiem jak ten post zostanie odebrany, ale polecam podejście firmy Tommy Hilfiger. Wśród modeli prezentujących ubrania są ludzie wszystkich ras, wszystkich kolorów skóry. Dla niektórych może to wydać się szokujące, ale jest również model z bielactwem, tak wygląda inaczej i może być szokujący, ale jednak pokazuje to, że tolerancja jest ważna. Na wykopie akurat z tym kiepsko niestety.

#modameska #tolerancja #ubrania
aleksc - Nie wiem jak ten post zostanie odebrany, ale polecam podejście firmy Tommy H...

źródło: comment_16570414137eTrwwTFz7D0mWutOQw4OT.jpg

Pobierz
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@alltimehigh: Uwielbiam tę narracje w stylu "Polska oskarżana o to i tamto". Można jej używać nawet w przypadku, kiedy tylko jedna osoba oskarża. Więc pod względem logicznym wszystko się zgadza. Nie trzeba zagłębiać się w kontekst sytuacji. Ważne, że Polska jest oskarżana. Ważne, że informacja pójdzie w świat.
  • Odpowiedz
@Pshemeck: Ani tolerancja ani akceptacja. No, chyba że swoich. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tolerancja i akceptacja to wartości europejskie, rozwijane już w antycznej Grecji. Chrześcijaństwa wtedy nawet nie było.
  • Odpowiedz