Czy da się ładować #thinkpad z tych nowych z usb-c ze zwykłego powerbanka przyładowego 10000mAh? Boję się sprawdzać, a pytanie z czystej ciekawości xD #komputery
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy da się ładować #thinkpad z tych nowych z usb-c ze zwykłego powerbanka przyładowego 10000mAh?


@Ranger: tak, źródło nie ma znaczenia. Byleby powerbank miał pd, i musisz lecieć wtedy odpowiednim kablem usb-c <-> usb-c do powerbanka

power delivery to w drugą stronę - ładujesz powerbanka z laptopa


@neski: Nope, są powerbanki z PD, że możesz ładować urządzenie do 100W z powerbanka bezpośrednio.
  • Odpowiedz
Kupilem #thinkpad x260 i do tego dedykowany modem lte. Niestety po podpieciu i odpaleniu laptopa mam błąd 1802. Jest na to jakis sposób czy muszę wymienić kartę ? W opisie było ze pasuje do mojego modelu
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@S007: 1802 to błąd wskazujący na blokadę na poziomie listy dopuszczalnych kart WWAN w BIOS-ie ThinkPadów (WWAN whitelist). Pozostaje wymienić kartę na inną lub wgrać programatorem BIOS bez whitelisty na kartę WWAN (jeśli da się w tym modelu laptopa). W przypadku niektórych kart WWAN da się zmienić odpowiednio identyfikatory karty za pomocą odpowiednich komend AT, ale z tym nie mam doświadczenia, więc szerzej się nie wypowiem (możesz pogooglać hasłami pokroju
  • Odpowiedz
Pomożecie ze znalezieniem jakieś fajnej aukcji z #thinkpad x250 x260 x270 do ok 1200zl (super jakby miał matryce full hd ile) bo te strasznie teraz do góry poszły
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@S007: wchodzisz na allegro ustawiasz filtry. Jak nie ma nic obecnie to zaznaczasz obserwuj wyszukiwanie. Mam nadzieję, że pomogłem.

PS Możesz ustawić nawet alternatywę w wyszukiwaniu np kilka fraz na raz:
thinkpad (x250|x260|x270)
I będzie ci szukał po wszystkich 3 modelach.
  • Odpowiedz
Nie zapomnij dopisać "-uszkodzony", wtedy wytnie ci też wszystkie uszkodzone i nagle zostaje pięć ogłoszeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Anekito: Napisałem wyżej, że ustawiasz filtr np z przedziałem cenowym, stanem, matrycą itp. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Przestał mi działać drugi slot DIMM w laptopie
Thinkpad T580, 2x8GB DDR4-2400, dotychczas przez 2 lata bez zarzutów, dzisiaj przestał się włączać. Udało się uruchomić po wyciągnięciu pamięci z drugiego slotu. W pierwszym slocie działają na zmianę obie pamięci. Nie wystartuje w sytuacji, gdy włożę obie jednocześnie, lub którąkolwiek z nich do drugiego slotu. 2 tygodnie temu zrobiłem upgrade do Windows 11, ale nie sądzę, aby to miało znaczenie.
Coś jeszcze sprawdzić?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@jmuhha: Zdacydowanie warto. Wszystkie kabelki sobie tam wpinasz, i masz porządek na biurku, a na dodatek nie wyrabiają Ci się porty w laptopie.

Obok lapka wystaje tylko ten box boczny, więc zajmuje to minimalną ilość miejsca - szczerze - zajmuje to mniej miejsca, niż kable, które trzeba by dociągać do boków laptopa. Absolutnie polecam - sam teraz pracuje na thinkpadzie w stacji dokującej, z podpiętymi przez stację dokującą dwoma monitorami,
  • Odpowiedz
dobry wieczór bo ja odkryłem że mój #thinkpad T540p nie ma slotu expresscard i chciałbym sobie dorobić - są piny w płycie głównej i są otwory na śruby na to, pytaniem jest czy moge go dorobić bez lutowania i czy taki o to slocik ale w nazwie ma on Thinkpada T60 i czy będzie z moim T540p działać/będzie się dało zamontować.

Potrzebuje tego portu do eGPU, więc adapter USB odpada
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam na oku jedną T490, ale w zakładce BIOS jest zaznaczona aktywna opcja przy Password at Unattended Boot oraz przy Password Count Exceeded Error. Jest jakaś opcja to ominąć, czy dla zwykłego użytkownika nie będzie to przeszkadzało?
#thinkpad #laptopy #pcmasterrace
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@JoeBlade: @Baero: Sprawdziłem u siebie bo nie miałem 100% pewności. Zapytaj sprzedawcę czy poproś o fotę zdjęcia gdzie widać, że jest lub nie jest usatwione supervisor password. Jak nie jest to wszystkie ustawienia w biosie możesz cofnąć i usunąć hasła. Jak jest supervisor password to nie warto się pchać bo będziesz musiał wydać kilka stówek na usunięcie hasła.
  • Odpowiedz
Hej mirasy, popsuł mi się thinkpad e480 i potrzebuję nowego laptopa na studia informatyczne, jakiego laptopa polecacie w granicach 3,5-4k PLN. Chciałbym mieć 14 cali i 16 gb ramu, grafika bez problemu może być z integrowana. Patrzeć na nowe thinkpady, czy iść jednak w coś innego. Czy teraz jest ważne czy AMD czy intel?

#pytanie #laptopy #thinkpad
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Chciałbym wymienić mój #lenovo #thinkpad #x250 na nowszy model. Chciałbym pozostać przy thinkpadzie.

Do szczęścia potrzeba mi:
- 4 rdzeniowy cpu
- 16GB RAM
- dock na 2/3 monitory, zasilanie, internet, 2/3 porty USB-A (usb-c obsługujące taki dock tzn power delivery + displayport lub złącze na dock w starym stylu)
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Bpnn: bo za około 80zł jest dostępny szklany z x1 carbon i warto :) A chłodzenie jak masz wersję z iGPU ma jeden heatpipe i można wsadzić z dGPU z dwoma heatpipe i jest sporo chłodniej. Mój na przykład potrafi non stop cisnąć na turbo po lekkim obniżeniu napięcia.
  • Odpowiedz