Zapytaj mnie czego najbardziej brakuje mi z Polski to po krótkim namyśle stwierdzę, że nie rodziny i przyjaciół, ale teatru i rapowych koncertów. Sztuk, które chwytały za serce oraz bawiły do łez i dudniących, zadymionych klubów, w których r--------l siali najlepsi raperzy w tym kraju. Dziesiątki wspomnień.

#oswiadczenie #gorzkiezale #teatr #rap #quebonafide #eripe
Klinghoffer - Zapytaj mnie czego najbardziej brakuje mi z Polski to po krótkim namyśl...
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wykopki, polecicie jakiś ciekawy spektakl / teatr w Warszawie? Do tej pory bywaliśmy w Romie na musicalach i raz byliśmy na "Szalonych nożyczkach" w Kwadracie (polecam! :) ). Więc do tej pory musicale i jedna komedia.
#teatr #rozrywka
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

szukam czegos w stylu Becketta albo Mrożka ; )


@Wayatt: O, to było tak od razu, jak czytam takie ogólne pytania, bez żadnych wskazań czy preferencji, to scrolluję dalej, bo się odechciewa odpowiadać. ;)

Z podobnych do Becketta na pewno Ionesco i Pinter. Ibsen patrząc wstecz, Beckett, a zwłaszcza jego mistrz Joyce się nim inspirowali, ale to jednak całkiem inny teatr... Do Mrożka również Pinter oraz Gombrowicz, Różewicz, Iredyński. Gdzieś
  • Odpowiedz
@Wayatt:

Do mrożka humor oraz sposób postrzegania różnych zjawisk co do Becketta to szukam czegoś co będzie równie mocno wiało czarną wizją beznadzieji a zarazem będzie przestrogą.

Pozostanę zatem przy tym, co wymieniłem. :)

Swoją drogą Beckett zadziwia mnie tym z takiej ciężkiej i pozornie nudnej akcji udaje mu sie utkać coś tak
  • Odpowiedz
Mirki. Poszukuję sceny z filmu gdzie jest monolog i aktor tłumaczy komuś co to jest "norma" nie pamietam kto to może Gustaw Holubek grał. Wypadło mi z głowy
#film #teatr #kino #cytat
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Siema Mirki i Mirkówny,

możecie polecić jakiś dobry portal traktujący o szeroko pojętej kulturze? Szukam strony z recenzjami i artykułami dotyczącymi (głównie, ale nie tylko) literatury, muzyki, filmu i teatru. Zależy mi na tym, aby były to materiały różnorodne jeśli chodzi o omawiane gatunki czyli obejmujące zarówno dobre, niszowe dzieła jak i to, co najlepsze (niekoniecznie najpopularniejsze) z mainstreamu.

#kultura #muzyka #ksiazki #literatura #
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach