Mam tableView z pierwszą komórką w której nic nie ma, a za tableView jest Button który nie reaguje. Co by trzeb zrobić żeby go obsłużyć?

to nic nie daje:
cell.backgroundColor = UIColor.clear
cell.isUserInteractionEnabled = false
cell.alpha = 0.0
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@violator: nie wiem jak to co piszesz ma się do gifa ale jak ustawisz tableView.backgroundView z tym buttonem i dasz pierwszą celkę na hidden (albo inset bez pustej celki) to backgroundView będzie tapowalny
  • Odpowiedz
Mam plain table view ze stronnicowanym ładowaniem danych z podziałem na sekcje. Kiedy ładuję następną stronę i dodaję sekcję przez insertSections() z animacją .bottom to komórki zachowują się poprawnie czyli pojawiają się od dołu, jednak header view od sekcji animuje od góry z różnych pozycji. Rozumiem że wynika to z tego że view do header mam jako reusableCell i łapie ostatną pozycję, ale przecież komórki pod sekcjami też są reusable i działają
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Marcinowy, jeśli nasza tabela kursów nie zawiera danej waluty, to w takim przypadku przelewu w tej walucie nie zrealizujesz. Możesz zdecydować się wtedy na zlecenie przelewu w innej walucie, np. USD. Jeśli posiadasz u nas rachunek złotówkowy, to środki przewalutujemy w momencie realizacji przelewu po naszym kursie sprzedaży USD. Przewalutowanie natomiast na walutę lokalną danego kraju nastąpi już po stronie banku docelowego. W przypadku przelewów SWIFT przelewy idą zawsze możliwie
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Kiedy z #swift #ios #programowanie
Uczył się ktoś z was swifta na Ubuntu albo innym Linuxie? Chciałbym sobie spróbować i zastanawia mnie czy są jakieś problemy z bibliotekami, ich aktualnością lub setupem środowiska?
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mireczki od ios, poratuje ktoś wiedą na temat jakis ebookow albo tutoriali na temat programowania w Swifcie ? Tylko nie chodzi mi o składnie i sam język. Chodzi mi o widoki i controlery modele. Samą składnie języka i zasady znam. Muszę zrobić podszkolić się do pewnego projektu a nigdy nie pisałem aplikacji z widokami (wcześniej samą logikę jako ANE do Adobe Aira). Będę wdzięczny za każdy link.
#programowanie #swift
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest jakaś opcja zmiany wyglądu LaunchScreena? Wiem że nie może mieć custom class, ale może da się podmienić na inny plik przy następnych uruchomieniu aplikacji?
#xcode #swift
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest jakiś sensowny sposób na zaczęcie nauki programownia w Swift bez kupowania maka?

Próbowałem postawić maszynę na VMware i dałem jej nawet 8GB RAMu ale jak to chodzi to jakaś masakra.

Próbowałem też zrobić Hackintosha ze swojego laptopa ale po 3 dniach bojów z tutorialami poległem.

#programowanie #apple #swift #macbook
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sceptycznie: Warto i to bardzo, szczególnie że Mac Mini ma już swoje lata. Póki co dostał ostatnią aktualizację (Sierra). Z tego co zaobserwowałem to najsłabsza sensowna konfiguracja sprzętu pod ios dev to i5 z sensownymi zegarami procesora ~2.4 w górę najlepiej, 8 GB RAM i 256 SSD. To już jest taka konfiguracja, że na spokojnie będziesz mógł się uczyć/pracować z Xcodem.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Skad pobrac aplikacje na iPhone dla Chuwi iLife v7? Udalo mi sie wygrzebac apke dla Androida z WayBackMachine, ale dla iOS nie widze, a niektore internetowe wpisy zarzekaja sie, ze takowa istnieje.

P.S. W domu nie ma obecnie zadnego Androida, wiec jedyna opcja to emulator na Windows lub macOS.
P.S.2 Jezeli apka na iPhone nie istnieje, a mam apk na Androida to na ile trudno jest zrobic port takiej apki do iOS?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, Mirabelki - poszukuję osoby która umie programować aplikacje w Swift na MacOS'a. Mam małe zleconko do zaprogramowania a mianowicie:
programik, którego zadaniem byłoby sprawdzanie wersji pakietu na serwerze i w momencie, gdy na serwerze jest nowszy pakiet aktualizować go (pobrać i rozpakować, jest to .zip). Program miałby uruchamiać się przy uruchamianiu komputera oraz mieć możliwość ręcznej aktualizacji (użytkownik uruchamia program, ma wyświetloną wersję pakietu na komputerze i serwerze, ma przycisk "Aktualizuj"
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach