Wpis z mikrobloga

@miglanc102: @whale: ja widzę coraz mniej ofert pracy w Ruby. A i jakoś startupy raczej idą ostatnio w JS, Pythona i Go bo siedzi w tym dużo developerów. Do Ruby ciężko jest znaleźć programiste, a jak się już znajdzie to chce ładnych pieniędzy.
  • Odpowiedz
@whale: @GreenFlem co do startupów to Andrzej Krzywda już 2 lata temu pisał o zauważalnej tendencji do migracji z RoR w kierunku React/Redux.

Jakiś czas temu ktos też wrzucił fote z jakiejś konferencji, gdzie na wykladzie o RoR ludzi można było policzyć na palcach dwóch rąk.

Jak ktos zna temat i jest dobry to robote znajdzie, choćby w utrzymaniu istniejacego softu, ale jak ktoś jest poczatkujący (poniżej 3 lat
  • Odpowiedz
@miglanc102: @GreenFlem: @MirekVonKapusta: tendencja ucieczki z RoRa to nic dziwnego skoro ukazało się sporo nowych, modnych frameworkow i języków. Ale do umierania bardzo daleko :-) już nie zapominając o tym ze Ruby to nie tylko Rails, ale tez sporo tooli dla sysadminow.
Pracy jest pełno - wystarczy przejrzeć tag #ruby. Przykład:

Jest i piąteczek! (ʘʘ) ja mam coś dla wszystkich Mirków-Ruby Devów ( ͡° ͜ʖ ͡°) #justjoinitoferty odc#153

pon- JavaScript, wt. -
  • Odpowiedz