#sprzet #bios #linux
jak w płycie głównej Gigabyte M61PME-S2 (Socket M2) włączyć wirtualizację?
program Speccy pokazuje że wspiera mój komp ale nie jest włączona.

Włączyłem opcję Virtualization na enabled ale i tak nie wykrywa i nie działa. Dlatego mam problem uruchomić Linux Mint na virtual machine.

Jak włączyć?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
Czy płyta główna GA-M61PME-S2 obsługuje FAT32? Pendrive z FAT32 ma problemy z uruchomieniem Linux Mint i Ubuntu.
Błędy
Linux Mint: SYSLINUX: No DEFAULT or UI configuration directive found!
Ubuntu: failed to load ldlinux.c32

Dla Linux Mint znalazłem rzekome rozwiązanie ze zmianą nazw plików http://www.ubuntu-pomoc.org/no-default-or-ui-configuration-directive-found/ ale skończyło się na "boot error"
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
#komputery #usb #hub #sprzet

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/tp-link-uh700-uh720-hub-usb-3-funkcja-ladowania-cena-specyfikacja.html

Ile to ma wyjścia amperów na jedno wejście USB? Chce pod to podłączyć komórki, ale nie wiem czy to uciągnie 7 komórek tak żeby każda sie ładowała w miare sensownym tempie - bez aktywnego zasilacza nawet nie ma szans, normalny port usb daje 500mA :<
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Zrobiłem test karty microSD za pomocą programu FakeFlashTest.

Nie wykryło żadnych błędów w obu testach (Quick i slow).

Czy ten program jest dobry?

Jaki
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • Doceń
@look997: Wszystko się może popsuć po 2 miesiącach w tych czasach. Neo 24 to duży sklep, myślę, że nie ma problemu z realizacją kwestii gwarancyjnych. Można mieć pecha, nie przewidzisz. Na pewno nie jest to typowy allegrowy cwaniaczek.
  • Odpowiedz
Siemka Mireczki,
Czy znacie jakiś godny polecenia odtwarzacz mp4 ( nie smartfona- wygodniej mi z odtwarzacze,) z dużą pojemnoscią do mniej więcej 250 zł?
Posiadałam Philips Go Gear Vibe 4GB , niestety zakończył swój żywot w tym tygodniu.
#muzyka #sprzet #elektronika #kiciochpyta #mp4#mp3
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#sprzet #komputery #zakupy #pomoc #wiedzmin3 Mireczki potrzebuję pomocy. Bardzo chciałbym zagrać w wieśka 3 ale z komputerem trochę słabo. Mam już paroletni komputer tzn:
procek- amd athlon II x4 630 2.8 ghz,
grafika- ati radeon HD5770
4 giga ramu i płyta główna GA-MA770T-UD3P

Pytanie jest takie: czy jak dokupię radeona r9 380 to wiesiek 3 pójdzie a procka wystarczy podkręcić? Czy może
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@xatu: Jak chcesz zmienić procesor i to zmieniasz już płytę, a jak płytę to już jak nowy komputer. Ja powiem tak: grałem na Q9550, HD5850 i 4GB RAM DDR2 . W terenie dawało radę, nawet na średnio-wysokich. W Novigradzie było ciężko (10fps ze spadkami do 0) i tylko przez to nie przechodzę gry powtórnie :D
  • Odpowiedz
#fotografia #sprzet #aparatfotograficzny #canon #nikon #lumix #sprzetfotograficzny

Cześć, zbliża się komunia mojej siostry więc chce jej kupić aparat fotograficzny. Większych wymogów nie mam. Brak jakichkolwiek uprzedzeń do firm. Budżet około 700-800zł jeżeli będzie godny uwagi mogę dorzucić maksymalnie do 1000zł.

Użytkowany będzie przez młodą osobę jak i również przez rodziców. Nie znam się totalnie na fotografii wiec nie
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PiotrokeJ: przecież mówiłem ze fuji to nie ta półka i dodałem go dla kontrastu.
mniejsza o fuji, moim pomysłem był bezlusterkowiec, @siejacy zaproponował małpke, co wybierzesz twoja rzecz, ja sie nie znam ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
  • 0
@pieczywowewiadrze:
@Gorion103:
Gorion ma rację, ten model może mieć problemy z obsługą modemów lte, dlatego zalecają kupić osobno aktywny hub USB. Mój modem w ogóle nie wstawał po podjęciu do tego routera, ale w sumie nie jest na oficjalnej liście wspieranych urządzeń :-P
  • Odpowiedz
Sprzęto-mirki, potrzebna mi jest Wasza pomoc. Przygotowujemy na zajęcia specyfikację fikcyjnego zamówienia PKP na integrację systemów informatycznych swoich spółek. Jednym z elementów dokumentu powinien być opis istniejącego hardware'u na którym hulają obecne systemy PKP. Chodzi o konkretne modele serwerów i macierzy oraz ich ilość - wliczając backupy. Nie znam się zupełnie na tego typu rzeczach, a potrzebuję to jakoś wymyślić - dokładność nie jest istotna. Jak ugryźć temat?

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ale co konkretnie tam działa ? za mało danych podajesz .. sprzęt dobierasz do konkretnych zastosowań, no nie wiem czy zakladasz że wszystko leci na VM czy np PDC i sdc są fizyczne i jeszcze jakiś serwer czegoś tam i jeszcze czegoś tam ... serwery sprawdź IBM/lenovo system x a macierz IBM storewize v3700 czy jakoś tak
  • Odpowiedz