Większość sieci bankomatów się wycwaniła i bierze prowizje od wypłaty z kart obcych banków. Do wypłaty EUR/USD/GBP w PL jedną z lepszych opcji jest Alior Kantor i wypłata gotówki w oddziale.
  • Odpowiedz
@TheOneWhoKnocks: wypłacaj, przecież legalnie zarobiłeś na wzroście akcji/krypto.
Pamiętaj o obowiązku rozliczenia tego w trakcie składania PIT w przyszłym roku i tyle.

Nie słuchaj pseudo bankowców z wykopu. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
#kryptowaluty #bitcoin #advcash #binance #revolut
Czy ktoś miał już okazje do przetestowania kart od advcash?
https://wallet.advcash.com/pages/card/adv-card-selection
do tej pory myślałem ze to się przydaje tylko do używania do taniego przesyłania euro na binancea jako proxy z użyciem revoluta,
wydaje się być ciekawa alternatywa wobec bitkomatow, chociaż wymagają KYC ale są zarejstrowani w p---u daleko na jakichś Kajmanach zdaje się
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@trampecik:

"Automatyczna wymiana informacji podatkowych" wprowadzona w 2014 we wszytskich krajach OECD

z prawnego punktu widzenia to kraje wymieniaja miedzy soba informacje oraz sa zobowiazane do wprowadzenia prawa ktore zobowiazuje wszytskie instytucje finansowe z tych krajow do udostepniania tych informacji w ustandaryzowanym
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mireczki za miesiąc lecę do #turcja na wakacje. Podróżując po Europie zawsze mam kartę #revolut . W Turcji bez problemu nią zapłacę czy polecacie jakiś inny sposób płatności?
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@herbacianybaron: Ja moge, ale mozliwe ze dlatego bo lokalizacja Niemcy. Spytaj sie ew. na czacie Revoluta. Mi załatwili VISA jak miałem do wyboru albo Mastercard albo Maestro.
  • Odpowiedz
#anonimowemirkowyznania
Mam wypracowany zysk 20 USD na #revolut przez giełdę, ale na krypto straciłem jakieś 40 USD w tym roku na #binance. Mam to jakoś rozliczać? Nie zarabiam i nigdy nie składałem PITu. Mam mniej niż 26 lat i ten pit 0% mnie dotyczy?
Tak wiem, w szkole powinien uważać na lekcji, ale zamiast tego n-----------y budowę grzybów i rozmnażanie ameb głównie.
#podatki #gielda
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest jakaś możliwość, żeby podglądać sobie swoje zestawienie akcji i kryptowalut w innych walutach niż te którymi dokonało się zakupu?
#revolut
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam pytanie do osób które bywaly na lotnisku Schiphol w NL. Chodzi mi ze na dniach przylatuje tam lotem przesiadkowym i czeka mnie prawie 5h oczekiwania.

Za bardzo nie ogarniam tego lotniska ani ich mapy a chciałbym wykupić sobie dostęp do saloników bo mam zniżkę na Revolucie.

Pytanie jest która z dostępnych wybrać aby być jak najbliżej miejsca z którego będę dalej się odprawiał żeby nie biec sprintem przez całe lotnisko. Z
FeyNiX - Mam pytanie do osób które bywaly na lotnisku Schiphol w NL. Chodzi mi ze na ...

źródło: comment_1650100307V0kydf8jxlC0WSKn62J3U7.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@FeyNiX: shiphol jest cichym lotniskiem (nie nawalają ciągle komunikatami), dodatkowo jest dość dużo leżaczków (np. w okolicach biblioteki/muzeum). Saloników nie testowałem osobiście, nawet na 10h przesiadce dałem bez problemu radę korzystając z powyższej opcji.
  • Odpowiedz
  • 0
@walczak__: byłem tam w ostatni poniedziałek i tak średnio powiedziałbym poza tym będę mial przesiadkę po ponad 11h lotu i chciałbym normalnie chociaż usiąść
  • Odpowiedz
Na #revolut mam konto PL, Euro i Funty, jak to dokładnie się ustawia ze będąc we Włoszech chce płacić ta karta w Euro, a w UK funtami ?
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Adobe chce mi naliczyć 55 euro za przedwczesną anulację subskrypcji, dodałem więc nową metodę płatności wirtualną kartą z revoluta i przeszło. Oczywiście odrazu zablokowałem płatność, czy to się uda czy i tak obciążą moją starą kartę?
#adobe #revolut
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam bankomatu w Niemczech, który nie pobiera dodatkowej prowizji przy korzystaniu z revoluta.
Chyba że w Polsce znajdę taki super bankomat z możliwością wyciągnięcia euro ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jakieś pomysły?

#revolut #pieniadze #niemcy #podroze
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@vartan: ja przelewam euro z revoult - coinbase-coinbase pro- później liski albo co pasuje na binance. Cała akcja 5 min. Z revoult na binance może iść parę dni i po co się stresować.
  • Odpowiedz