Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
Z updateów w moich przygodach z ZX Spectrum.

- zrobiłem tego moda z wyjściem kompozytowym zamiast RF, różnica w obrazie kolosalna. Wystarczy odlutować drut od modulatora i przepiąć bezpośrednio do wejścia przez kondensator 100uf 6,3v. Dzięki jeszcze raz @czarnobiaua za polecenie metody ;)
- musiałem niestety #!$%@?ć telewizorek z wystawki bo się wylał LCD po przypadkowym #!$%@? poziomicą w szopie, dzisiaj za dychę na car boocie skombinowałem takiego i też ujdzie.
- rownież w tym tygodniu skombinowałem sobie wyczepistego walkmana z wyjściem i wejściem i
mikrofonowym i nawet jackiem na zasilacz 3v, model Omega Reporter 20. Za całego funta na ebayu razem pudełkiem plus ofc dostawa. Wreszcie mogę wgrywać i nagrywać swoje programy na kasety jak pan Bóg przykazał
- Kasety, właśnie. Jeszcze kilka miesięcy temu widziałem je w funciaku po funcie za dwupak. Niestety nie chcąc płacić krocie za nowe taśmy (Poszły w górę jak #!$%@?, 5 funtów za dwupak zwykłego Maxella na eBayu) również od jakiegoś starego faceta na car boocie kupiłem używane 6 sztuk dzisiaj za 20p sztuka z muzyką Pavarottiego i klasyczną i niestety O sole mio musiało ustąpić miejsca moim programom xD
- Joystick i interfejs Kempston. Dalej licytuje licząc że uda mi się coś kupić poniżej 5-10 funtów. Całe szczęście że gry działają również z klawiaturą ale no prawdę ktoś rzekł kilkadziesiąt lat temu że jej używanie to katorga xD

No i finalnie przeniosłem się z tym #!$%@? do szopy.

#starekomputery #staregry #retrogaming #zxspectrum
źródło: comment_1600632109thSaj50ghfvqQEOXvIUJZQ.jpg