Mówcie co chcecie, ale pasjonaci15k nawet nie są na takim samym poziomie frajerstwa co gamedeviarze w jakichs cdkolchozach i innych growych korpo. Dać wcisnąć sobie crunch, robić ponad 80 godzin tygodniowo (czesto nadgodziny sa darmowe), niekiedy stawiając sobie namiot w biurze wykluczając czas dojazdu do domu by móc więcej klepać po to aby zarząd i grubasy stakeholderzy byli zadowoleni i mogli liczyć miliony dolarów. Jeszcze najlepiej jak po crunchu dążąc do wydania
jose_bambaryla - Mówcie co chcecie, ale pasjonaci15k nawet nie są na takim samym pozi...

źródło: temp_file1632375267944475579

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@markhausen: Ciągle słyszę o tych bezpłatnych nadgodzinach, ale nadal nie mogę uwierzyć, że ktoś to robi - chyba, że mameje na B2B, które się boją skasować zleceniodawcy za realnie wysiedziane godziny bo by się okazało, że traktowanie szacunkowych wycen jako deadline'ów to debilizm, który nie ma prawa działać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Prawie 4 lata w kołchozie jednym zaraz, mogłem w sumie do emeryturki dobić, ale no kuszą mnie nowe oferty pracy na justjoin.it, więc wysłałem. Chociaż po ostatniej serii trzech rozmów (wysłałem może do 15 firm CV) i otrzymaniu informacji, że jednak szukają kogoś innego trochę się zniechęciłem. Stwierdziłem, że może 15k w kołchozie nie płacą, ale można spać w dzień i scrum master nie pogania chłopa, bo projekty lajtowe, a klient i
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Według specyfikacji ma on łącze maks 100Mb, a na pudełku 300Mb to osiąga w labolatorium po Wifi przy koniunkcji księżyca z Jowiszem. 50Mb/s osiąga pewnie dlatego, że umówił się na 50/50 łącza z komputerem, czyli 100.
  • Odpowiedz
Nie chwaliłem się na tagu, ale w 2024 zrobiłem taki experyment przypadkowo. Zainspirowałem się Amerykanami, którzy robią w cv wpis na pół strony kim są itp. Więc napisałem tam coś osobie zgodnie z prawdą, ale dodałem coś jeszcze tj. napisałem, że jestem dobrym pracownikiem, co widać po szybkich awansach i to w nie jednej firmie, moje osiągnięcia, bo nie jestem standardowym klepaczem i że w zamian oczekuje możliwości rozwoju ale takiego realnego
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam kilka pytań do Mirków robiących więcej niż jeden projekt na raz (obecnie bądź w przeszłości)

Na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniach drugiego projektu?
To, żeby nie wspominać, że poszukuje się drugiego kontraktu podczas rozmów rekrutacyjnych wydaje się oczywiste ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Na jakie zapisy (poza zakazem konkurencji) uważać w kontrakcie?
Jak radziliście sobie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vZGLSjkzfn: Zależy o jaki zakaz konkurencji chodzi. Ja nie mogę tylko pracować dla aktualnych klientów. Dla byłych klientów przed rokiem od zakończenia współpracy muszę poprosić o zgodę. Rok po zakończeniu współpracy mojej z aktualną firmą, albo byłego klienta z aktualną firmą mogę już wykonywać wszystkie usługi. Wszystkie inne usługi mogę wykonywać.
  • Odpowiedz
to myślicie na informatyczny nos że w ogole da się przerobić format rtf do grafiki jpg wewnątrz tabeli aby jej nigdy nie stracić w arkuszu?
przecież wiele programów i użytecznych apek by mogło a może już z tego korzysta np do map pogody, nauki jezyków z tzw fiszek etc

Czy jednak dać sobie spokój z rtf i szukać inny format a nie jakiś już przekombinowany LaTeX

#informatyka #komputery
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Potrzebuję człowieka, który zna się na htmlu i usosie - PORA OSTATECZNIE ROZSTRZYGNĄĆ czy ankiety na usosie są:
-ANONIMOWE (jeśli tak to skąd to wiemy, czy jest może jakiś kod, który o tym świadczy, może ktoś zna administratora usosa na jakiejś uczelni) czy
-JAWNE (przewijają się te historie, że ooo moja koleżanka o tym profesorze napisała krytycznie i później cały wydział wiedział i skończyła na warunku itd., ale co poza tym mogłoby
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Od strony technicznej aż tak się nie znam. Natomiast znajomy z samorządu studenckiego tłumaczył to w następujący sposób. Nie wiem jak na innych uczelniach, u mnie wykładowca dostaje ogólną ocenę z każdego przedmiotu z podziałem na roczniki oraz komentarze i uwagi. Więc jeśli dany wykładowca ma dany przedmiot z tylko jedną grupą (na małych uczelniach możliwe), a w grupie jest jakiś student, który notorycznie nie zdaje lub ma inny problem, a później
  • Odpowiedz
@niedorzecznybubr: Nie przejdzie takie coś, chyba się Wam coś po...myliło. Prawo w UE jest kreowane pod duży biznes, a duży biznes chce mieć wszystko jak najtaniej więc prędzej ułatwią migrację IT pajeetów z Indii do Europy żeby nie podnosić płac niż zrobić dobrze mieszkańcom.

Takie coś na masową skalę się dzieje się już w USA i Kanadzie.
  • Odpowiedz
#programista15k #programowanie

[UK] [Senior .NET lvl 10+] Rozmowa zaliczona, zaraz będzie oferta, inny rekruter (który lata temu znalazł mi pracę) wali do mnie ze mam idealne doświadczenie na stanowisko które ma teraz do wypełnienia, w poniedziałek inna rozmowa w innej firmie. Rekruterzy na LinkedIn zaczęli pisać częściej. Wszystkie powyzsze okazje min 20% wiecej niż to co mam obecnie. Nie wiem czy po prostu przypadek, czy też wracamy do
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@slgdfhsdhjfbs jak patrzylem po ogłoszeniach to nie bardzo... Albo coś kręcisz albo bierzesz pod uwage jedynie jakieś rzadkie kontrakty w USA. Tu £75K jako normalne zatrudnienie nie b2b poza Londynem to powyżej średniej, z 25% powyżej.
  • Odpowiedz
Wyrywałem sobie włosy przez kilka literek

Zamiast res.set("Content-Type", "application/xml"); musiałem zmienić na res.set("Content-Type", "text/xml");
To technologia z lat 2007

Ale teraz działa <3 Skoro wiem już jak ustawić MIME, ale to też ich wina, nikt w dokumentacji nie napisał, że musi być text/xml!
aptitude - Wyrywałem sobie włosy przez kilka literek

Zamiast   res.set("Content-Type...

źródło: 2025-01-24-15-03-37-037

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@aptitude: widać, że nigdy nie pracowałeś z XMLem xd Z drugiej strony to tak idiotyczne, że istnieje to text vs application o które nikt nie daje j*****a póki nie zacznie się psuć
  • Odpowiedz
Napisałem w robocie apkę do obsługi pewnej części magazynu, głównie dla siebie bo czasami potrzebuję takich danych (nie pracuję jako programista btw xD) ale wyszło tak że wszyscy z tego korzystają bo wcześniej używali do tego excela i proszą o nowe funkcjonalności - no i teraz sobie ją powoli przepisuję bo brzydzę się tym kodem i zanim coś dodam to musi być cacy (i w sumie już jest (
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach