jak już jest to #halloween to jakoś zawsze lubiłem ten klimat. czy to typowo amerykański styl dyń nietoperzy itd czy bardziej swojskie Dziady. Bardzo lubię przełom XIX i XX wieku. Kiedy wierzenia w duchy i popularne seanse spirytystyczne mieszały się nową nauką. Odkryciem magnetyzmu i pierwsze zabawy i z prądem elektrycznym oraz komunikacją na odległość. Telegram. stary świat wierzeń i nowy świat technologii. Przez chwilę były obok siebie. #okultyzm
kvvach - jak już jest to #halloween to jakoś zawsze lubiłem ten klimat. czy to typowo...
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kvvach: Masoneria, co już niejednokrotnie pisałem, z okultyzmem ma niewiele wspólnego. Jeśli już to zapożycza z tej sztuki symbolikę, sama w sobie nie ma żadnych okultystycznych rytuałów etc.
Jest jeden wyjątek tj. Ryt Memphis-Misraim, który już zajmuje się stricte okultyzmem.

Generalnie to w Polsce i w części Europy przyjęło się tak, że Wolnomularstwo to jakaś elitarna, ukryta organizacja. W USA / UK to po prostu stowarzyszenie, które z niczym się
  • Odpowiedz
  • 1
@calete: Wszystko po trochu, pokonanie strachu przed nieznanym, w jakis sposob pozna nie swojej podswiadomosci, rozmowy i doswiadczanie tworow myslowych, hermetyzm XD
  • Odpowiedz
  • 2
@Megasuper: Ludzkiej wyobrazni XDDD to ze nie widzisz czegos, bo twoj mozg jeszcze tego nie przetwaza to nie znaczy ze tego tam nie ma.
  • Odpowiedz
@AndrzejStrzeblinski: wow, nie widzialem tego wczesniej. Ostry line up. Wybierasz sie? Jesli bedziesz wiedzial wiecej na temat innych takich konferencji, spotkan w przyszlosci - koniecznie daj tutaj znac!

233 euro za 3 dni, ladnie. Ja ostatnio probowalem dostac bilety na koncert dwoch zespolow - 200 funtow za 2h. ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@maze: No wiesz, w trakcie całego roku trochę tych konferencji jest. Część jest tylko dla osób zaproszonych, są też takie o których sam nie wiem, bądź dowiaduję się po fakcie etc.
W przyszłości postaram się wrzucać informacje na bieżąco.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maze: Zakonu Złotego Brzasku, Marsylski, Mantegny, Estensi Karola VI, Viscontich, Etteilli, Minchiate z Etrurii, Egipski edycja limitowana, Oswalda Wirtha, Egipski Kościoła Światła, Ramzesa, Nefertari, Kleopatry i Rider Waite.
  • Odpowiedz
Ile o ty nie myślę - nie mam pojęcia czemu niby kolor świec sam z siebie miał mieć znaczenie. Mowa tu o około wiccańskich rozkminach, że czarne są na to - czerwone na tamto i tak dalej. Ktoś ma lub słyszał jakieś teorie o co chodzi?

#okultyzm #ezoteryka #wicca
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@yamnichek_pyesio: Wiem, że biała i złota to symbole Bogów, ale tak naprawdę jeśli dany kolor bardziej Ci pasuje do danego zjawiska i to działa u Ciebie to chyba zgodnie z założeniami nie jest to niczym niepoprawnym. Przede wszystkim liczy idę doświadczanie.
  • Odpowiedz
Ktoś ma lub słyszał jakieś teorie o co chodzi?


@yamnichek_pyesio: Mi się wydaje, że to podchodzi pod archetyp. Czerwony większości ludzi kojarzy się z działaniem, ogniem, krwią... Może chodzi o oddziaływanie na podświadomość?
  • Odpowiedz