To są jakieś jaja, czy to po prostu takie praktyki? Na początku marca złożyłem wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC w ergo hestii, ubezpieczenie zawarte było przez aplikację YU ta od Yanosika, na wszelki wypadek złożyłem wypowiedzenie przez aplikację, jak i przez stronę internetową ubezpieczyciela. W obu przypadkach dostałem potwierdzenie że wypowiedzenie zostało skutecznie zarejestrowane. Dzisiaj dostałem smsa o tym że zarejestrowano automatyczną kontynuację ubezpieczenia XD po raz kolejny składam wypowiedzenia, znowu przez stronę
saakaszi - To są jakieś jaja, czy to po prostu takie praktyki? Na początku marca złoż...

źródło: comment_16164055076qFLq3TS93CTmWU5tMTP8a.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@saakaszi: Składaj reklamację bo to nie są normalne praktyki. Ubezpieczyciel, skoro udostępnia elektroniczny kanał do wypowiedzeń to powinien to zrobić z jakimś potwierdzeniem chociaż na maila, żeby nie było wątpliwości że wypowiedzenie jest skuteczne. W praktyce wygląda to różnie, ostatnio wypowiadałem w HDI przez ich formularz na stronie - żadnego potwierdzenia że doszło, jedynie alert że wysłano, dopiero jak nie przedłużyli automatycznie to wiedziałem że wypowiedziałem :)
  • Odpowiedz
POMOCY!
Mirki miałem teraz stłuczkę nie z mojej winy. Przód rozwalony. Niestety tyle opinii ile ludzi. Jeden kumpel mi mówi, żeby od razu dać samochód do naprawy i oni się tym zajmą i ściągną odszkodowanie, drugi mówi żebym wziął swojego rzeczoznawce, kasy jak najwięcej wyciągnął i naprawił w autoryzowanym salonie (tylko moje auto to niestety składak peugeota i też podobno /ale rowniez rozne opinie/ poszedł pas przedni), a trzeci mówi że takiego
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ertyso5: zapraszamy na moje.pzu.pl - możesz sam w kilka minut sprawdzić, ile wyniesie Cię składka za ubezpieczenie w PZU. Jeśli oferta przypadnie Ci do gustu, możesz od razu kupić polisę online ;)
  • Odpowiedz
Da sie jakos przez internet sprwadzic czy mam aktualne oc, czy zaksiegowali wpłate? Kupowalem przez internet pierwszy raz i co dalej, dostane jakies potwierdzenie czy moge tak o jezdzic
#motoryzacja #oc
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Trujkont: Liczy się data od kiedy jest wystawiona polisa przez ubezpieczyciela, płacić możesz nawet za tydzień zależy jaki masz termin płatności jak każdy inny rachunek
  • Odpowiedz
#oc #ubezpieczenia #rankomat

Sprawdzam sobie ubezpieczenia i trafiłem na taki szczególik jak na screenie. Z tego co tutaj rozumiem - trzecia oferta to sprytne zagranie gdzie po kolizji nie przysługuje mi nic, a po wypadku w sumie też, ponieważ holowanie wraku raczej nie jest możliwe? No i też w przypadku awarii mogę sobie podetrzeć w wc papierkiem z ubezpieczalni?
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Niukron: wypadek od kolizji różni się tym, że w tym pierwszym są poważniej ranni. Holowanie wszystkiego jest możliwe, ale wypadek nie musi być na tyle duży, że z auta zostanie już tylko wrak :). Więc na oba twoje zadane pytania odpowiedź brzmi: tak.
  • Odpowiedz
Witam,
Miałem kolizję i przód auta jest rozwalony ( zderzak, grill, uchwyty reflektorów, oraz powstała duża szpara/szczelina między maską a bokiem samochodu). Kobieta wjechała mi tyłem w auto. Po oględzinach rzeczoznawcy od ubezpieczyciela tamtej Pani dostałem kosztorys naprawczy. Wycenili moje auto na 6900zł xDDD, a naprawę oszacowali na 1100zł. Nie uwzględnili również tej dużej szpary/szczeliny, która powstała po wypadku. Jak się ubiegać o większe odszkodowanie?
Mój samochód to Toyota Corolla T-Sport z
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jak wyglada zakup oc przez mubi? Jak konczy mi sie dzisiaj oc i dzisiaj zakupie, to po ilu dniach wszystko sie zaksieguje zebym mogl bezpiecznie smigac?
#mubi #oc #samochody
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, mam kolegę ukrainca, który kupił auto od Polaka jednak nie miało ubezpieczenia (wg ufg). Chce on kupić polisę przez internet, jednak ubezpieczalnie wymagają podania numeru pesel, których Ukraińcy nie posiadają. Znacie jakieś rozwiązanie tego problemu?

#ubezpieczenia #oc
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jestem_Tutaj: To prawda, UFG nie jest wyznacznikiem, ale jeżeli rzeczywiście kupione auto nie ma OC to kolega Ukrainiec ma niemały problem.

@BardzoNormalny: Jeżeli rzeczywiście auto nie ma ubezpieczenia i kolega Ukrainiec nie zawarł polisy w dniu zakupu tego auta to niestety ma słono płatną przerwę w OC od dnia zakupu do dnia zawarcia polisy, gdyż ma obowiązek zawrzeć polisę w dniu zakupu:

3. W razie przejścia lub przeniesienia prawa własności pojazdu
  • Odpowiedz
Siema, słuchajcie, czy po kolizji( jestem poszkodowanym) muszę osobiście zgłosić szkodę do ubezpieczyciela sprawcy czy mogę np odstawić auto do warsztatu który po podpisaniu jakiegoś oświadczenia zrobi to za mnie? Oświecicie mnie jak to wygląda mirki?
#oc #kolizja #naprawa
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Cada92: To zależy. Nie zawsze trzeba zgłaszać się do TU sprawcy, można też u swojego to robić. Najlepiej na to pytanie odpowie Twój pośrednik ubezpieczeniowy który Cię obsługuje i on wskaże Ci najlepsza drogę likwidacji.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Cada92: każdy może zgłosić szkodę, nawet nie trzeba do tego upoważnień. Możesz wybrać bezgotówkowa naprawę czyli warsztat dostanie kase od ubezpieczyciela albo przelew na konto i sam płacisz za naprawę. Jakie masz auto? Jeśli stary gruz to uważaj by w warsztacie nie wyszła całka na kosztorysie.
  • Odpowiedz
Spóźniłem się z wypowiedzeniem starej polisy oc a wykupiłem już nową, chcę teraz wypowiedzieć polisę która automatycznie się odnowiła, ile kasy sobie wezmą za 1 dzień? #oc
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej mireczki od #samochody #ubezpieczenia #oc
Miałem ostatnio małe zdarzenie na drodze. Wjechałem lekko w dupę koleżance. Ale pożyczonym od mojego ojca samochodem. Pal sześć czyja wina, chcę to ogarnąć z OC tatuśka mego. Teraz pytanie czy lepiej będzie jak spiszemy oświadczenie na mnie? czy może na ojca? Coś to zmieni przy przyszłorocznej składce?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jest jakaś różnica przez którą ubezpieczalnie zgłoszę szkodę na ufg? W sensie czy na podobnym poziomie wylicza szkodę i wypłaca w krótkim czasie?
#oc
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jestem_Tutaj: już w PZU zgłosiłam, już nie wiem kto musi prawdę xD pytałam ile im to zajmie i powiedzieli, że do ufg zgłaszają i to od nich zależy. A myślałam, że to ubezpieczalnia załatwia i się potem z ufg rozlicza
  • Odpowiedz
Mirasy ma ktoś ubezpieczenie auta w Beesafe to jest Compensa SA?

Dostałem ofertę od ubezpieczyciela że wychodzi najkorzystniej. Tylko mało opinii o nich na necie. Coś ktoś na ten temat wie?

#samochody #ubezpieczenia #oc #ac
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@vertical: @Jestem_Tutaj: dobra, może trochę przesadziłem XD
Ale ubezpieczam auta już z 10 lat i nigdy nie słyszałem o takich firmach. Zawsze najtaniej miałem w tych raczej znanych z którymi nie powinno być problemu. Chociaz te pewnie w różnym stopniu są u każdego ubezpieczyciela
  • Odpowiedz
@Robuz: hej, specjalizuję się w ubezpieczeniach dla IT. Jak chcesz to mogę przygotować ofertę ale będę potrzebował trochę danych o Twojej działalności np. w jakich krajach realizujesz kontrakty, czy jesteś kontraktorem czy prowadzisz SH, czy masz podwykonawców, dla jakich branż realizujesz kontrakty, czy robisz TDD itd. Jak coś to pisz na priv ale odpiszę dopiero późnym popołudniem jak wrócę do biura.

@Jestem_Tutaj: dzięki za pamięć.
  • Odpowiedz
@penknientyjerz: OC jest na samochód, nie na kierowcę. Jeżeli samochód jest ubezpieczony i ma ważny przegląd, to każda osoba posiadająca odpowiednie uprawnienia (czyli prawko kat B) może go prowadzić i w razie kolizji ubezpieczyciel jest zobowiązany wypłacić odszkodowanie. Regres jest możliwy jeżeli:
- sprawca uciekł
- sprawca był pod wpływem
- sprawca wyrządził szkodę celowo
- sprawca nie ma uprawnień do kierowania
Najgorsze co się może stać w razie kolizji
  • Odpowiedz
@penknientyjerz z wypłatą poszkodowanemu nie powinno być problemu, ale bywało że ktoś nie przyznał się że autem jeździ młody i miał dużą dopłatę do istniejącej polisy sięgającą nawet do 1500zl chociaż na dobrą sprawę może być jeszcze wyższa
  • Odpowiedz
Witam, 25 kończy mi się OC za samochód w PZU po poprzednim właścicielu, wykupiłem dziś już oc od tego terminu na następny rok w LINK4. Czy muszę jeszcze składać wypowiedzenie oc w pzu, czy automatycznie wygaśnie po terminie?
#link4 #pzu #oc #ubezpieczenia
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach