Po tych podwyżkach OC coś się zmieniło z wypłatą odszkodowania. Wczoraj miałem drobną kolizcję drogową. cały bok mam obtarty i lusterko urwane. We wtorek zamierzam zgłosić szkodę bo wczoraj nie zdążyłem. Kiedyś na wypłatę czekałem prawie miesiąc czy teraz po tych kosmicznych podwyżkach coś się zmieniło na lepsza?
#oc
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kurdebalans: No niestety w takich sytuacjach to jedynie może Cię uratować wprowadzenie możliwości czasowego wyrejestrowania pojazdu, w innym wypadku OC musi być wykupione przez cały rok. Także koniecznie pamiętaj o kupieniu OC, bo kara wyjdzie znacznie drożej, a wyłapywanie przez system działa coraz lepiej.
  • Odpowiedz
Jest tu jakis ekspert od OC? Mam auto Mercedesa i 5 listopada zaplacilem OC (1050 zł) teraz bede go sprzedawal w nowym roku i musze ubezpieczyc nowe auto jest jakas szansa na odzyskanie/przepisanie tego OC? Link 4
#motoryzacja #ubezpieczenia #oc
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@19po29 możesz przy sprzedaży dać nabywcy wypowiedzenie do podpisania na 30 dni w przód żeby mógł sobie znaleźć swoje OC. Tylko poinformuj kupującego tym. Natomiast jeżeli będziesz szukał ubezpieczenia to mogę Ci policzyć składkę w kilku firmach, jak coś to pisz na priv
  • Odpowiedz
@19po29 Jeśli w chwili sprzedaży samochodu polisa będzie już w całości opłacona to zwrot niewykorzystanej części składki przysługuje sprzedającemu tylko, gdy nabywca nie zdecyduje się kontynuować polisy przypisanej do pojazdu. Nabywca może zrezygnować z polisy w dowolnym momencie, a wtedy zbywca otrzyma zwrot.
  • Odpowiedz
  • 1
Ile na dzien dzisiejszy kosztuje ubezpieczenie auta (nnw i oc) toyota yaris 1.0 2001r. Mlody kierowca(20lat), samochod byl na niego przez rok ubezpieczony i nie bylo zadnych szkod?:) #ubezpieczenia #oc
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bub20 no cóż, nie da się odpowiedzieć jednoznacznie na to pytanie. Trzeba liczyć więc jeżeli chcesz Mireczku to mogę Ci policzyć składkę w kilku firmach, jak coś to pisz na priv

@kasin dziękuję, za zawołanie
  • Odpowiedz
#niemcy #zamach #oc #ubezpieczenia

Jak wygląda sprawa wypłacanych odszkodowań za wyrządzone szkody w trakcie zamachu? Wszystko pójdzie z OC ciężarówki? Kto pokryje koszty naprawy samochodu?
  • 29
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@freq jeżeli chodzi o wypłatę świadczenia dla poszkodowanych będzie to z naczepy i ciągnika siodłowego 50/50 ponieważ tak jest w Niemczech. Prawdopodobnie będzie to Compensa i Allianz wypłacą do 33 mln zł. Jeżeli chodzi o ciągnik i naszepę to z AC o ile nie uznają tego jako zamach terrorystyczny.

Wielka szkoda ale ten przykład dokładnie pokazuje z jakim ryzykiem wiąże się ubezpieczenie OC ppm i ile ten biznes kosztuje :/
  • Odpowiedz
1. Holuje jakąś randomowo napotkaną osobę.
2. Ona nie ogarnia i wjeżdża mi w auto.

WAT DO? Czy to wypadek i jej wina, co za tym idzie spisujemy oświadczenie i z jej OC mi wypłacane jest?
Czy chciałem pomóc, ale po raz kolejny okazuje się, że to był błąd i mam rozwalone auto w prezencie?
#oc #ubezpieczenia #ubezpieczenie #motoryzacja
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Warto wykupić dodatkowo AC dla Audi A4 B6 Avant 1.8T? Miasto powyżej 500k mieszkańców, parkowany na ulicy, kupiony za 18k. Do AC musiałbym dołożyć plus minus 800 zł.

K---a chcąc ubezpieczyć to auto na siebie, musiałbym dać 4 200 zł, już całkiem ich p----------o. Dobrze, że jest w rodzinie starszyzna.

Żadna to fura, ale widzę, że niestety dla capcarapów chodliwa ( ͡° ʖ̯ ͡°).

#motoryzacja #
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

OC zawarte rok temu przechodzi automatycznie na kolejny okres? Przysłali mi fakturę na kolejny z okres z terminem zapłaty do 15.12 (czyli wtedy kiedy mija zawarte OC) a przelew zrobię dopiero dzisiaj. #oc #samochody #motoryzacja
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mfind: tylko jak weźmiesz Google to wszędzie masz napisane kara za brak ważnego OC. Nie umiem się doszukać definicji ważność :) bo za chwilę powiedzą że nieoplacona polisa jest nieważna :)
  • Odpowiedz
Dzisiaj idę obliczyć składkę OC do CUK'a
Pierwszy rok 989 OC + NWW w PZU
Poprzedni rok 1181 OC + NWW w PZU
W tym roku ???
Na "kalkulatorach OC" najtaniej wychodzi 1750 a na samej stronie Axa ze zniżkami z internetu 1650...
#ubezpiecznie #oc #samochody
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki i mirabeli oraz @mfind ostatnio pisałem że sprzedałem auto, a więc zrobiłem jak doradziliście, czyli zgłosiłem fakt do ubezpieczyciela oraz wydziału komunikacji, tylko że wczoraj dostałem list od ubezpieczyciela z infem o przedłużenia umowy, możecie wyjaśnić co tu się odwaliło? czy olać ten list czy cuś zrobić?

#ubezpieczenia #oc
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@drakan8 całkiem możliwe, że automat poszedł :) Dla pewności zadzwoń do nich i wyjaśnij sprawę, ale skoro wszystko zgłaszałeś to na 99% dostałeś to przez pomyłkę
  • Odpowiedz
@drakan8 jeżeli zgłaszałeś w tej kolejności co napisałeś to nic dziwnego, że masz wznowienie. Pierw się idzie do wydziału komunikacji, dostajesz magiczną pieczęć a potem wysyłasz skan podbitej umowy do towarzystwa ubezpieczeń :)
  • Odpowiedz