Szukam ludzi oszukanych na #oc i wycenie szkody calkowitej w #pzu Przez dlugi czas nie przychodzila wycena szkody, na infolinii powiedzieli ze wycena juz zostala wyslana i podawali kwote 7-8 razy wieksza niz przyszla faktycznie w liscie, a po tym liscie przyszedl kolejny ze uzyskali od znajomego potwierdzenie na zbycie auta za te mniejsza cene i jest ona w trakcie realizacji (nie bylo zgody na te mniejsza kwote
Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 0
@Stulejusz_Wielki: nie
konto usunięte via Android
- 0
@amar czyli kosztorys niezależnego rzeczoznawcy. Koszt całkowity około 1200zl. Biegły 800, kosztorysy około 200 i rozprawa sądową około 200. Ewentualnie jak masz złą sytuacje finansową to pisz wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych. Odwoływanie się nic nie daje.
- 1
Cześć koledzy z wykopu, specjaliści informatycy i oc masterzy.
Posiadam model laptopa lenovo ideapad 310. Szukam kombinacji klawiszy jak wejść do advanced bios (nie fn + f2) aby zmienić advanced boot sequence (kupiłem sobie caddy na dysk ssd zamiast cd-rom, jednakże domyślnie model posiadał hdd wbudowany i dyski biją się o pierwszeństwo - system zainstalowałem na ssd, aczkolwiek za każdym razem jak w komputerze znajduje się ssd i hdd w tym samym
Posiadam model laptopa lenovo ideapad 310. Szukam kombinacji klawiszy jak wejść do advanced bios (nie fn + f2) aby zmienić advanced boot sequence (kupiłem sobie caddy na dysk ssd zamiast cd-rom, jednakże domyślnie model posiadał hdd wbudowany i dyski biją się o pierwszeństwo - system zainstalowałem na ssd, aczkolwiek za każdym razem jak w komputerze znajduje się ssd i hdd w tym samym
Młody koleś (19lat) skasował mi sprawne auto, 1997 rok, silnik i blachy igła, garażowany. Przebieg oryginalny 150k. Sąsiad chciał dla swojego dziecka odkupić za 7k.
Koleś co skasował mi auto miał OC z PZU. Przed chwila PZU szkode całkowitą wyceniło na niecałe 800zl.
Straciłem auto, nie mam czym jeździć. Patrząc po ogłoszeniach z podobnym autem to za 5000zl są gnijące graty z rozwalonym silnikiem. Niektore auta z 2001 nawet po 24000 stoją
I
Koleś co skasował mi auto miał OC z PZU. Przed chwila PZU szkode całkowitą wyceniło na niecałe 800zl.
Straciłem auto, nie mam czym jeździć. Patrząc po ogłoszeniach z podobnym autem to za 5000zl są gnijące graty z rozwalonym silnikiem. Niektore auta z 2001 nawet po 24000 stoją
I
@amar: co to z auto?
konto usunięte via Android
- 0
@amar wyślij kosztorysy to wywalczymy prawidłową kwotę. Napisałem PW
Dzwoniłem do swojej ubezpieczalni, rok temu zapłaciłem 1120zł na 2 raty, teraz mają ofertę ok. 1200 z NNW, ale nie uwzglednili jeszcze wszystkich zniżek, więc brzmi nieźle, szczególnie, że spodziewałem się dwukrotnego przebicia z racji taksówki i braku własnych znizek.
@Szklanka_Mleka: jakie TU?
- 0
@Rybaczi_A: RESO
#oc #ubezpieczenia #ubezpieczenie #samochody
Dostałem wyliczenie oc z PZU. 1800zl, rok temu było 1200, nie ma źle. Patrzę na drugą kartkę, 1800 to pierwsza z dwóch rat. Najtaniej w rankomacie 1926zl, w you can drive ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mam kilka pytań w związku z tym do osób, które korzystały z ubezpieczenia od utraty zniżek.
1) czy zniżki są chronione,
Dostałem wyliczenie oc z PZU. 1800zl, rok temu było 1200, nie ma źle. Patrzę na drugą kartkę, 1800 to pierwsza z dwóch rat. Najtaniej w rankomacie 1926zl, w you can drive ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mam kilka pytań w związku z tym do osób, które korzystały z ubezpieczenia od utraty zniżek.
1) czy zniżki są chronione,
- 1
@Nech: 1. tak
2. rekalkulacja składki
3. w ubezpieczeniach nie ma haczyków tylko ogólne warunki ubezpieczenia lub ustawa i trzeba je czytać :)
jeżeli chcesz Mireczku to mogę Ci policzyć składkę w kilku firmach, jak coś to pisz na priv
2. rekalkulacja składki
3. w ubezpieczeniach nie ma haczyków tylko ogólne warunki ubezpieczenia lub ustawa i trzeba je czytać :)
jeżeli chcesz Mireczku to mogę Ci policzyć składkę w kilku firmach, jak coś to pisz na priv
- 4
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
@elemenTH: niech zgłasza, Ty też będziesz musiał się odnieść do zgłoszenia szkody, dołączysz zdjęcia plus własny opis (pęknięcie ma już utleniony plastik, robale w pęknięciu i na białym śladzie, który zachodzi pod tablicę). Ale raczej zobaczy to rzeczoznawca. Dodatkowo: ramka jest cała a jest mniej plastyczna niż zderzak
@elemenTH pytam bo nie wiem: jaki jest sens dawania gotówki skoro koszt naprawy pokrywa ubezpieczenie? Leci po zniżkach tak czy inaczej?
- 1
Zna ktoś jakiś fajny kalkulator OC który nie będzie rozsyłał mi spamu na telefon i poda w miarę dobre wyliczenia? #kiciochpyta #oc
- 12
861247 - 3 = 861244
Dzis do biura rowerem. Malo ludzi ograbilem na #oc i #ubezpieczenie, wiec trzeba bylo na paliwie przyoszczedzić ( ͡° ʖ̯
Dzis do biura rowerem. Malo ludzi ograbilem na #oc i #ubezpieczenie, wiec trzeba bylo na paliwie przyoszczedzić ( ͡° ʖ̯
Mirki, kupuję OC. Który ubezpieczyciel jest bardziej gówniany: MTU czy Allianz Direct?
#samochody #oc #ubezpieczenia
#samochody #oc #ubezpieczenia
Komentarz usunięty przez autora Wpisu
@Daleki_Jones: z tych dwoch lepsze MTU (grupa ergo hestia)
51
PZU wyjaśnia, dlaczego rosną ceny OC

Orzecznictwo sądów, praktyki firm odszkodowawczych, działanie prawa wstecz, ale też wzrost zamożności i aspiracji Polaków doprowadziły do ostatniego wzrostu składek OC – twierdzi PZU
z- 90
- #
- #
- #
- #
- #
Miraski, ktoś przyrysowal mojej narzeczonej auto na parkingu i odjechał . Na szczęście świadek zdarzenia zanotował nr rejestracyjny i kontakt do siebie. Teraz czekamy na #policja żeby złożyć zawiadomienie. Super panowie policjanci wręcz " zachęcali " nas do tego żebyśmy poczekali jedynie 2-3h, aż ktoś przyjmie zgłoszenie. Moglibyśmy przyjechać jutro ale wyjeżdżamy i nie będzie na to czasu. Ktoś że znajomością #prawo #oc wie może co
Mirki już bardzo niedługo kupuje swoje #pierwsze4kola i zastanawia mnie ile będę bulić hajsu na #oc
Nie mam żadnych zniżek, prawko od 3 lat ale dopiero teraz dorabiam się fury ( ͡° ʖ̯ ͡°) planuje kupić np. Corse C 1.0 60KM albo Corse 1.2 75KM albo seata ibize lub golfa iv z silnikiem 1.4 75KM, pewnie za litrówke będę miał najniższą składkę, ale orientujecie
Nie mam żadnych zniżek, prawko od 3 lat ale dopiero teraz dorabiam się fury ( ͡° ʖ̯ ͡°) planuje kupić np. Corse C 1.0 60KM albo Corse 1.2 75KM albo seata ibize lub golfa iv z silnikiem 1.4 75KM, pewnie za litrówke będę miał najniższą składkę, ale orientujecie
konto usunięte via Android
- 0
@Jestem_Tutaj mówiłem ze nie jestem pewien
@Jestem_Tutaj: racja mogłem coś poplątać ubezpieczenia z akcyzą. Tak czy siak koszt ubezpieczenia za takie maleństwo jak 1.0 czy 1.4 nie jest jakiś porażający
- 3
Czy składki #oc nadal rosną?
Najnowsze dane pokazują, że w maju średnie ceny OC w porównaniu do kwietnia nieznacznie wzrosły. Tempo podwyżek jest już jednak o wiele mniejsze niż w zeszłym roku. Dodatkowo KNF podało ostatnio, że od stycznia do końca marca ubezpieczyciele wypracowali niewielki zysk na OC. Jest zatem szansa, że w najbliższych miesiącach ceny OC zaczną spadać.
Więcej info o cenach OC od początku roku: https://ubea.pl/Barometr-Ubea-pl-ceny-OC-w-maju-2017-r%2Cartykul%2C1171/
#ubezpieczenia
Najnowsze dane pokazują, że w maju średnie ceny OC w porównaniu do kwietnia nieznacznie wzrosły. Tempo podwyżek jest już jednak o wiele mniejsze niż w zeszłym roku. Dodatkowo KNF podało ostatnio, że od stycznia do końca marca ubezpieczyciele wypracowali niewielki zysk na OC. Jest zatem szansa, że w najbliższych miesiącach ceny OC zaczną spadać.
Więcej info o cenach OC od początku roku: https://ubea.pl/Barometr-Ubea-pl-ceny-OC-w-maju-2017-r%2Cartykul%2C1171/
#ubezpieczenia
źródło: comment_fPcM57t8bziAGtVwnJ28PFSu22BwgWpW.jpg
PobierzCześć, na dniach kończy mi się OC na samochód, w jakiej ubezpieczalni może być najtaniej? :)
#ubezpieczenia #oc #motoryzacja
#ubezpieczenia #oc #motoryzacja
- 1
@przemoo777: @mfind
- 0
Komentarz usunięty przez autora
Mirki interesuje mnie różnica w OC przy silniku 1.9 d a 2.5 d samochody z roku 2000 _?
#motoryzacja #ubezpieczenia #oc #samochody
#motoryzacja #ubezpieczenia #oc #samochody
konto usunięte via Android
- 1
@fiszifiszi sama pojemność nic ci nie da, OC różni się zależnie od miasta, modelu i wielu innych czynników no i twojej historii.
@fiszifiszi: wołam @mfind
Da się jakoś zawrzeć ubezpieczenie auta bez wychodzenia z domu? Przyszła mi oferta przedłużenia OC a musze gdzieś jechać do agenta. Tylko że mi się nie chce( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i mniej niz 522PLN za 1,7 Dieselka chyba nie wytarguję?
#ubezpieczenia #oc #motoryzacja
No i mniej niz 522PLN za 1,7 Dieselka chyba nie wytarguję?
#ubezpieczenia #oc #motoryzacja
Komentarz usunięty przez autora
- 0
@Jestem_Tutaj: w sumie to zadzwonilem do babki co rok temu mi sprzedala ubezpieczenie i jutro mi zalatwi. Podjade tylko zaplacic i odebrac pokwitowanie
#motoryzacja #oc #ubezpieczenia
W samochód różowej stojący na parkingu ktoś się władował podczas parkowania. Skutek tego jest taki, że porysowany dosyć mocno zderzak, złamane zaczepy kierunkowskazu i lekko pęknięty jego klosz (kierunek oddzielnie od reflektora), delikatny odprysk lakieru z błotnika no i zderzak wypadł ze ślizgu. HDI zaproponowało mi 800 cbl bez oględzin. Zgodziś się na to? Zderzak centralnie po srodku jest troche łaciaty, bo zszedł
W samochód różowej stojący na parkingu ktoś się władował podczas parkowania. Skutek tego jest taki, że porysowany dosyć mocno zderzak, złamane zaczepy kierunkowskazu i lekko pęknięty jego klosz (kierunek oddzielnie od reflektora), delikatny odprysk lakieru z błotnika no i zderzak wypadł ze ślizgu. HDI zaproponowało mi 800 cbl bez oględzin. Zgodziś się na to? Zderzak centralnie po srodku jest troche łaciaty, bo zszedł
@RETTEVER: Akurat tym co oni mówią to się przejmuj najmniej. Nie wiedzą jeszcze ile kasy zawoła sobie ewentualny warsztat, a już są pewni, że przekroczy to wartość rynkowa auta? Do ASO przecież nie musisz, możesz w dowolnym wybranym warsztacie, chyba jakiś jeden sensowny znajdziesz w okolicy.
Jak koniecznie chcesz do ręki więcej niż to 800 zł to musisz popracować i im wskazać na przykładach, że np. część zamienna + lakierowanie
Jak koniecznie chcesz do ręki więcej niż to 800 zł to musisz popracować i im wskazać na przykładach, że np. część zamienna + lakierowanie
konto usunięte via Android
- 0
@RETTEVER napisalem PW. Nie pisz żadnej ugody!
- 1
@PeterFile: Widze, ze trafilo na eksperta, ktory siedzi w temacie. Takze ten...nie mam nic do dodania ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 3
Większa pojemność silnika = droższe OC?
Najnowsze dane zebrane na podstawie kalkulacji użytkowników porównywarki Ubea.pl pokazują, że dla ubezpieczycieli nadal pojemność silnika jest jednym z najważniejszych czynników przy wyliczaniu OC. I to pomimo że zależność między pojemnością silnika a mocą jest coraz mniejsza.
Więcej info: https://ubea.pl/Duzy-silnik-to-droga-polisa-OC%2Cartykul%2C1168/
#oc #ubezpieczenia #samochody #motoryzacja
Najnowsze dane zebrane na podstawie kalkulacji użytkowników porównywarki Ubea.pl pokazują, że dla ubezpieczycieli nadal pojemność silnika jest jednym z najważniejszych czynników przy wyliczaniu OC. I to pomimo że zależność między pojemnością silnika a mocą jest coraz mniejsza.
Więcej info: https://ubea.pl/Duzy-silnik-to-droga-polisa-OC%2Cartykul%2C1168/
#oc #ubezpieczenia #samochody #motoryzacja
źródło: comment_e1sO1KSDR1Xk4Wsd9UtKoG0QJRdK4T2t.jpg
Pobierz@Ubea_pl: uzależnianie OC od pojemności czy mocy silnika jest totalnie bez sensu. Posiadanie 200-300KM samochodu nie implikuje bardziej niebezpiecznej jazdy ani większych szkód niż niedoświadczony kierowca w małym aucie.
OC powinno być zależne od wieku, doświadczenia, historii kolizji, może wieku auta (stan techniczny, ryzyko awarii) a nie pojemności.
OC powinno być zależne od wieku, doświadczenia, historii kolizji, może wieku auta (stan techniczny, ryzyko awarii) a nie pojemności.
- 1
@solo_ta: Zgadzamy się, że akurat pojemność silnika powinna mieć o wiele mniejsze znaczenie dla wysokości OC. Zwłaszcza że obecnie mała pojemność nie musi wcale oznaczać małej mocy samochodu. Jak jednak widać po danych ubezpieczyciele nadal kładą na to bardzo duży nacisk. Nic z tym niestety nie da się na razie zrobić (oprócz bezpiecznej jazdy autem o dużej pojemności silnika, aby poprawiać statystyki dla takich samochodów ( ͡° ͜ʖ























Cześć Mirki, mam do was pytanie. Nabyłem ostatnio drogą kupna 2 kości ramu 8gb na Amazonie(była cebula, 30 ojro sztuka), o takie: Corsair CMK8GX4M1A2400C14 Vengeance LPX. Mam do was pytanie odnoście tych pamięci: czy pamięci sprzedawane jako 2400 się czymś różnią od tych taktowanych na 3200mhz? Czy np. podobnie jak z procesorami, jako 2400 sprzedaje się modele