#oc #overclocking #hardware #sprzet #pc
Cześć Mirki, mam do was pytanie. Nabyłem ostatnio drogą kupna 2 kości ramu 8gb na Amazonie(była cebula, 30 ojro sztuka), o takie: Corsair CMK8GX4M1A2400C14 Vengeance LPX. Mam do was pytanie odnoście tych pamięci: czy pamięci sprzedawane jako 2400 się czymś różnią od tych taktowanych na 3200mhz? Czy np. podobnie jak z procesorami, jako 2400 sprzedaje się modele
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Szukam ludzi oszukanych na #oc i wycenie szkody calkowitej w #pzu Przez dlugi czas nie przychodzila wycena szkody, na infolinii powiedzieli ze wycena juz zostala wyslana i podawali kwote 7-8 razy wieksza niz przyszla faktycznie w liscie, a po tym liscie przyszedl kolejny ze uzyskali od znajomego potwierdzenie na zbycie auta za te mniejsza cene i jest ona w trakcie realizacji (nie bylo zgody na te mniejsza kwote
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@amar czyli kosztorys niezależnego rzeczoznawcy. Koszt całkowity około 1200zl. Biegły 800, kosztorysy około 200 i rozprawa sądową około 200. Ewentualnie jak masz złą sytuacje finansową to pisz wniosek o zwolnienie z kosztów sądowych. Odwoływanie się nic nie daje.
  • Odpowiedz
Cześć koledzy z wykopu, specjaliści informatycy i oc masterzy.

Posiadam model laptopa lenovo ideapad 310. Szukam kombinacji klawiszy jak wejść do advanced bios (nie fn + f2) aby zmienić advanced boot sequence (kupiłem sobie caddy na dysk ssd zamiast cd-rom, jednakże domyślnie model posiadał hdd wbudowany i dyski biją się o pierwszeństwo - system zainstalowałem na ssd, aczkolwiek za każdym razem jak w komputerze znajduje się ssd i hdd w tym samym
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Młody koleś (19lat) skasował mi sprawne auto, 1997 rok, silnik i blachy igła, garażowany. Przebieg oryginalny 150k. Sąsiad chciał dla swojego dziecka odkupić za 7k.

Koleś co skasował mi auto miał OC z PZU. Przed chwila PZU szkode całkowitą wyceniło na niecałe 800zl.

Straciłem auto, nie mam czym jeździć. Patrząc po ogłoszeniach z podobnym autem to za 5000zl są gnijące graty z rozwalonym silnikiem. Niektore auta z 2001 nawet po 24000 stoją

I
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzwoniłem do swojej ubezpieczalni, rok temu zapłaciłem 1120zł na 2 raty, teraz mają ofertę ok. 1200 z NNW, ale nie uwzglednili jeszcze wszystkich zniżek, więc brzmi nieźle, szczególnie, że spodziewałem się dwukrotnego przebicia z racji taksówki i braku własnych znizek.

  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#oc #ubezpieczenia #ubezpieczenie #samochody
Dostałem wyliczenie oc z PZU. 1800zl, rok temu było 1200, nie ma źle. Patrzę na drugą kartkę, 1800 to pierwsza z dwóch rat. Najtaniej w rankomacie 1926zl, w you can drive ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mam kilka pytań w związku z tym do osób, które korzystały z ubezpieczenia od utraty zniżek.
1) czy zniżki są chronione,
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Nech: 1. tak
2. rekalkulacja składki
3. w ubezpieczeniach nie ma haczyków tylko ogólne warunki ubezpieczenia lub ustawa i trzeba je czytać :)

jeżeli chcesz Mireczku to mogę Ci policzyć składkę w kilku firmach, jak coś to pisz na priv
  • Odpowiedz
@elemenTH: niech zgłasza, Ty też będziesz musiał się odnieść do zgłoszenia szkody, dołączysz zdjęcia plus własny opis (pęknięcie ma już utleniony plastik, robale w pęknięciu i na białym śladzie, który zachodzi pod tablicę). Ale raczej zobaczy to rzeczoznawca. Dodatkowo: ramka jest cała a jest mniej plastyczna niż zderzak
  • Odpowiedz
Zna ktoś jakiś fajny kalkulator OC który nie będzie rozsyłał mi spamu na telefon i poda w miarę dobre wyliczenia? #kiciochpyta #oc
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Miraski, ktoś przyrysowal mojej narzeczonej auto na parkingu i odjechał . Na szczęście świadek zdarzenia zanotował nr rejestracyjny i kontakt do siebie. Teraz czekamy na #policja żeby złożyć zawiadomienie. Super panowie policjanci wręcz " zachęcali " nas do tego żebyśmy poczekali jedynie 2-3h, aż ktoś przyjmie zgłoszenie. Moglibyśmy przyjechać jutro ale wyjeżdżamy i nie będzie na to czasu. Ktoś że znajomością #prawo #oc wie może co
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki już bardzo niedługo kupuje swoje #pierwsze4kola i zastanawia mnie ile będę bulić hajsu na #oc
Nie mam żadnych zniżek, prawko od 3 lat ale dopiero teraz dorabiam się fury ( ͡° ʖ̯ ͡°) planuje kupić np. Corse C 1.0 60KM albo Corse 1.2 75KM albo seata ibize lub golfa iv z silnikiem 1.4 75KM, pewnie za litrówke będę miał najniższą składkę, ale orientujecie
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy składki #oc nadal rosną?

Najnowsze dane pokazują, że w maju średnie ceny OC w porównaniu do kwietnia nieznacznie wzrosły. Tempo podwyżek jest już jednak o wiele mniejsze niż w zeszłym roku. Dodatkowo KNF podało ostatnio, że od stycznia do końca marca ubezpieczyciele wypracowali niewielki zysk na OC. Jest zatem szansa, że w najbliższych miesiącach ceny OC zaczną spadać.

Więcej info o cenach OC od początku roku: https://ubea.pl/Barometr-Ubea-pl-ceny-OC-w-maju-2017-r%2Cartykul%2C1171/

#ubezpieczenia
Ubea_pl - Czy składki #oc nadal rosną?

Najnowsze dane pokazują, że w maju średnie ...

źródło: comment_fPcM57t8bziAGtVwnJ28PFSu22BwgWpW.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Da się jakoś zawrzeć ubezpieczenie auta bez wychodzenia z domu? Przyszła mi oferta przedłużenia OC a musze gdzieś jechać do agenta. Tylko że mi się nie chce( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i mniej niz 522PLN za 1,7 Dieselka chyba nie wytarguję?
#ubezpieczenia #oc #motoryzacja
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#motoryzacja #oc #ubezpieczenia

W samochód różowej stojący na parkingu ktoś się władował podczas parkowania. Skutek tego jest taki, że porysowany dosyć mocno zderzak, złamane zaczepy kierunkowskazu i lekko pęknięty jego klosz (kierunek oddzielnie od reflektora), delikatny odprysk lakieru z błotnika no i zderzak wypadł ze ślizgu. HDI zaproponowało mi 800 cbl bez oględzin. Zgodziś się na to? Zderzak centralnie po srodku jest troche łaciaty, bo zszedł
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@RETTEVER: Akurat tym co oni mówią to się przejmuj najmniej. Nie wiedzą jeszcze ile kasy zawoła sobie ewentualny warsztat, a już są pewni, że przekroczy to wartość rynkowa auta? Do ASO przecież nie musisz, możesz w dowolnym wybranym warsztacie, chyba jakiś jeden sensowny znajdziesz w okolicy.

Jak koniecznie chcesz do ręki więcej niż to 800 zł to musisz popracować i im wskazać na przykładach, że np. część zamienna + lakierowanie
  • Odpowiedz
Większa pojemność silnika = droższe OC?

Najnowsze dane zebrane na podstawie kalkulacji użytkowników porównywarki Ubea.pl pokazują, że dla ubezpieczycieli nadal pojemność silnika jest jednym z najważniejszych czynników przy wyliczaniu OC. I to pomimo że zależność między pojemnością silnika a mocą jest coraz mniejsza.

Więcej info: https://ubea.pl/Duzy-silnik-to-droga-polisa-OC%2Cartykul%2C1168/

#oc #ubezpieczenia #samochody #motoryzacja
Ubea_pl - Większa pojemność silnika = droższe OC?

Najnowsze dane zebrane na podsta...

źródło: comment_e1sO1KSDR1Xk4Wsd9UtKoG0QJRdK4T2t.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Ubea_pl: uzależnianie OC od pojemności czy mocy silnika jest totalnie bez sensu. Posiadanie 200-300KM samochodu nie implikuje bardziej niebezpiecznej jazdy ani większych szkód niż niedoświadczony kierowca w małym aucie.
OC powinno być zależne od wieku, doświadczenia, historii kolizji, może wieku auta (stan techniczny, ryzyko awarii) a nie pojemności.
  • Odpowiedz
@solo_ta: Zgadzamy się, że akurat pojemność silnika powinna mieć o wiele mniejsze znaczenie dla wysokości OC. Zwłaszcza że obecnie mała pojemność nie musi wcale oznaczać małej mocy samochodu. Jak jednak widać po danych ubezpieczyciele nadal kładą na to bardzo duży nacisk. Nic z tym niestety nie da się na razie zrobić (oprócz bezpiecznej jazdy autem o dużej pojemności silnika, aby poprawiać statystyki dla takich samochodów ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz