Hej. Niestety, ale... dzisiaj skradziono mi samochód. Zakupiony lekko ponad miesiąc temu (,) Na szczęście wykupiłem tzw. smart casco w Link4 (czyli ubezpieczenie między innymi od kradzieży). Pojawił się jednak jeden problem...... Nie mam nigdzie dowodu zakupu (FV marża) auta. wszystko mam (włącznie z dwoma kluczykami - jeden już na policji), tylko nie ten dowód zakupu. Do Link4 jeszcze nic nie zglaszalem (poza formularzem na stronie), bo szkody
  • 32
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mam oc w #axa rok temu płaciłem 800zł, zniżek miałem 50, teraz przysłali kontynuację na prawię 1150zł, zniżek mam 55, oferta beznadziejna bo za 1200zł mam oc+ac mini gdzie indziej, ale mniejsza z tym, bo z ciekawości wyliczyłem oc u nich na stronie, i wyszło 800zł, co ciekawe musiałem podać inną ubezpieczalnie bo nie można korzystać z tej usługi mając u nich ubezpieczenie :D W kontynuacji jeszcze mi niby przyznali
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ja wiem, że znowu w tym roku były podwyżki ubezpieczenia #oc, ale to już jest przegięcie...

Hyundai Getz, 2004 rocznik i składki OC:
2015: 450 PLN
2016: 680 PLN
  • 17
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No mireczki, pierwsza kolizja drogowa za mną. Na prawo-skręcie sprawca nagle wrzucił bieg wsteczny i zaczął cofać bo chciał zmienić pas na do jazdy prosto. Pęknięty zderzak, mocno poturbowana tablica rejestracyjna i kratka wentylacyjna. Ehh... ( ͡° ʖ̯ ͡°) Sprawca się przyznał, spisaliśmy oświadczenie, wymieniliśmy się danymi i tyle, ale humor trochę popsuty ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ktoś bardziej doświadczony podpowie jak to dalej
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Rst00: Zamiast oświadczenia (które dobry papuga potrafi anulować przed sądem) lepiej liczyć 600 za element do lakierowania lub odpowiednia kwotę za nowy. inaczej milicja.
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#ubezpieczenia #oc

Pytanie bardziej do agentów, bo kojarzę, że kilku tu jest. Odkad Link 4 stwierdził, że wprowadza zakaz robienia polis 30 dniowych na auta sprowadzone z kierownica po prawej stronie to gdzie mozna je wystawiac bez zadnego kombinowania?

Zawsze robilem je w Uniqa/Link 4, a teraz w obydwu zakaz. Codziennie ktoś do mnie po to przychodzi i chwilowo musze ich odsyłać do innych biur...(
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fromasz56: Fakt, zapomniałem o nich. W ogóle krótkoterminowe sprzedają, wiec jest szansa...

Chociaz te ich numerowane bloczki i pisanie polis długopisem mnie przeraża. Jak w 1995 roku :D
  • Odpowiedz
niestety ale po wiloletniej jedze autem bez szkod OC z maksymalnymi znizkami, mialem mala kolizje z mojej winy na parkingu, zwykla obcierka, na moje drzwi do spolerowania oraz dwa elementy do malowania u poszkodowanego.
Niestety nie szlo sie dogadac i szkoda pojdzie z mojego OC
Na duża zwyżke moge liczyć w nowym roku? B o z tego co slyszalem to juz nie jest tylko zwyzka ~10%
na kalkulatorze @mfind najtansze oc
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mokofacza: nie moze stac bez oc. Najkrotszy okres ubezpieczenia - miesiac, ale tylko komisowki . dla "zwyklego" czlowieka jest opcja rozlozenia na raty, np. na 4. Wtedy placisz tylko 1 rate, sprzedajesz auto i elo ( ͡° ͜ʖ ͡°) jesli nie masz hajsu na juz, to pros o wystawienie polisy na przelew - masz 14dni na zaplate, ale odsetki rosna bardzo wolno, kilka groszy na miesiac.
  • Odpowiedz
@Mokofacza: http://serwisy.gazetaprawna.pl/finanse-osobiste/artykuly/929898,ubezpieczenie-oc-kiedy-nie-odnowi-sie-automatycznie.html

Ustawodawca wyszedł naprzeciw zapominalskim kierowcom i postanowił, że jeśli tylko polisa OC była opłacona, to ubezpieczający nie musi robić nic - ubezpieczenie odnowi się automatycznie na następny rok. Taki mechanizm zapobiega przerwom w ciągłości obowiązkowego OC samochodu. Jednak są sytuacje, w których ustawa wyłącza automatyczne przedłużanie umowy. Przedstawiamy sytuacje, kiedy powinieneś sam pilnować daty zawarcia kolejnej umowy OC, aby uniknąć kary z UFG za przerwę w ubezpieczeniu.
  • Odpowiedz
Witam, piorun uderzył w słup energetyczny, było pogotowie elektryczne coś tam naprawiało.
Spaliło mi w komputerze zasilacz, kartę sieciową na płycie głównej, z routerem się nie można połączyć przez kabel ani wifi od tego czasu.

Było jakieś ubezpieczenie na przepięcia na kwotę 10tys. Jest szansa na uzyskanie jakiegoś odszkodowania? jak to udukomentować, że to od pioruna? Warto się w to bawić, jest sen? Ubezpiecznie było w hdi asekuracja

  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki z #motoryzacja #ubezpieczenia #oc #wypadek #stluczka Mojemu różowemu wjechał facet w bok, przedrapane drzwi pasażera za kierowcą, wgniecione i podrapane mocno tylne nadkole/blotnik i zderzak tył. Auto nie jest może najmłodsze, bo to Honda Accord VI 2000 r. ale w bdb stanie mechaniczym i z drugiej strony auta chcieliśmy coś i tak niedługo polakierowac (2 elementy).

Jak najlepiej teraz to zrobić?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kasprzak: Elo ( ͡° ͜ʖ ͡°)

w tym wypadku bardzo ważna jest wartość auta, bo przy 17-stolatku można zaliczyć szkodę całkowitą naprawiając w ASO (zależy od radzaju uszkodzeń), więc lepiej zasięgnąć informacji z ASO czy wybranego serwisu, ile taka naprawa może kosztować ;) Ewentualna szkoda całkowita jest przy 100% wartości auta przy naprawie z OC sprawcy.

Jeśli chcesz naprawiać na własną rękę, bierzesz od nich kesz
  • Odpowiedz
@kasprzak: jeżeli naprawę (a wtedy i wycenę) masz przez jakiś zespół sieci naprawczej to porozmawiaj z nimi otwarcie jakie byłyby koszty polakierowania drugiej strony i sam oceń jak to się ma do możliwości polakierowania gdzie indziej.

@Ubea_pl: a ty WON! z tą regułką bez przeczytania wpisu!
  • Odpowiedz
Od ilu lat posiadania prawa jazdy jest jakiś normalny koszt ubezpieczenia OC ?. Chciałem kupić auto, ale jak wyliczyłem oc dla siebie w wysokości 2.5k, za 18 letnie auto z silnikiem 1.8 to podziękuję. Od jakiego wieku, lub ilu lat posiadania prawa jazdy była by jakaś normalna cena w okolicach 1-1.5k rocznie ?
#oc
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Murki mam problem tego typu (benc), może ktoś z Was mi coś podpowie.
Dziś kończy się OC mojego starego auta, które idzie na żyletki. Jakiś czas temu PZU przysłało mi blankiet do zapłaty OC do dnia 26.08 (jutro). I teraz pytanie. Czy jeśli do 26.08 nie zapłacę pierwszej raty, to OC zostanie przedłużone czy nie? Jak to rozwiązać, bo w poniedziałek przyjedzie po złom laweta, a mi nie uśmiecha się płacić I
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, pytanko kupiłem #samochod info o kupnie wysłane już do ubezpieczalni, jednak w aucie zmieniły się blachy o tym też info zostało wysłane, jednak dziś ubezpieczyciel dosłał mi certyfikat oc na stare rejestracje a nie nowe, pytanko czy mogę normalnie śmigać tym samochodem?

#oc #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

MotoMirki potrzebne cholernie tanie OC. Samochód idzie na sprzedaż a oc kończy się za prawie 2 tygodnie (,) .Nie wiem czy zdążę sprzedać wiec potrzebuje czegoś mocno taniego im więcej rat tym lepiej.
#motoryzacja #oc #ubezpieczenia
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach