Czołem!
Sprawa dość prosta - zaskoczył mnie dziś Link4, że na auto typu roadster (Bmw Z4) nie mogę dokupić Mini Casco. Teoretycznie kradzież jest tak samo prosta jak przy każdym innym nadwoziu, ale widocznie mają swój wewnętrzny powód. Czy ktoś może doradzić gdzie w dobrej cenie ubezpieczę od kradzieży BMW Z4 z 2003r 3.0 benzyna?
Mam full zniżek na OC, AC mini od 2 lat, AC zwykłe od tego roku na inne
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@MrPr0h: Zawsze można coś wykombinować. Link boi się kradzieży przy kabrioletach. Nieważne czy miękki czy twardy dach. Inne firmy już się tego nie boją ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zapraszam na pw i działamy :)
  • Odpowiedz
Mirasy, kilka pytań. Kupiłem #pierwsze4kola i #oc kończy mi się 13 października w związku z czym czeka mnie podróż do domu rodzinnego by przerejestrować i od razu jakieś ubezpieczenie zakupić. Rozumiem, że w urzędzie oddaje dowód rejestracyjny, dostaję świstek z którym mogę jeździć do póki nie wyrobią mi nowego dowodu? Pytanie - czy mogą mi ten dowód wysłać pocztą, ewentualnie ktoś z rodziny może odebrać? I jeszcze jedno
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Przedmidorrr: Tak? Doradcy śmigają na niej i nic się nie dzieje. W wolnej chwili podeślij proszę wyliczenie i info co się dzieje. Dam znać IT niech popatrzą o co chodzi
  • Odpowiedz
Mirki, miał ktoś oc w mtu/ergohestia? Żona wysłała im wszystko, żeby nie odnowili ubezpieczenia. W potwierdzeniu na maila dostała coś takiego:

W związku z tym polisa o nr 21372137005 nie wznowi się na kolejny okres ubezpieczenia.

Numer polisy to 21372137004. Dobrze rozumiem, że numerek wyżej to nowa polisa której nie będzie, czy coś z-----i i trzeba dzwonić do tych k----w karakanów?

#oc #ubezpieczenia
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy, mam problem związany z OC

Mam sobie auto, w kwietniu minął termin badania technicznego, a jakoś miesiąc temu ważność OC. Od marca stoi sobie i sie kurzy, nikt do niego z w/w przyczyn nie wsiada, zbieram się niedługo za jego złomowanie.

Zapomniałem wypowiedzieć umowy OC

Właśnie
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@gorfag: idz do pzu i wybierz opcje rozlozenia oc na raty. Zaplac zalegle oc czyli np pierwsza lub dwie pierwsze raty. A potem wypowiedz. Niestety musisz miec ciaglosc oc nawet jesli samochod nie jezdzi. To sprawdza fundusz gwarancyjny przez system. Mi brak oc przez jedna dobe wyliczyli na 750 zl kary.
  • Odpowiedz
@gorfag: Mój były niebieski miał starego opla, który stał długi czas, bez OC, postanowił go zezłomować. Auto warte tysiąc zł, na szrocie grosze, kosztowało go karę za brak OC w momencie złomowania.
  • Odpowiedz
  • 3
Witam Mirkow. Wczoraj spowodowalem drobna kolizje. Uszkodzilem drugiemu kierowcy lekko blotnik. Miałem pelne znizki w Warcie. W polisie nie mam ochrony znizek. Pytanie ile mi teraz odejma i na jak dlugo? Dzwoniłem do nich na infolinie i mowia, ze nie moga powiedziec, bo zachodza jakies zmiany i nie maja dostepu do takich informacji. Najchetniej bym zaplacil ziomkowi za ten blotnik kilka stowek i z glowy, ale ma moje dane i cos czuje,
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wwwp88 nie będzie się opłacać dawać mu tych paru stówek raczej. Gdzieś coś mi się obiło że nie mogą podnieść o więcej niż 100%, ale nie jestem pewien - może ktoś potwierdzi.
  • Odpowiedz
@drillResE: najłatwiej Ci będzie ogarnąć temat w yanosiku bo skanujesz tylko dowód rejestracyjny, musisz chwilę pojeździć i dostajesz ofertę oc lub oc + ac i możesz wybrać - albo płacisz od razu albo płacisz co miesiąc
  • Odpowiedz
@drillResE: Możesz też uderzyć do mnie na priv, zobaczymy co się uda dla Ciebie ogarnąć i zapłacisz sobie przelewem ( ͡° ͜ʖ ͡°) Data wydania prawka i dane z dowodu rejestracyjnego wystarczą ;)
  • Odpowiedz
mirki, jest taka sytuacja: ubezpieczyciel przysłał mi dwie oferty nowej polisy OC. Poprzednia skończyła mi się z dniem wczorajszym. Nie opłaciłem żadnej nowej. Z czym się to wiąże? Rozumiem, że ciągłość OC jest zachowana i nie zostanie mi przez UFG naliczona kara, tylko po prostu przyśle mi ubezpieczyciel dokumenty żeby opłacić wybraną przez nich polisę?
#oc
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

tak z ciekawosci - korzystaliscie kiedys z uslug firm ktore proponuje doplate do odszkodowania OC? widze teraz multum reklam i ogloszen, kiedys mialem dwie kolizje i doplacil mi znajomy po 300zl, teraz gdzie wchodze to widnieja kwoty rzedy 2000-4000 doplaty z kazda szkode i jestem ciekaw waszej opinii w tym temacie #motoryzacja #ubezpieczenia #oc
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki. Sprawa jest i problem. tl;dr na dole

Jest sobie auto, Renault Scenic II, sprzed faceliftingu, 1.5, rocznik 2005. Auto to miało kolizję, gdzie po moich pierwszych oględziniach poszedł tylni zderzak i nie domykała się klapa bagażnika.
Ubezpieczyciel stwierdził szkodę całkowitą. Wartość pojazdu wycenił na 7700 zł, a w stanie uszkodzonym na 1400 zł.
W ustalaniu wartości uszkozdonego pojazdu uwzględnili, według pisma: drzwi tyłu nadwozia, błotnik tylny, pas tylny, płyta podłogowa, zderzak tylny.

No
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

#motoryzacja #ubezpieczenia #ubezpieczenie #oc i pozwolę sobie jeszcze zawołać @mfind

Obecnie posiadam 60% zniżek za bezszkodową jazdę. Dostałem auto firmowe i chcę pozbyć się swojego auta. Jak wygląda obecnie sprawa zachowania zniżek jeżeli nie będę przez kilka lat posiadał żadnego auta zarejestrowanego na siebie?
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AdamES: Ogólnie większość firm po 2 latach liczy Cię od zera. Zniżki przepadają. Niektóre jeszcze coś powalczysz z przerwą w ubezpieczeniu, ale to dwie - trzy firmy tylko. Dwie opcje, albo dopisz się komuś do samochodu jako współwłaściciel, albo kup skuter. Skuter dasz radę do 500 zł znaleźć. Nawet rozbity, z zatartym silnikiem czy cokolwiek. Oby z prawem do rejestracji. Przerejestruj, postaw pod płotem niech rdza go żre i ubezpieczaj
  • Odpowiedz
@mfind: jak to jest z tą rekalkulacją w PZU? Rozmawiałem z konsultantem o czysto hipotetycznej sytuacji, tzn. kupuję auto z opłaconym na jakiś czas OC. Z tego co się dowiedziałem rekalkulacji przeprowadzonej nie będzie. Chyba, że chciałbym przedłużyć umowę - wtedy tak.
  • Odpowiedz
@pykpyk1: Chodziło mu pewnie o to, że nie dopłacisz nic do polisy po poprzednim właścicielu, ale odnowienie już będzie na Ciebie liczone, a nie na poprzedniego właściciela i składka będzie zupełnie inna. Druga opcja, rekalkulację robią tylko na Twój wniosek, jak będzie rekalkulacja, wyślą propozycję odnowienia, a jak nie będzie to nie wyślą. Mój znajomy kupił furę w PZU ubezpieczoną ostatnio i nie odezwał się do nich i nawet kontynuacji
  • Odpowiedz
  • 2
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mam auto, kupione z granicy. Chcę je zarejestrować no i ubezpieczyć - wygląda na to, że muszę zrobić to jednego dnia (kray itd). Chciałbym jednak wcześniej poznać oferty ubezpieczycieli, a oni często chcą nr rejestracyjny albo kiedy kończy się polisa na te auto. Jak sobie z tym poradzić i gdzie najlepiej ubezpieczyć - chyba tylko OC plus ewentualnie od kradzieży, bo AC to dla mnie za wysoka półka.
#ubezpieczenia #
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@viper-ek: Zapraszamy na kalkulator OC https://kalkulator.ubea.pl Numeru rejestracyjnego nie musisz podawać, by poznać składki towarzystw (będzie jedynie nieco mniej ofert). No i podajesz, że to pierwsze ubezpieczenie w kraju. Pamiętaj też, że na auto zarejestrowane za granicą możesz wykupić ubezpieczenie krótkoterminowe na 30 dni - tutaj dokładnie przedstawiamy cały proces https://ubea.pl/Jak-zarejestrowac-i-ubezpieczyc-auto-z-zagranicy%2Cartykul%2C1048/
  • Odpowiedz
#prawo #oc #samochody

Mireczki, mój różowy miał małą kolizję, wjechała w gościa. On ma wgniecenie na zderzaku mniejsze od dłoni, ona trochę więcej. Wina rózowego. Dogadali się na 500zł, ona dała mu 200zł od ręki i po uczelni miała podjechać żeby spisać oświadczenie i dopłacić 300zł. Jednak po tym jak dała mu 200zł, to on pojechał do "znajomego mechanika" który wycenił szkodę na minimum 1000zł. I
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy będę potrzebował prawka do wykupienia polisy OC na auto, które właśnie nabyłem? Zgubiłem, a nie chce mi się wyrabiać i w sumie zauważyłem, ze do niczego nie jest potrzebne :P

#oc #ubezpieczenieoc
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach