Wszystko
Najnowsze
Archiwum
- 463
- 62
Dostałem bana na wykop.pl, więc z braku zajęcia i chwilowego braku chęci na #gamedev, jak i odpoczynku od #javascript stworzyłem prototyp domowej roboty systemu antywłamaniowego (⌐ ͡■ ͜ʖ ͡■)
Będzie krótko i na temat, acz możecie śmiało pytać! (。◕‿‿◕。)
1. Jak
Będzie krótko i na temat, acz możecie śmiało pytać! (。◕‿‿◕。)
1. Jak
źródło: comment_w7JofkHBVlMdn5GTlXXIi3Q0nFToQH0i.jpg
Pobierz- 2
Oficjalny kanał home.pl na youtubie. Lektor ivona. Przecież to 90% gimnazjalistów zrobiła by to lepiej.
#informatyka #homepl #nieprogramowanie
#informatyka #homepl #nieprogramowanie

@pan_Dzik: O JA J---E to jest na poziomie tych dzieci którzy do każdego poradnika jako soundtrack wrzucają let the body set the floor
- 0
@pan_Dzik: Bardzo miło, że wygrzebałeś z Youtube nasz filmik z Ivoną :) Mamy do niej spory sentyment, bo materiał powstał gdzieś w okolicach 2009-2010 roku i zamieszczony w dokumentacji technicznej. 2 lata temu zrobiliśmy małą reorganizację kanałów na YT i odświeżyliśmy profil, co wymagało ponownego uploadu materiału. Będziemy to wkrótce zmieniać, tymczasem have fun! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- 1
Teraz na rynku z programowaniem jest tak, że pracodawcę mało obchodzi czy wiesz nawet co to wskaźniki bo masz umieć tylko takie i takie frameworki.
A ja się uczę C, bo mi się podoba. Wolę uczyć się teoretycznych rzeczy, jak Linux zajmuje się pamięcią itd.
I co, zginę marnie? Ten czas który poświęcam na C mógłbym poświęcić na HTML,CSS,JS + frameworki i bym miał robotę za rok pewnie. :(
#nieprogramowanie
A ja się uczę C, bo mi się podoba. Wolę uczyć się teoretycznych rzeczy, jak Linux zajmuje się pamięcią itd.
I co, zginę marnie? Ten czas który poświęcam na C mógłbym poświęcić na HTML,CSS,JS + frameworki i bym miał robotę za rok pewnie. :(
#nieprogramowanie
konto usunięte via Android
- 1
@andrzejfryczmodrzewski1503: jeżeli będziesz dobry z C to lepiej niż być kolejnym klepaczem webówek
Czy uważasz, że przydała Ci się wiedza z C w Javie i Scali? Czy równie dobrze mogłeś od razu zacząć od Javy?
@andrzejfryczmodrzewski1503: co prawda adresatem pytania jest @moriturius, ale ze swojego punktu widzenia (też zaczynałem od C) mogę powiedzieć, że tak; nie tylko łatwiej było się tej Javy w ogóle nauczyć, ale wiele koncepcji z C ma większe lub mniejsze przełożenie na języki wysokiego poziomu. Niby nie
- 16
Pamiętacie?
Ktoś napisał te skrypty: https://github.com/narkoz/hacker-scripts
#humorinformatykow #nieprogramowanie
Ktoś napisał te skrypty: https://github.com/narkoz/hacker-scripts
#humorinformatykow #nieprogramowanie
źródło: comment_bAEqVxRih4GBs99jU3w6GjNaBmJxs89o.jpg
Pobierz- 1
Mareczki, sprawa taka:
załóżmy sytuację taką, że studentów jest 20, a tematów do opracowania jest 50. Każdy student musi dostać co najmniej jeden temat do opracowania. Pytanie: jak przypisać każdemu studentowi losowo temat? Innymi słowy mamy dwie tabele, y ma większą liczbę rekordów niż x. Jak dopasować metodą losową do każdego rekordu z tabeli x rekord z tabeli y, tak by każdy x przypisany był do 1 y lub więcej, bez powtórzeń.
załóżmy sytuację taką, że studentów jest 20, a tematów do opracowania jest 50. Każdy student musi dostać co najmniej jeden temat do opracowania. Pytanie: jak przypisać każdemu studentowi losowo temat? Innymi słowy mamy dwie tabele, y ma większą liczbę rekordów niż x. Jak dopasować metodą losową do każdego rekordu z tabeli x rekord z tabeli y, tak by każdy x przypisany był do 1 y lub więcej, bez powtórzeń.
konto usunięte via Android
- 0
@alibi_m: iterowac po x i losowac dla każdego rekordu jeden z y? Oczywiście dochodzi jeszcze sprawdzenie czy się nie powtarza, ale to nic trudnego.
- 1
Mureczki,
Potrzebuję znaleźć generator losowy, który przypisałby tematy do opracowania do nazwisk studentów. Macie coś? ;)
#nieprogramowanie #webdev #kiciochpyta
Potrzebuję znaleźć generator losowy, który przypisałby tematy do opracowania do nazwisk studentów. Macie coś? ;)
#nieprogramowanie #webdev #kiciochpyta
Nie wiedząc czemu strasznie uspokaja mnie ta fotografia :)
#nieprogramowanie #it #komputery #mainframe
#nieprogramowanie #it #komputery #mainframe
źródło: comment_AnsvhhFiWVWGJDo8NjGRKMWcKvAIUDXV.jpg
Pobierz@andrzejfryczmodrzewski1503: to prawda, jestem przekonany, że ta fotografia nie wie, dlaczego Cię uspokaja :)
Macie czasem tak, że siadacie do komputera, odpalacie ulubione IDE i coś tam sobie tworzycie. A kiedy "komputer nie słucha" i coś nie działa to się na niego denerwujecie i staracie się mu wszystko na spokojnie tłumaczyć? Oczywiście po chwili się irytujecie, że komputer taki głupi i wtedy już tłumacząc podnosicie głos i używacie agresywniejszego słownictwa?
Dziś tak siedziałem, gadałem sobie z komputerem i sobie tworzyłem kolejny dupowaty userjs do wykopu(zwijanie wątków
Dziś tak siedziałem, gadałem sobie z komputerem i sobie tworzyłem kolejny dupowaty userjs do wykopu(zwijanie wątków
- 3
@moriturius: To skomplikowana bestia jest. Potłumaczę na spokojnie i zrozumie, sprytny jest :)
@anonim1133: Nie wiem co bierzesz, ale daj mi namiary na dilera :)
- 23
Odkąd jestem backend developerem mam tylko sny bez GUI
#oswiadczenie #humorinformatykow #heheszki #nieprogramowanie
#oswiadczenie #humorinformatykow #heheszki #nieprogramowanie
konto usunięte via Android
- 683
xxx: OK, so, our build engineer has left for another company. The dude was literally living inside the terminal. You know, that type of a guy who loves Vim editor, creates diagrams inDot and writes wiki-posts in Markdown... If something - anything - requires more than 90 seconds of his time, he writes a script to automate that.
xxx: So we're sitting here, looking through his, uhm, "legacy"
xxx: You're gonna love this
xxx:
xxx: So we're sitting here, looking through his, uhm, "legacy"
xxx: You're gonna love this
xxx:
- 46
Mamy takiego jednego co grafiki układa. Wszystko oskryptowane. Chwilę przed oddaniem, gość wciska enter, i wylatuje mu wszystko co potrzebuje. Kiedyś jego pracę robiło kilka osób ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Migfirefox: Raz udało mi się znaleźć zlecenie na wprowadzenie danych z katalogu PDF do bazy danych. Katalog miał 800 stron i klient posiadał go niby tylko wersji papierowej. Przed podjęciem się zlecenia udało mi się znaleźć
- 39
- 1
Mireczki jak znaleźć ip routera? 192.168.0.1, 192.168.1.1 i 192.168.1.2 nie działa :/
#nieprogramowanie #sieci #komputery
#nieprogramowanie #sieci #komputery
- 3
- 4
@konefka:
Mireczki jak znaleźć ip routera?
ok już mam, trzeba było zrobić release i renew i już hula
źródło: comment_ROkaBICOwcmuREmXui02qeyNsoXEyUXg.jpg
Pobierz#y580 #nieprogramowanie #ssd
Mirki, zamierzam kupić dysk SSD i mam dylemat. Zastanawiam się czy kupić taki na msata, czy też w---------ć napęd DVD, wstawić tam kieszeń na HDD a w miejsce HDD wrzucić normalny SSD 2.5'.
A tak przy okazji to jakie obecnie dyski są polecane w cenie ~400 cbl?
Mirki, zamierzam kupić dysk SSD i mam dylemat. Zastanawiam się czy kupić taki na msata, czy też w---------ć napęd DVD, wstawić tam kieszeń na HDD a w miejsce HDD wrzucić normalny SSD 2.5'.
A tak przy okazji to jakie obecnie dyski są polecane w cenie ~400 cbl?
- 1
@Dave987654321: Ja bym brał Cruciala MX200.
- 1
Zajmuje/bawi się tu ktoś niskopoziomowym kodzeniem pod kątem systemu? Np. w C pod kątem Linuxa (jakieś przerabianie kernela, czy coś). Jeśli tak to co konkretnie robicie?
#linux #jezykc #nieprogramowanie
#linux #jezykc #nieprogramowanie
Ostatnio napisałem moduł do migania LED do Raspbiana. Algorytmicznie nie ma w tym żadnego wyzwania, bardziej żmudne niż trudne.
Co ja narobiłem, kupiłem klawiaturę z niskim skokiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
A wy jakiej używacie? #nieprogramowanie
A wy jakiej używacie? #nieprogramowanie
@MirkoStats: W laptopach są zawsze z niskim skokiem, da się żyć. Szybko przywygniesz i będzie dobrze.
- 3
@Kain_to_Charlie_a_Delta_to_Kain: w wielu laptopach praktycznie nie czuć kiedy wciskasz klawisz (bo jest płaski) jak przy szybkim pisaniu od razu nacelowujesz palec na niego.
Chodzi mi o to, że osoby piszące szybciej często dany palec "nacelowują" na dany klawisz ale go nie wciskają, bo jeszcze nie ma na niego pory. W przypadku klawy o wyższym skoku jest ok, bo trzeba użyć trochę siły aby nacisnąć ten klawisz, przy płaskim można zawadzić.
Chodzi mi o to, że osoby piszące szybciej często dany palec "nacelowują" na dany klawisz ale go nie wciskają, bo jeszcze nie ma na niego pory. W przypadku klawy o wyższym skoku jest ok, bo trzeba użyć trochę siły aby nacisnąć ten klawisz, przy płaskim można zawadzić.
Gdy wiem, że ktoś ma wejść do mojego pokoju, to zawsze w tle mam otwarty notatnik z jakimś kodem. Wtedy ten ktoś myśli, że jestem zajebistym programistą, a ja cały dzień siedzę na mirko. #nieprogramowanie
@binerek: A ja często chodząc po sklepach budowlano-technicznych mam ze sobą notes. Zapisuję w nim rzeczy, które przydadzą mi się w przyszłych projektach a których jeszcze nie muszę kupić. Sprzedawcy i doradcy klienta patrzą się na mnie jak na mystery shopera.
- 27




























Powiedzcie mi proszę, czy uważacie za dobry pomysł naukę nowej technologii po pracy w domu?
Pracuję jako .NET dev, ale po pracy poświęcam się czemuś całkowicie innemu tj. programowanie na androida.
I tutaj moje pytanie, czy nie lepiej przeznaczyć ten czas na nauke .NET i wszystkiego co z tym związane, czy jednak uczyć się czegoś nowego.