Potrzebuję opni mirków związanych z #it
Powiedzcie mi proszę, czy uważacie za dobry pomysł naukę nowej technologii po pracy w domu?

Pracuję jako .NET dev, ale po pracy poświęcam się czemuś całkowicie innemu tj. programowanie na androida.

I tutaj moje pytanie, czy nie lepiej przeznaczyć ten czas na nauke .NET i wszystkiego co z tym związane, czy jednak uczyć się czegoś nowego.
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lisek: ok ok, tylko ja bym powiedział, że HTML JS I CSS są niejako wymagane jeżeli pracujesz w technologi .NET MVC w końcu piszesz aplikacje webowe, więc to jest naturalne. :) Mi bardziej chodzi o technologie kompletnie różne, tak jak właśnie andek i .net.
  • Odpowiedz
ech nigdy nie zrozumiem tej beki z php.. na powyższym obrazku równie dobrze mógłby stać ruby, albo python ( )
  • Odpowiedz
@pan_Dzik: Bardzo miło, że wygrzebałeś z Youtube nasz filmik z Ivoną :) Mamy do niej spory sentyment, bo materiał powstał gdzieś w okolicach 2009-2010 roku i zamieszczony w dokumentacji technicznej. 2 lata temu zrobiliśmy małą reorganizację kanałów na YT i odświeżyliśmy profil, co wymagało ponownego uploadu materiału. Będziemy to wkrótce zmieniać, tymczasem have fun! ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Teraz na rynku z programowaniem jest tak, że pracodawcę mało obchodzi czy wiesz nawet co to wskaźniki bo masz umieć tylko takie i takie frameworki.
A ja się uczę C, bo mi się podoba. Wolę uczyć się teoretycznych rzeczy, jak Linux zajmuje się pamięcią itd.
I co, zginę marnie? Ten czas który poświęcam na C mógłbym poświęcić na HTML,CSS,JS + frameworki i bym miał robotę za rok pewnie. :(
#nieprogramowanie
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy uważasz, że przydała Ci się wiedza z C w Javie i Scali? Czy równie dobrze mogłeś od razu zacząć od Javy?


@andrzejfryczmodrzewski1503: co prawda adresatem pytania jest @moriturius, ale ze swojego punktu widzenia (też zaczynałem od C) mogę powiedzieć, że tak; nie tylko łatwiej było się tej Javy w ogóle nauczyć, ale wiele koncepcji z C ma większe lub mniejsze przełożenie na języki wysokiego poziomu. Niby nie
  • Odpowiedz
Mareczki, sprawa taka:
załóżmy sytuację taką, że studentów jest 20, a tematów do opracowania jest 50. Każdy student musi dostać co najmniej jeden temat do opracowania. Pytanie: jak przypisać każdemu studentowi losowo temat? Innymi słowy mamy dwie tabele, y ma większą liczbę rekordów niż x. Jak dopasować metodą losową do każdego rekordu z tabeli x rekord z tabeli y, tak by każdy x przypisany był do 1 y lub więcej, bez powtórzeń.
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@alibi_m: co najmniej jeden czy jeden? Jeśli jeden to tak jak napisał @frogi16. Jeśli tematy nie mają się powtarzać to po każdym losowaniu możesz usuwać wylosowany ze zbioru.

Drugi sposób to pomieszać jedną z tablic (albo obie) i zwyczajnie połączyć je po indeksach.
  • Odpowiedz
@alibi_m: Tak, bierzesz kolejno nazwisko studenta i losową liczbę całkowitą z przedziału 0..(liczba pozostałych tematów - 1), przypisujesz i usuwasz temat.
  • Odpowiedz
Macie czasem tak, że siadacie do komputera, odpalacie ulubione IDE i coś tam sobie tworzycie. A kiedy "komputer nie słucha" i coś nie działa to się na niego denerwujecie i staracie się mu wszystko na spokojnie tłumaczyć? Oczywiście po chwili się irytujecie, że komputer taki głupi i wtedy już tłumacząc podnosicie głos i używacie agresywniejszego słownictwa?
Dziś tak siedziałem, gadałem sobie z komputerem i sobie tworzyłem kolejny dupowaty userjs do wykopu(zwijanie wątków
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

xxx: OK, so, our build engineer has left for another company. The dude was literally living inside the terminal. You know, that type of a guy who loves Vim editor, creates diagrams inDot and writes wiki-posts in Markdown... If something - anything - requires more than 90 seconds of his time, he writes a script to automate that.

xxx: So we're sitting here, looking through his, uhm, "legacy"

xxx: You're gonna love this

xxx:
  • 28
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mamy takiego jednego co grafiki układa. Wszystko oskryptowane. Chwilę przed oddaniem, gość wciska enter, i wylatuje mu wszystko co potrzebuje. Kiedyś jego pracę robiło kilka osób ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Migfirefox: Raz udało mi się znaleźć zlecenie na wprowadzenie danych z katalogu PDF do bazy danych. Katalog miał 800 stron i klient posiadał go niby tylko wersji papierowej. Przed podjęciem się zlecenia udało mi się znaleźć
  • Odpowiedz
#y580 #nieprogramowanie #ssd
Mirki, zamierzam kupić dysk SSD i mam dylemat. Zastanawiam się czy kupić taki na msata, czy też w---------ć napęd DVD, wstawić tam kieszeń na HDD a w miejsce HDD wrzucić normalny SSD 2.5'.
A tak przy okazji to jakie obecnie dyski są polecane w cenie ~400 cbl?
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Kain_to_Charlie_a_Delta_to_Kain: w wielu laptopach praktycznie nie czuć kiedy wciskasz klawisz (bo jest płaski) jak przy szybkim pisaniu od razu nacelowujesz palec na niego.

Chodzi mi o to, że osoby piszące szybciej często dany palec "nacelowują" na dany klawisz ale go nie wciskają, bo jeszcze nie ma na niego pory. W przypadku klawy o wyższym skoku jest ok, bo trzeba użyć trochę siły aby nacisnąć ten klawisz, przy płaskim można zawadzić.
  • Odpowiedz
Gdy wiem, że ktoś ma wejść do mojego pokoju, to zawsze w tle mam otwarty notatnik z jakimś kodem. Wtedy ten ktoś myśli, że jestem zajebistym programistą, a ja cały dzień siedzę na mirko. #nieprogramowanie
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@binerek: A ja często chodząc po sklepach budowlano-technicznych mam ze sobą notes. Zapisuję w nim rzeczy, które przydadzą mi się w przyszłych projektach a których jeszcze nie muszę kupić. Sprzedawcy i doradcy klienta patrzą się na mnie jak na mystery shopera.
  • Odpowiedz