@Marcinnx: Kurcze, jednak z nami zostaniesz na wykopie dłużej ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ciekawe co powiedzą tym którzy wylecą na Marsa XD
" Nie będziemy tęsknić" czy "Żegnaj się ze światem"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@auCwSlorpoaSh5TGXogPfUDhO8s9EJ99ecW:
Tak, chyba wszyscy astronauci przeszli trening w warunkach mikrograwitacji symulowanej pod wodą. Projekt NEEMO działa od 2001 i jest ulokowany na Florydzie. Astronauci i kandydaci są zamykani na kilkanaście dni w ciasnej bazie, umiejscowionej 19m pod wodą. Oprócz typowej nauki sprzętu uczą się także współpracy przy pogorszonej komunikacji, trudniejszych warunkach zewnętrznych. Bardzo ważnym aspektem jest jak sobie radzą w grupie w małej metalowej puszce.
  • Odpowiedz
Na dobrą sprawe tak w ramach porównania wyobraźcie sobie, że Raptor jest mocniejszy na poziomie morza od RS-25 - głównego silnika wahadłowca. Test tego silnika wygląda tak :)
A teraz wyobraźcie sobie 6 raptorów w Starshipie i 35 w boosterze...
#spacex #nasa
monarchista - Na dobrą sprawe tak w ramach porównania wyobraźcie sobie, że Raptor jes...
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Obszerny dokument na temat BFR i tego jak mają wyglądać starty z LC-39A.

https://netspublic.grc.nasa.gov/main/20190801_Final_DRAFT_EA_SpaceX_Starship.pdf

SpaceX planuje do 24 lotów z tej platformy rocznie, początkowo lądując na LZ-1, booster ponoć na barkę.
Na zdjęciu opis zmian na 39A
monarchista - Obszerny dokument na temat BFR i tego jak mają wyglądać starty z LC-39A...

źródło: comment_3DkX3sbCpbMCuJTwGYinMXXFBdOcxR0n.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Hej tutaj jest lista skrótów, które pojawiły się do tej pory w tym wpisie i jego komentarzach.

LZ-1 - Landing Zone 1, Cape Canaveral (see LC-13)
BFR - Big Falcon Rocket – Nazwa używana do określania następnej rakiety SpaceX, która ma być większa niż Falcon Heavy.
LC-39A - Launch Complex 39A, Cape Canaveral – Dawna platforma startowa, używana m.in. przez wahadłowce, obecnie została przejęta przez SpaceX i będzie używana do startów Falcona 9 i Falcona
  • Odpowiedz
Dla tych przeglądających mirko:
Jakbyście szukali inspiracji do zapakowania swoich łazików w Kerbalach, to tutaj filmik z tym jak z wysłaniem LRV na Księżyc poradziła sobie NASA

https://www.wykop.pl/link/5070299/pokaz-rozpakowywania-pojazdu-ksiezycowgo-lrv-akcja-od-0-00/

#gruparatowaniapoziomu #nasa #ksiezyc #kosmos #origami trochę
Wyrewolwerowanyrewolwer - Dla tych przeglądających mirko:
Jakbyście szukali inspirac...

źródło: comment_PMufpevvrtRnfVNec2vT1S4aLGMW2zhL.jpg

Pobierz
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krojcol: Robię to amatorsko, mam na biurku radio i na https://isstracker.pl/ patrzę pozycję ISS, jak są w naszych okolicach to uruchamiam radio i nasłuchuję na częstotliwości 145,800 MHz FM.
Nagrywam telefonem dźwięk, który wrzucam sobie na YouTube'a, później puszczam to w głośnikach i odpalam aplikację Robot36 która dekoduje mi te dźwięki na obraz.
  • Odpowiedz
NASA opublikowała informacje na temat współpracy z firmami z USA w sprawie programu Artemis.
Interesująco wyglądają dwa wpisy dotyczące SpaceX

SpaceX of Hawthorne, California, will work with NASA’s Kennedy Space Center in Florida to advance their technology to vertically land large rockets on the Moon. This includes advancing models to assess engine plume interaction with lunar regolith.

SpaceX will work with Glenn and Marshall to advance technology needed to transfer propellant in
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@blackuGT: wszystko co napisales jest myśleniem życzeniowym i troche zbyt emocjonalnym : D to jednak poważna agencja z miliardowym budżetem, która ma swoje osiągnięcia (oczywiście za rządowe pieniądze no ale to agencja rządowa). A, że są nie wydajni no to taka rola państowwych firm. Problem w tym, że oni nawet nie wylądują tak jak 50 lat temu tylko na raty. Ich cały plan jest po to aby na kolejną dekadę
  • Odpowiedz
@monarchista No moja opinia jest wypełniona uprzedzeniami i z tym się zgodzę, ale zobacz ilu tam siedzi "specjalistów" którzy mogli policzyć wszystko z ogromną dokładnością i wtedy podać konkretne terminy i naszkicować plany. Państwówka to państwówka, robią tylko to co im dadzą i nic więcej (pomijając już programy Satelit, Radarów czy Teleskopów). Moim zdaniem kasę powinni rzucić na dwie prywatne firmy, a dla NASA podrzucać minimum potrzebne do utrzymania aktualnej infrastruktury
  • Odpowiedz
Mireczki, gdzie znajdę jakąś dokładną rozpiskę startów rakiet z przylądku Canaveral? Będe na Florydzie pod koniec października i wybieram się na zwiedzania NASA, chciałbym też jakoś zaplanować oglądanie startu dowolnej rakiety, jednak z tego co widzę to w ostatnim tygodniu października 2019 nic nie jest planowane.
Może się to jeszcze zmienić czy starty rakiet są planowane z dużym wyprzedzeniem więc nic nowego nie wskoczy w tym terminie?
#nasa #spacex
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@PuDZ: Weź poprawkę, że starty mogą się przesunąć.
Jak masz możliwość przedłużenia pobytu to zadbaj o to z góry ( bilet droższy z możliwością przełożenia na kolejny lot ).

Rakiety może i startują co do sekundy w oknie startowym, ale wystarczy chmura nie i nie polecą. Czasami jednego dnia Ci braknie... i FH startuje jak już lecisz do domu.
  • Odpowiedz
Jeśli chodzi o artykuły czytam tylko wykop bo połowa newsów na innych portalach to SUPER DUPER HIPER ULTRA NIEBEZPIECZNA KOMETA DUPNIE W ZIEMIE O NIE ALE TO ZA JAKIEŚ 2873738282 LAT UUUU albo #madki wbijające gwoździe w jabłka
#kosmos #nasa
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach