Wpis z mikrobloga

Ah shit here we go again... Czy wyobrażacie sobie, że mam właśnie flashbacki z przeszłości? I to takiej przeszłości typu "DEKADĘ wstecz"? Dziś testuję triala programu do montażu Magix Vegas 21 i okazuje się, że on nie czyta plików z mojej kamery. Na Boga, mam klasyka (Canon 5D Mark IV) i z takiej kamery nie odczytuje mi plików. Wrzucam je na oś czasu, ale potem podczas odtwarzania nie wyświetla mi nawet podglądu. Po prostu event znajduje się na osi czasu ale nie widzę go w podglądzie. Ścina się jak za starych czasów gdy montowałem jakieś materiały z gówno-kamer typu Toshiba. No przecież to jest nie do pomyślenia. Jakim cudem wersja Vegasa typu 13 odtwarza mi pliki z tej samej kamery w pełni poprawnie a wersja Vegasa 21 już nie? Ktoś, coś w temacie? Przecież to nie jest kwestia nawet żadnego kodeka skoro w wersji 13 działa a w wersji 21 się ścina. Ręce załamuje! Zrobienie prevki nic nie daje (wtedy na prevkach pojawia się czerwony kolor, cały klip jest na czerwono i nic innego nie widać). Ale po co prevki do czegoś na czym stara wersja działała be zproblemu?

Napisałem już do supportu bo to przechodzi ludzkie pojęcie, ale może ktoś obeznany stąd będzie w stanie pomóc?

Co do plików wejściowych z mojej kamery to są to:
Format : MPEG-4 at 75,4 Mb/s
Length : 244 MiB for 27s 127 ms

Video #0 : AVC at 73,8 Mb/s
Aspect : 1920 x 1080 (1.778) at 29.970 fps

Audio #0 : PCM at 1.536 kb/s
Infos : 2 channels, 48,0 kHz
Tutaj surowe sample.

#programy #montaz #software #sonyvegas #vegas #montazfilmow #adobe #film #dslr #filmowanie #filmmaking #video #pytanie #filmmakers
Bunch - Ah shit here we go again... Czy wyobrażacie sobie, że mam właśnie flashbacki ...

źródło: maxresdefault (1)

Pobierz
  • 1