Szykuje się #wycieczka ! #rozowypasek zadecydował co następuje:

Kraków - Bergamo - Verona - Wenecja - Mediolan - Bergamo - Kraków. Do Bergamo samolotem, potem najprawdopodobniej Flixbusem z miasta do miasta. Noclegi już prawie ogarnięte.

Jeżeli ktoś już kiedyś zwiedzał te miasta i ma cenne porady (co unikać, co zobaczyć, jak najlepiej się przemieszczać, itd) to będę bardzo zobowiązany.

Dla potomnych tagi: #wlochy #mediolan
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Co warto zobaczyć w trakcie podróży do Mediolanu?

Miniaturowe mieszkanie w studzienkach kanalizacyjnych.
Borderlife to projekt włoskiego artysty Biancoshocka, który przemienił opuszczone studzienki w wyposażone "mieszkania". To reakcja na wizytę artysty w Bukareszcie, gdzie ujrzał setki bezdomnych żyjących w miejskich kanałach.
Więcej o projekcie na stronie artysty

#podroze #turystyka #ciekawostki #sztuka #wlochy #mediolan
Ubea_pl - Co warto zobaczyć w trakcie podróży do Mediolanu?

Miniaturowe mieszkanie...

źródło: comment_s77BM9kQKZHNFBuoofJV3wqqJgcU3ThD.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirki, czy ktoś z Was mieszka w Mediolanie? Chciałem podpytać jak Wam się tam żyje, jakie spostrzeżenia macie co do samego miasta, ale również codziennego życia tam - gdzie warto iść na zakupy, do knajpy, parku, jakie są atrakcje w pobliżu itd. :-) Z góry dzięki za wszelkie info! #mediolan #wlochy #europa #emigracja #kiciochpyta
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Emigrant_Ekonomiczny: Ogólnie pod względem noclegu to niestety znajomy nie ma jak pomóc. Jedynie szukać na własną rekę na airbnb czy hostels.com. Z takich tipów to on np. ogólnie mieszka z 30 km od samego mediolanu w miasteczku bo dużo taniej. Co do samochodów - w samym centrum mediolanu ogólnie zakorkowane i nie ma za bardzo szans gdzieś tam zaparkować za free, jedyne szanse pozostawić to w odległościach typu 7 km
  • Odpowiedz
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

W okolicach sierpnia będę 9 dni w Genui, jakieś protipy co oglądać, jeść, zwiedzać w tym mieście?
Apartament mam praktycznie obok Akwarium, wiec co jeszcze obejrzeć? Planujemy również całodzienna wycieczkę do Portovenere.
Później dwa dni w Mediolanie, co oprócz Sansiro da sie obejrzeć w ciągu tak krótkiego czasu?
#podroze #wlochy #mediolan #wakacje #genua
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 8
Treść przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia...
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Dzień dobry Mirko. Znów #pytanie, lecę do Mediolanu - Bergamo, będę tam wcześnie rano (~9) a o 21.20 mam kolejny lot z Malpensy, ten cały dzień chcę spędzić spacerując i jedząc pizza, więc czy ktoś zna jakąś (oczywiście chodzi o jak najtańszą) opcję transferu? jak na razie znalazłam
€4 BGY - Milano Stazione Centrale (orioshuttle.com) €8 Milano Stazione Centrale - MXP (terravision.eu)
znacie coś lepszego?
#podroze #
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Wczoraj wróciłem z mojej taniej podróży po Włoszech... Kilka moich spostrzeżeń. Odwiedziłem Rzym, Wenecje i Mediolan.

*Każdy kto się tam wybiera nie powinien mieć problemu z dogadaniem po angielsku.
*Atrakcje najlepiej zaplanować przed przyjazdem.
*Ciężko z dostępem do darmowego internetu.
*Różnorodność narodowości.
Romantyczny_Roman - Wczoraj wróciłem z mojej taniej podróży po Włoszech... Kilka moic...

źródło: comment_SVdmkUStdLQe6KMS6seMl45xjnGASd15.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
@Cheater: Korwina akurat mam za debila, nie głosowałem na żadną prawicową formacje, jedynie w kwestii imigrantów zgadzam się z tym środowiskiem. W kraju kiedy spacerowałam w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu nikt nigdy niczym we mnie nie rzucił, nie widziałem żeby ktokolwiek szarpał (uwierz, dosłownie szarpał) małe dziewczynki.

Jeśli rozwój, i perspektywy na przyszłość mierzysz przez PKB do rozumiem, że Brunei, Katar, Czy Trynidad i Tobago są dla ciebie ideałami
  • Odpowiedz
Witajcie Mireczki,
Czy ktoś z Was korzystał z usług dentysty we Włoszech?
Moja młodsza siostra jest w Mediolanie i pilnie potrzebuje dostać się do dentysty. Niestety nie posiada karty EKUZ (,)
Wszelkie info mile widziane :)

  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Heja mircy mieszka ktoś może w okolicach #mediolan i jest chętny aby pomóc mirkowi w potrzebie?
Znajomi podarowali mi na urodziny bilet na mecz Milan - Sassuolo 24.10 (tak wiem 0-4 z Napoli xD ) jednak ceny noclegów na stronach typu e-booking mnie trochę zaskoczyły. Jest ktoś na miejscu lub po prostu ma kontakty i mógłby pomóc w znalezieniu czegoś znośnego w rozsądnej cenie?
#kiciochpyta #pomoc
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

ogólnie lecę na mecz przedsezonowy NBA i średnio będę miał czas, zresztą patrzyłem to 100 euro wychodzi za 36h, trochę dużo :/
  • Odpowiedz