• 1
mirki, ultrabook używany do ok 2.5 tys zlotych - myslalem nad #macbook air z 2013-14 roku. Co myślicie? Chce spróbować coś innego niz windę, a komputer ma być do pracy a nie do gierek #apple
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jankez: wszystko zależy do jakiej pracy.
MacOS daje Ci wygodny interfejs i równocześnie praktycznie wszystkie elementy linuxa pod spodem. Czyli dostajesz fajnego ultrabooka z linuxem i bez zagwozdek "hmm, tylko to/tamto/siamto nie działa" :)
  • Odpowiedz
Mirki Pilnie potrzebuję Macbooka Pro ewentualnie Air do szkoły ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Mój budżet to niestety jedynie +/- 2000 zł

Proszę poradźcie w jaki rocznik/konfiguracje w tym budżecie celować.
Jeżeli macie jakiegoś maca na zbyciu proszę napiszcie PW

#apple #macbook #laptopy #kupie #sprzedam #komputery #informatyka
igorsped - Mirki Pilnie potrzebuję Macbooka Pro ewentualnie Air do szkoły ( ͡° ʖ̯ ͡°)...

źródło: comment_dEz9HUwAicFsvguvotPZ37yWh4SANofs.jpg

Pobierz
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@vundo: Właśnie mi chodzi, żeby tam trzymać filmy, zdjęcia i dokumenty. A to jednak wyjdzie dużo taniej niż kupno Transcend’a.
  • Odpowiedz
@wowo06: również mam i jestem zadowolony. Robi mi za storage dla dropboxa i google drive, cache spotify, cache itunes i właśnie filmy i zdjęcia. Trzeba tylko uważać żeby nie zajechać jakimiś torrentami, etc.
  • Odpowiedz
Mireczki pytanie do Was jako userów, naszła mnie chęć zakosztować maka, najpierw myślałem o air ale po odwiedzinach cortlandu stwierdzam, że bieda Panie ten ekran przy retinach no i w zasadzie są 2 na placu boju, macbook 12 i pro 13 bo w sumie kosztują tyle samo tylko 12 ma 256ssd ale słabszy procek a 13 ma 128gb a to jednak za mało. Komp ogólnie do neta, maila, biuro + adobe lightroom
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Macbook air 13, late 2014. MacOS Sierra, najnowszy.

Problem: Safari nie da się w ogóle włączyć. Kilk na ikonkę i nic. Zero reakcji. Wszystko inne działa. Próbowałem restartów komputera, usuwałem wątki z "safari" z monitora aktywności, i nic. Dalej nie da się włączyć Safari.

Ktoś ma pomysł co można zrobić?

#macbook #osx #macos
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Drogie Mireczki, nie wiem co się dziś wydarzyło z moim #macbookpro. Otwieram ekran, przykładam palec do touch id i nic... komunikat, że muszę odblokować hasłem możliwość touch id. Wpisuje haslo.... a wyskakuje komunikat, ze nie jest poprawne. Sprawdzam wiele razy, wylaczam kompa i to samo. Dostaje podpowiedz zeby zreawtowac haslo przy uzyciu apple id i tak staram sie zrobic. Wpisuje login i haslo i.... pokazuje, ze sa bledne:( po
  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

mam taki problem z youtube na safari, wysuwam boczny manu bar, klikam dowolna pozycje jak subskrupcje lub historia i zadnego efektu, podobnie z wyszukiwaniem i samym ogladaniem filmów- wszystko musze otwierać w nowej karcie i dopiero wtedy się laduje. czy ktoś spotkał sie z takim problemem? zrobiłem update na osx sierre i safari 11 i ciagle to samo. #apple #osx #macbook
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy od #apple
Pierwszy raz spotykam się z tą sytuacją.
Wygenerowałem El Capitana przez createinstallmedia i próbuję wrzucić na maka.
Chciałem wyzerować dysk narzędziem dyskowym, ale jakiś błąd wyskakiwał (picrel).
Wygenerowałem pena na nowo, tym razem obraz z internetu i transmac.
Rezultat ten sam ( ͡° ʖ
c.....u - Mircy od #apple
Pierwszy raz spotykam się z tą sytuacją.
Wygenerowałem El...

źródło: comment_XFxMXIoop1YlgnOKX0KorV7bevqFcf0j.jpg

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirasy z #apple #macbook #osx #macos #cebuladeals (troche chyba tak(?))
Czy byłby ktoś chętny na kupno macbooka 15" z i7 (4 rdzenie), 16 gb ram, 256gb ssd, kupionego niespełna tydzień temu w ispot we Warszawie?
Zdaje się, że to ten model:
https://ispot.pl/macbook-pro/apple-macbook-pro-15-touch-bar-28ghz-quad-core-i7-256gb-space,id-80923
kod modelu to mlh32 jeśli szukać w googlu.
Zasadziłem się na promocję w ispot, ale okazuje się, że polityka pewnej firmy nie pozwala połączyć się
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mircy, mam Macbooka Air early 2014 i z nim oryginalny zasilacz 14.85V 3.05A. Chciałbym kupić drugi i znalazłem bardzo popularny na allegro zamiennik 14.5V 3.1A.
Będzie to banglać? Będzie jakaś różnica? Lepiej/gorzej będzie ładować? Nie będzie się psuła bateria przez tę subtelną różnicę? Nie jebnie, Andrzej?
Przepraszam, że takie trywialne pytanie i spam tagami.

#pytaniedoeksperta #kiciochpyta #elektronika #elektryka #macbook #apple
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

oryginalny zasilacz 14.85V 3.05A

zamiennik 14.5V 3.1A


@sm0nster: Śmiało kupuj zamiennik. Tylko nie może jakościowo zbytnio odbiegać od oryginału, bo w tandetach nie ma prawie żadnych zabezpieczeń antyprzepięciowych na wyjściu i kiedyś możesz żałować oszczędności.
  • Odpowiedz
@sm0nster: każdy to sobie może napisać :P

żeby stwierdzić że urządzenie MOŻE być bezpieczne to powinno mieć tertyfikat UL albo VDE.

CE można sobie w dupę wsadzić
  • Odpowiedz
Mirki mam pytanie, i potrzebuję pomocy:
Pracuję od wielu lat na mac os i nie zamierzam zmieniać platformy. Chciałabym złożyć sobie hackintosha za jakiś czas, ale kompletnie nie wiem jak się za to zabrać. Nie jestem jakimś laikiem, wertuję grupę na fb, ale nadal mam pytania.
Po co są kexty(tak chyba się to pisze) i clever?
Czy powinnam po prostu złożyć komputer i wystartować z usb z instalacją(mam legalną kopię Snow Leoparda,
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@muak47: poszukaj w Google pod hasłem Airscreen Jest taka apka w Android tv którą ściągasz i powinno działać. Chociaż co jakości połączenia i konfiguracji musisz poczytać bo nie sprawdzałem tego osobiście
  • Odpowiedz
POMOCY! Ktoś robił przesiadkę z MBP 2015 15" na nowego 13" MBP ??? Ktoś na nowym MBP 13" edytuje video 4k?

Muszę kupić #macbook pro i mam wybór - 2017 13" z TB (i5 3.1 7gen dual core 8GB 256GB) albo 2015 15" (i7 5gen quad core 2.2 16GB 256GB niestety zintegrowana grafika). Cenę dostanę na oba taką samą. Lepiej by mi pasował 13" bo mobilny ale mam wrażenie, że
  • 1
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach