Czy istnieje jakiś skrót klawiszowy na przestawianie balansu dźwięku w słuchawkach, albo przyczyna czemu ten balans może się samodzielnie zmieniać? Raz na jakiś czas zauważam, że mam przesunięty balans w którąś stronę, czasem znacznie, czasem troszkę.
#apple #macosx #macos #macbook
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@piotr-gwicz: @piotr-gwicz: nie wiem co może być przyczyną ale spróbuj przy włączaniu przytrzymać cmd+r i zobacz czy wejdzie do trybu recovery. Jak ciągle będzie ten ekran to może masz możliwość podpięcia monitora. Może coś na styku grafiki matrycy padło i na monitorze będzie obraz.
  • Odpowiedz
Czołem mirasy. Planuję przesiadkę na #macbook dlatego mam do sprzedania #dell XPS 13 9360 napakowany po brzegi i7/QHD+ (dotyk)/16GB/512GB. Gwarancja z wykupionym Premium Support do maja 2019. Jednostka używana od czerwca tego roku do pracy z Linuxem. W teorii na komputerze jest licencja Windows 10 Home, ale nigdy go nie użyłem. Lekki coil whine jak w prawie wszystkich XPSach.

Cena 6k brutto, wystawiam fakturę VAT. Jacyś chętni?
Odbiór
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@LubieKiedy: Przy turbo dużym obciążeniu grafiki (praca na trzech ekranach - wbudowany QHD+ i dwa zewnętrzne QHD) i przy jednoczesnym podłączeniu do zasilania. Trzeba jednak przyznać, że Dell się stara i naprawia swoje błędy choćby przez nowe rewizje płyty głównej czy firmware w postaci update'u BIOSu.
  • Odpowiedz
Mireczki
Mam ajfona to teraz czas na maca. Szukam Macbooka air (oczywiście używka) do 2000-2300. Japko ma służyć głównie do excela, internetu i do oglądania filmów. Jakie modele polecacie? Zaznaczam, że chciałbym aby laptop posłużył mi przez najbliższe 2 góra 3 lata
#macbook #apple
  • 3
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Mirko, posiada ktoś MacBooka Air 13' 2017? Jak się sprawuje? Co z baterią? Poza przeglądaniem neta da radę coś porobić? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zastanawiam się nad zakupem laptopa, bo niedługo #studbaza (zaocznie informatyka). Jaki laptop np. do 2-3k polecacie jeszcze?
#apple #pytanie #macbook #macbookair
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ArcheRbest: Asus Zenbook, polecam. Nówki od 3 tysięcy (oczywiacie koniecznie te z SSD, najlepiej 8gb ramu, gorąco polecam te z ekranem wysokiej rozdzielczosci), ale można też polować na używany starszej generacji. Ja wyłapałem ux305la za 2000zł, sprawdza się znakomicie i jest lekki. W sam raz na studia
  • Odpowiedz
Mirki, mam wspaniałego #rozowypasek !

Zbliża się #dzienchlopaka i szukając czegoś w szafce z elektroniką znalazłem Magic Mouse! To pewnie prezent dla mnie!
Nie mogłem się doczekać, i chciałem sprawdzić jak się jej używa, ale nie mogę tej myszki sparować. Po podłączeniu do prądu i kliknięciu przycisku zaczyna świecić na fioletowo, ale Macbook mi jej nie wykrywa. :(

Miał ktoś kiedyś taki problem?
JanuszProgramowania - Mirki, mam wspaniałego #rozowypasek ! 

Zbliża się #dzienchlo...

źródło: comment_pDxLYgK8M3zGoSfXSJQK8VaJn70MlkFW.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Jako, że nowa wersje systemu High Sierra wnosi nowy system plików - czy warto przeinstalować system i zacząć od zera? #ankieta #pytanie #mac #macos #apple #macbook

Robisz "formata" czy normalna aktualizacja?

  • Tylko aktualizuje. 71.0% (22)
  • Stawiam system na nowo. 29.0% (9)

Oddanych głosów: 31

  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

“After you upgrade your Mac and convert to APFS, you won’t need to make any changes to Time Machine settings,” Apple notes. “Any Time Machine share points must be shared over SMB instead of AFP.”


@JanuszProgramowania: choć widzę, że wiele osób miało z tym problemy przy becie, może już naprawili
  • Odpowiedz
@dom3ll: jakiś dwudyskowy NAS z 3 TB WD-Red na pokładzie i oprogramowaniem time maschine. QNAP na ten przykład.
Jak kwota przekracza to na razie jeden dysk (ale na pewno NAS minimum dwudyskowy)
  • Odpowiedz
Czy da się ustawić filtrowanie poczty w podstawowej aplikacji mailowej na #macbook ?
Dostaję co chwile powiadomienia z gówien typu "spolecznosci" i "oferty"- gmail ładnie je odsiewa, ale apka apple już nie.
#apple
  • 2
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Czy jakiś mirek co ma #apple #macbook używa może aplikacji Alfred? Opłaca się kupić ten powerpack? Niestety twórcy nie udostępniają triala a żadnej zwitaminizowanej wersji do testów nie mogę znaleźć.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Da się w jakiś sposób rozpoznać czy klawisze z klawiatury w #macbook są oryginalne czy to jakieś podróbki?
Czy są różne wersje polskiej klawiatury? Chodzi mi np. czy są wersje np. bez znaczka option na alcie albo bez napisu alt itp. Chodzi mi oryginalne klawki
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@frontendowiec: nie wiem, zależy na kogo trafisz. Ja bym raczej szukał oryginalnych części niż oryginalnych zamienników. Zawsze to jakaś tam pewność.
Z drugiej strony to używane klawisze, nie wiadomo kto tam ich dotykał. Może jakiś gruby Janusz showupa oglądał i rąk nie umył po wszystkim.
A klawisze są te same w każdej generacji unibody z tego co pamietam..
  • Odpowiedz